Newsy muzyczne

Wrocławskie This Noise wydało 'Melodie Chaosu'

Wrocławska grupa This Noise zaprezentowała debiutancki album długogrający.

Zespół This Noise debiutował płytą nagraną DIY w 2014 roku, a chwilę później, już w warunkach studyjnych, zarejestrowana została EP „NIEŚCISZALNI”. Na tym etapie trwały jeszcze poszukiwania tożsamości muzycznej, ale już wtedy słychać było mocne inspiracje melodyjnym punk rockiem, szczególnie zespołów kojarzonych w Stanach z nurtem skatepunk.

Najnowsza płyta „MELODIE CHAOSU” została zarejestrowana w studiu Soundscope Recording Studio we Wrocławiu. Od pierwszych dźwięków słychać dużo większą dojrzałość zespołu, zaczynając od kompozycji, przez warstwę tekstową, po samo brzmienie płyty. Przede wszystkim utrzymane zostało to, z czego This Noise znane jest na swoich koncertach, czyli ogromna dawka energii i emocji. Jak tytuł płyty wskazuje, słychać ogromną ilość melodii, dawkę nie zawsze banalnych aranżacji, które są idealnym tłem dla wokali, harmonii, w dodatku wykrzyczanych i wyśpiewanych po polsku. Osobiste i na wskroś prywatne opowieści z płyty „MELODIE CHAOSU” wymownie łączą się z tematami, które obchodzą tu i teraz wszystkich żyjących w płynnej ponowoczesności. We właściwy sobie sposób – wchodząc w dialog z odbiorcą i jego interpretacją rzeczywistości – muzycy wyrazili: lęk przed wojną i strach przed bezprawiem, bunt przeciwko wrogości wobec imigrantów i mniejszościom, głos na rzecz praw zwierząt i przyszłości naszej Planety. W efekcie dali nam propozycje odpowiedzi, próbę odnalezienia się w chaosie ze świadomością, że tylko próby i propozycje pozwalają oswoić rzeczywistość.

„W tych chaotycznych czasach w jakich przyszło nam funkcjonować, niech te melodie będą naszą odpowiedzią.”


Destroyer wróci do Polski

2022-07-06

Po znakomitym koncercie na tegorocznym Openerze kanadyjska grupa Destroyer zagra 28 września w warszawskim klubie Niebo.

Czytaj więcej...

Sudan Archives po raz pierwszy w Polsce

2022-07-06

Sudan Archives po raz pierwszy w Polsce. Artystka zagra 10 listopada 2022 w warszawskich Hybrydach.

Czytaj więcej...

Ozzy Osbourne jako pacjent numer 9

2022-07-06

Ozzy Osbourne, po 2 latach od premiery krążka "Ordinary Man", powraca z kolejną dawką muzyki. Na trzynastym solowym albumie studyjnym Książe Ciemności przedstawia utwory nagrane z tuzami rockowego świata. Premiera już 2 września.

Czytaj więcej...

O.Y.S. wydała dwie wersje 'Znaków'

2022-07-05

O.Y.S prezentuje singiel "ZNAKI" w dwóch odsłonach - Znaki Radio edit (prod. Brainfreezer) i Znaki Remix (prod. Pink Control). Do obu wersji powstały teledyski.

Czytaj więcej...

'Wolne Serca' od Kwiatu Jabłoni i gości

2022-07-05

Muzeum Powstania Warszawskiego zaprosiło zespół Kwiat Jabłoni do współpracy przy projekcie muzycznym upamiętniającym 78. rocznicę Powstania Warszawskiego.

Czytaj więcej...

Dawid Okoński poszedł przed siebie

2022-07-05

Dawid Okoński swoje nowe muzyczne otwarcie rozpoczyna w bardzo dobrym stylu, wypuszczając teledysk „Przed siebie”.

Czytaj więcej...

DakhaBrakha na jesiennym tournee po Polsce

2022-07-04

Znany z wyjątkowych show kwartet odwiedzi w listopadzie tego roku Warszawę, Gdańsk, Poznań, Wrocław i Kraków.

Czytaj więcej...

Patrycjusz Gruszecki Trio i jego twarze

2022-07-04

Uznane jazzowe Patrycjusz Gruszecki Trio wydało nowy album zatytułowany "Faces".

Czytaj więcej...

O’Sullivan w końcu zapowiada debiutancki album

2022-07-04

O’Sullivan dał się poznać polskim słuchaczom w 2020 trafiając z utworem „Little Bird” na jedną z playlist Dawida Podsiadło na Spotify.

Czytaj więcej...

Mitch & Mitch odda hołd twórczości Ennio Morricone

2022-07-01

4 lipca ukaże się singel „Metti una sera a cena” Mitch & Mitch con il loro Gruppo Etereofonico.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania