Newsy muzyczne

The Branchers z nowym singlem 'Tylko Obok'

"Tylko obok" to drugi singel z nadchodzącej płyty zespołu The Branchers.

Zespół The Branchers powstał w 2015 roku w trzyosobowym, niezmiennym składzie: bliźniaki Natalia i Szymon Gałązka oraz Tomek Sowa. Wydali 3 EPki (od najnowszej EP wszystkie nagrania są w pełni wyprodukowane przez Szymona), zagrali ponad 90 koncertów, zostali rozpoznani na Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie (gdzie w jury zasiada między innymi Kasia Nosowska i Piotr Metz).

Wszystko zaczęło się od kary dla Szymona podczas zajęć z języka angielskiego. Za podśpiewywanie pod nosem na lekcjach miał za karę nauczyć się śpiewać wybranej piosenki po angielsku. Szymon stwierdził, że nie będzie śpiewać tak na sucho, wiec nauczy się kilku akordów na gitarze i zaśpiewa „No woman no cry” Boba Marleya.

Tak się złożyło, że tydzień później odbył się pilnik rodzinny w naszej szkole, na którym Szymon postanowił wystąpić. Po występie napisał do niego jeden z nauczycieli i zapytał czy założą razem zespół.

Gdy usłyszała o tym Natalia (siostra bliźniaczka Szymona) również stwierdziła, że chce grać w zespole. Warunkiem była pozycja basistki, tak wiec Natalia zdecydowała się kupić najtańszy bas i zacząć swoją przygodę z tym instrumentem.Źródło: No Lekko

Leftfield, Barry Adamson i Crime & The City Solution na łódzkim Soundedit

2022-08-19

Listopadowa edycja Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit ogłasza sobotni zestaw wykonawców. Wystąpią: Barry Adamson, Crime & The City Solution oraz Leftfield.

Czytaj więcej...

Częstochowski Set The Point wydał 'Orientację'

2022-08-19

"Orientacja" to pierwszy singel zapowiadający nową płytę częstochowskiej grupy Set The Point, która ukaże się jesienią tego roku.

Czytaj więcej...

Sorry Boys narysowali mapę gwiazd

2022-08-19

Po trzech latach od wydania albumu “Miłość” Sorry Boys wracają z zapowiedzią nowego wydawnictwa. “Mapy Gwiazd” to pierwszy singiel z płyty, której premiera planowana jest na jesień 2022 r.

Czytaj więcej...

Agnostic Front wróci do Warszawy

2022-08-18

Nowojorscy pionierzy nurtu hard core zagrają 17 października w warszawskiej Proximie.

Czytaj więcej...

Happy Prince wydał singel 'Anyday'

2022-08-18

"Anyday" to owoc międzynarodowej współpracy kompozytorskiej (muz. Carsten Koch/Jakub Prachowski, sł. Jakub Prachowski). Utwór opowiada o obietnicy pokonania zezowatego szczęścia i niezauważania siniaków, które rozdaje nam los, tak by rozpocząć lepsze i piękniejsze życie jeśli tylko będzie przy nas ten wybrany "ktoś". Piosenka dotarła do finału konkursu Song of the Year w USA.

Czytaj więcej...

Dawid Karpiuk z solowym debiutem

2022-08-18

Lider i wokalista grupy Dziwna Wiosna nagrał solowy debiutancki singel na potrzeby soundtracku filmu "Johnny".

Czytaj więcej...

Counting Crows za miesiąc w Warszawie

2022-08-17

Amerykańska grupa Counting Crows zagra 18 września w warszawskiej Stodole. Pierwotnie koncert miał się odbyć 13 marca tego roku.

Czytaj więcej...

Robert Gawliński gościem Patrycji Markowskiej

2022-08-17

„Aż do rana” to piosenka pochodząca z ostatniego albumu Patrycji Markowskiej „Wilczy Pęd”. W wersji płytowej utwór jest balladą zaaranżowaną z kwartetem smyczkowym, ale piosenka doczekała się właśnie swojej radiowej wersji oraz oryginalnego klipu.

Czytaj więcej...

'Słomki' od Julii Bury

2022-08-17

„Słomki” to najnowszy singiel Julii Bury. Letnie brzmienia gitary połączone z dźwiękami syntezatorów tworzą niezapomniane wrażenia, a do utworu chce się wracać bez przerwy.

Czytaj więcej...

Nocny Kochanek nagrał cover Sabatonu

2022-08-17

Nocny Kochanek, w porozumieniu z zespołem Sabaton, wziął na warsztat jego utwór „GOTT MIT UNS”. Krzysiek Sokołowski napisał do niego nowy tekst w języku polskim, który - jak można się spodziewać - stworzony został z przymrużeniem oka i z charakterystycznym dla Zdrajców Metalu humorem.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania