Newsy muzyczne

Raw Plastic z nową ep-ką 'Stuck On Spring'

Poznański duet Raw Plastic opublikował kolejną EP w swoim dorobku. "Stuck on Spring" ukazało się 27 kwietnia 2022 r. nakładem Peleton Records. Płytę promował wcześniej singiel "Crying on a Surfboard". EP wydana została we współpracy z [PIAS] / [Integral].

Raw Plastic to projekt Sebastiana Polusa i Bastiana Najdka (obaj grają m.in. w Syndromie Paryskim oraz Revive). Covidovy lockdown i tymczasowa przeprowadzka Sebastiana do Wielkiej Brytanii umożliwiły im zrealizowanie pomysłu na napisanie kilku melodyjnych, ale punkowych piosenek w stylu sypialnianego lo - fi. W Raw Plastic oba te elementy łączą różne inspiracje, takie jak emo z lat 90., surf rock, shoegaze i post - hardcore, z klimatem tęsknoty za latem i bezpieczniejszymi, łatwiejszymi czasami.

"Na 'Stuck on Spring' staraliśmy się jeszcze bardziej rozwinąć kierunku naszej formuły DIY 'bedroom rocka' eksperymentując z różnymi nastrojami i groove’ami - od słodko-gorzkich dynamicznych riffów po średnie tempa nawiązujące do stylu Pixies i ich struktury cicho-głośno. To krótka EP, ale postaraliśmy się umieścić na niej wszystkie sprzeczne emocje, jakie przynosi nam życie w dziesiejszej Europie Środkowej. Oczywiście z dużą ilością chorusa i reverbu." - mówią Sebastian Polus i Bastian Najdek, czyli gitarzyści tworzący ten duet.

EP dostępna jest we wszystkich platformach streamingowych oraz w formie fizycznej - na kasecie dostępnej w sklepie wytwórni. "Raw Plastic bazuje - zarówno lirycznie, jak i muzycznie, a także w kwestii wszystkiego co dookoła tej muzyki - na nostalgii za pięknymi dla naszego pokolenia czasami przełomu lat ‘90 i ‘00. Wydanie tej EP na kasecie było więc jedynym słusznym i bardzo oczywistym rozwiązaniem" - mówi Krzysztof Sarosiek z Peleton Records.

 Foto: Bastian Najdek
Źródło: PIAS Poland

Leftfield, Barry Adamson i Crime & The City Solution na łódzkim Soundedit

2022-08-19

Listopadowa edycja Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit ogłasza sobotni zestaw wykonawców. Wystąpią: Barry Adamson, Crime & The City Solution oraz Leftfield.

Czytaj więcej...

Częstochowski Set The Point wydał 'Orientację'

2022-08-19

"Orientacja" to pierwszy singel zapowiadający nową płytę częstochowskiej grupy Set The Point, która ukaże się jesienią tego roku.

Czytaj więcej...

Sorry Boys narysowali mapę gwiazd

2022-08-19

Po trzech latach od wydania albumu “Miłość” Sorry Boys wracają z zapowiedzią nowego wydawnictwa. “Mapy Gwiazd” to pierwszy singiel z płyty, której premiera planowana jest na jesień 2022 r.

Czytaj więcej...

Agnostic Front wróci do Warszawy

2022-08-18

Nowojorscy pionierzy nurtu hard core zagrają 17 października w warszawskiej Proximie.

Czytaj więcej...

Happy Prince wydał singel 'Anyday'

2022-08-18

"Anyday" to owoc międzynarodowej współpracy kompozytorskiej (muz. Carsten Koch/Jakub Prachowski, sł. Jakub Prachowski). Utwór opowiada o obietnicy pokonania zezowatego szczęścia i niezauważania siniaków, które rozdaje nam los, tak by rozpocząć lepsze i piękniejsze życie jeśli tylko będzie przy nas ten wybrany "ktoś". Piosenka dotarła do finału konkursu Song of the Year w USA.

Czytaj więcej...

Dawid Karpiuk z solowym debiutem

2022-08-18

Lider i wokalista grupy Dziwna Wiosna nagrał solowy debiutancki singel na potrzeby soundtracku filmu "Johnny".

Czytaj więcej...

Counting Crows za miesiąc w Warszawie

2022-08-17

Amerykańska grupa Counting Crows zagra 18 września w warszawskiej Stodole. Pierwotnie koncert miał się odbyć 13 marca tego roku.

Czytaj więcej...

Robert Gawliński gościem Patrycji Markowskiej

2022-08-17

„Aż do rana” to piosenka pochodząca z ostatniego albumu Patrycji Markowskiej „Wilczy Pęd”. W wersji płytowej utwór jest balladą zaaranżowaną z kwartetem smyczkowym, ale piosenka doczekała się właśnie swojej radiowej wersji oraz oryginalnego klipu.

Czytaj więcej...

'Słomki' od Julii Bury

2022-08-17

„Słomki” to najnowszy singiel Julii Bury. Letnie brzmienia gitary połączone z dźwiękami syntezatorów tworzą niezapomniane wrażenia, a do utworu chce się wracać bez przerwy.

Czytaj więcej...

Nocny Kochanek nagrał cover Sabatonu

2022-08-17

Nocny Kochanek, w porozumieniu z zespołem Sabaton, wziął na warsztat jego utwór „GOTT MIT UNS”. Krzysiek Sokołowski napisał do niego nowy tekst w języku polskim, który - jak można się spodziewać - stworzony został z przymrużeniem oka i z charakterystycznym dla Zdrajców Metalu humorem.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania