Newsy muzyczne

Lubelskie Na Tak wypuściło 'Ptaki'

Ukazał się kolejny singel z nowej czwartej już płyty grupy Na Tak zatytułowanej "Trzymaj się".

"Ptaki" to piosenka otwierająca czwartą płytę zespołu Na Tak "Trzymaj się " i jeden z najbardziej elektronicznych kawałków na krążku. To intrygujący "ciemny" kawałek, który ukrywa w swoim wnętrzu rockową ekspresję i przywodzi na myśl Orbital z "The Box" i "Funny break". Melodyjne syntezatory ubarwiają tu mrok basu i nie mogło zabraknąć oczywiście delikatnych, smacznych wstawek gitarowych.

Teledysk to opowieść drogi i daje nieco odpocząć od psychodelicznych historii, do których zdążyło nas przyzwyczaić Na Tak.

Bohaterka obserwuje tytułowe ptaki i zazdrości im, bo nie zastanawiają się nad sensem swojej drogi. Wiedzą dokładnie dokąd się udać. Ona ma inaczej. Aby się dowiedzieć czegoś więcej o sobie i świecie, musi najpierw uporać się z własnymi strachami i uprzedzeniami, a to wyprawa w długą samotną, podróż, gdzie być może nie dostanie wsparcia.


Pokrewne wątki:

Kasia Ignatowicz wręcza czarne róże

2022-10-07

Połączenie muzyki klasycznej, opery ze nowoczesnymi brzmieniami to domena Kasi Ignatowicz, znanej chociażby z występów hiszpańskiej wersji programu „Mam Talent”. Po serii koncertów Artystki, Kasia postanowiła zaprezentować pierwszy autorski utwór „Rosas Negras”, do którego powstał intrygujący teledysk.

Czytaj więcej...

P!NK ponownie wystąpi w Warszawie

2022-10-07

P!NK wystąpi 16 lipca 2023 roku na warszawskim PGE Narodowym niemal 4 lata po jej pierwszym w tym miejscu fantastycznym koncercie.

Czytaj więcej...

Iron Maiden wróci do Polski

2022-10-06

Brytyjska legenda metalu zagra 13 czerwca 2023 w krakowskiej Tauron Arenie zaledwie 11 miesięcy po tegorocznym znakomitym występie w Warszawie.

Czytaj więcej...

Wij wyda 'Przeklęte Wody'

2022-10-06

21 października ukaże się nowa ep-ka grupy Wij zatytułowana "Przeklęte Wody". Będzie to następca znakomicie przyjętej debiutanckiej płyty "Dziwadło" z 2021 roku.

Czytaj więcej...

Fever Ray wróciła z nowym singlem

2022-10-05

"What They Call Us" to pierwsza premierowa kompozycja Fever Ray od 5 lat.

Czytaj więcej...

Marie i Zuza zostały potworami

2022-10-05

Marie i ZUZA połączyły siły i wcieliły się w rolę potworów spod łóżka w Halloweenowym utworze "Hide And Seek"! Jest to kompozycja będąca pierwszą kolaboracją wewnątrz labelu Marie - i to naprawdę wyjątkową. Halloweenowy prezent dla fanów jest również flagowym utworem promującym październikową kampanię Spotify EQUAL.

Czytaj więcej...

Marta Kruk podąża dookoła

2022-10-05

Marta Kruk zaprezentowała singel zatytułowany „Dookoła zamiast do celu”.

Czytaj więcej...

Nickelback zaprezentowali 'Those Days'

2022-10-05

"Those Days" to drugi już singel zapowiadający nową płytę formacji Nickelback "Get Rollin", który ukaże się 18 listopada.

Czytaj więcej...

Depeche Mode wróci do Warszawy

2022-10-04

Grupa Depeche Mode zagra 2 sierpnia 2023 na warszawskim PGE Narodowym.

Czytaj więcej...

VooVoo zapowiada premierę 'Premiery'

2022-10-04

28 października ukaże się nowy album grupy VooVoo zatytułowany "Premiera". Poznaliśmy pierwsze terminy koncertów promujących to wydawnictwo.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania