Newsy muzyczne

Michał Wojtas nawiązał współpracę z Maxem Richterem

Michał Wojtas znany z grup Amarok i Uniqplan wydał dziś solowy mini-album "Towards the Light". Jest to owoc jego współpracy ze znanym kompozytorem Maxem Richterem.

Kompozycje Michała Wojtasa - polskiego muzyka, obok utworów wybitnego kompozytora muzyki filmowej - Maxa Richtera stały się częścią najnowszego przedstawienia znanego brytyjskiego teatru tańca współczesnego James Wilton Dance pt ”Four Seasons”.

Michał Wojtas – polski muzyk i kompozytor, znany głównie z takich formacji jak Amarok, Uniqplan czy Catster, po raz kolejny podjął współpracę z choreografem - Jamesem Wiltonem. Tym razem obok wybitnego kompozytora muzyki filmowej Maxa Richtera, tworząc fascynujące międzynarodowe wydarzenie, które będzie prezentowane w wielu krajach w 2022 i 2023 roku. Michał Wojtas skomponował muzykę, której założeniem było rozwinięcie rekompozycji do „Czterech Pór Roku” A.Vivaldiego wraz z odniesieniem się do nastrojów konkretnych pór roku.

Jak pisze sam o sobie Michał: „…dla mnie to piękne doświadczenie, pracować z wybitnymi artystami i chociaż pracowaliśmy zdalnie, to obserwując filmy, obrazy i sceny oraz cały ruch, starałem się wzmocnić to, co jest istotą muzyki ilustracyjnej czyli emocje. Wszystko jedno, czy nazwiemy tę muzykę filmową, teatralną lub muzyką do gier. Najważniejsze jest, aby dotykały uczuć odbiorców”

Na platformach cyfrowych, w tym na Bandcampie został właśnie opublikowany niezależny dwu-trackowy mini-album Michała Wojtasa pt. ‚Towards The Light’, zawierający fragmenty ścieżki dźwiękowej do przedstawienia James Wilton Dance, pt. ‚Four Seasons’. Wydawnictwo promuje tytułowy utwór „Towards The Light”.

W dobie pandemii Polacy uczestniczą w międzynarodowych przedsięwzięciach artystycznych na wysokim poziomie. Przy swoich dokonaniach pozostają często niemal anonimowi lub mało rozpoznawalni w kraju. Michał Wojtas to artysta z ogromną wrażliwością, który z powodzeniem mógłby pisać muzykę do hollywoodzkich filmów, seriali Netflixa, czy najlepszych gier wideo, czego mu serdecznie życzymy. 

https://michalwojtas.bandcamp.com/album/towards-the-light-mini-album


Foto: Darek Kawka

Ozzy Osbourne jako pacjent numer 9

2022-07-06

Ozzy Osbourne, po 2 latach od premiery krążka "Ordinary Man", powraca z kolejną dawką muzyki. Na trzynastym solowym albumie studyjnym Książe Ciemności przedstawia utwory nagrane z tuzami rockowego świata. Premiera już 2 września.

Czytaj więcej...

O.Y.S. wydała dwie wersje 'Znaków'

2022-07-05

O.Y.S prezentuje singiel "ZNAKI" w dwóch odsłonach - Znaki Radio edit (prod. Brainfreezer) i Znaki Remix (prod. Pink Control). Do obu wersji powstały teledyski.

Czytaj więcej...

'Wolne Serca' od Kwiatu Jabłoni i gości

2022-07-05

Muzeum Powstania Warszawskiego zaprosiło zespół Kwiat Jabłoni do współpracy przy projekcie muzycznym upamiętniającym 78. rocznicę Powstania Warszawskiego.

Czytaj więcej...

Dawid Okoński poszedł przed siebie

2022-07-05

Dawid Okoński swoje nowe muzyczne otwarcie rozpoczyna w bardzo dobrym stylu, wypuszczając teledysk „Przed siebie”.

Czytaj więcej...

DakhaBrakha na jesiennym tournee po Polsce

2022-07-04

Znany z wyjątkowych show kwartet odwiedzi w listopadzie tego roku Warszawę, Gdańsk, Poznań, Wrocław i Kraków.

Czytaj więcej...

Patrycjusz Gruszecki Trio i jego twarze

2022-07-04

Uznane jazzowe Patrycjusz Gruszecki Trio wydało nowy album zatytułowany "Faces".

Czytaj więcej...

O’Sullivan w końcu zapowiada debiutancki album

2022-07-04

O’Sullivan dał się poznać polskim słuchaczom w 2020 trafiając z utworem „Little Bird” na jedną z playlist Dawida Podsiadło na Spotify.

Czytaj więcej...

Mitch & Mitch odda hołd twórczości Ennio Morricone

2022-07-01

4 lipca ukaże się singel „Metti una sera a cena” Mitch & Mitch con il loro Gruppo Etereofonico.

Czytaj więcej...

Kształt czaszki Małgoli, No

2022-07-01

Małgola, No zapowiada swój pierwszy polskojęzyczny album. 29 czerwca ukazał się drugi - po świetnie przyjętym "Graniu na Czas" - promujący go singiel zatytułowany "Kształt Czaszki".

Czytaj więcej...

Anowa zaprasza na hamak

2022-07-01

Ukazał się nowy singel krakowskiej wokalistki Anowej zatytułowany "Hamak". To kolejna piosenka, która znajdzie się na planowanym na jesień debiutanckim albumie artystki.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania