Newsy muzyczne

W Warszawie Powstanie Skwer Grzegorza Ciechowskiego?

Jest bardzo prawdopodobne, że na warszawskim Targówku powstanie skwer imienia nieżyjącego lidera Republiki.

Niedawno powstała tak zwana "oddolna" inicjatywa nazwania nazwiskiem Grzegorza Ciechowskiego jednego z powstających skwerów nad Kanałem Bródnowskim oddzielającym Zacisze od Targówka. Dlaczego akurat tam? Przez wiele lat niedaleko tego miejsca nieżyjący artysta mieszkał wraz z rodziną. Idea ma już poparcie zastępcy burmistrza gminy Targówek Krzysztofa Mikołajewskiego, który powiedział:

"Gorąco popieram tę inicjatywę i myślę, że warto aby Zarząd i Rada Dzielnicy poparły ten świetny pomysł. Sam wychowałem się na “Republice”, więc idea jest bardzo mi bliska. Mogę zapewnić, że mają państwo we mnie sojusznika. Byłoby świetnie, gdyby na otwarcie nowego skweru zagrała “Republika”, a miejsce to upamiętniało tego wspaniałego twórcę".

Pomysł ma także poparcie wdowy po Ciechowskim - Anny Ciechowskiej, a także pozostałych muzyków Republiki.

Także fani Republiki i twórczości Grzegorza mogą dołożyć swoją cegiełkę do tej inicjatywy. W dwóch domach kultury na Targówku: DK Świt (ul. Wysockiego 11 – w kasie) oraz DK Zacisze (ul. Blokowa 1 – na recepcji) znajdują się listy, na których codziennie możecie się podpisać i tym samym osobiście poprzeć wniosek o nadanie skwerowi nad Kanałem Bródnowskim imienia Grzegorza Ciechowskiego.

Można także poprzeć ten pomysł bez wizyty na Targówku – wystarczy, że wydrukujecie w domu i wypełnicie chociaż jedną linijkę na tej liście (ściągnij plik pdf: wniosek_skwer_GC), a potem wyślecie ją zwykłym listem na adres: Dom Kultury “Świt”, ul. Wysockiego 11, 03-371 Warszawa – koniecznie z dopiskiem “Skwer Ciechowskiego”. Ważne: podpisy mogą składać tylko pełnoletnie osoby posiadające meldunek w Warszawie (ale niekoniecznie na Targówku).

Więcej o akcji można przeczytać TUTAJ.

Autor: Grzegorz Szklarek
Źródło: Targówek.info

Pokrewne wątki:

Daria Zawiałow i A_GIM w nowej wersji hitu Haliny Frąckowiak

2021-10-16

Utwór "Serca Gwiazd" zapowiada nowy serial „Pajęczyna” z Joanną Kulig w roli głównej.

Czytaj więcej...

bryska na wspólnej trasie z Luną

2021-10-16

Pracowity czas u bryskiej! Podczas gdy w radiach i serwisach streamingowych zachwyty zbiera jej aktualny przebój „lato (pocałuj mnie)” a 20-letnia wokalistka przygotowuje się do wydania debiutanckiej EP-ki („jestem bryska” – premiera 12 listopada), ogłoszone zostały daty jej pierwszych koncertów, jakie zagra wraz z inną sensacją alternatywnego popu - LUNĄ.

Czytaj więcej...

Debiut Johan Band od dziś w sklepach

2021-10-15

15 października ukazał się debiutancki album Johan Band „Do Utraty Tchu”. Na czele zespołu stoi Johan Stasiak – były lider, wokalista i autor tekstów w hardrockowej grupie Korpus i projekcie Johane’s.

Czytaj więcej...

Adele wróciła po 6 latach

2021-10-15

Dzisiaj ruszyła przedsprzedaż płyty „30”, która pojawi się na sklepowych półkach 19 listopada.

Czytaj więcej...

Amarok wydał dziś nowy album

2021-10-15

Dziś do sklepów trafiła nowa płyta warszawskiej grupy Amarok zatytułowana „Hero”. Dziś także miał premierę nowy singel z tego wydawnictwa zatytułowany „Hero”.

Czytaj więcej...

Paweł Tur tęskni

2021-10-15

Nowy utwór Pawła Tura – Tęsknie, to odzwierciedlenie osobowości wokalisty – codzienny pęd życia przeplatany chwilami melancholii i refleksją o szczęściu z drugą osobą.

Czytaj więcej...

Zmierzch bogów od Zeal & Ardor

2021-10-15

“Götterdämmerung” to tytuł nowego singla anonsującego nową płytę Zeal & Ardor “Zeal & Ardor”, która ukaże się 11 lutego 2022.

Czytaj więcej...

Coldplay po raz trzeci w Warszawie

2021-10-14

Brytyjska grupa Coldplay zaprezentuje się 8 lipca 2022 na warszawskim PGE Narodowym.

Czytaj więcej...

Warpaint zagra w Warszawie

2021-10-14

Amerykańska grupa wystąpi 28 maja w warszawskiej Progresji w ramach pierwszej od 5 lat trasy po Europie.

Czytaj więcej...

Slow Magic wystąpi w Warszawie

2021-10-14

Slow Magic zaprezentuje się 12 marca przyszłego roku w warszawskim Pogłosie.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania