Newsy muzyczne

Baasch Zainauguruje Sezon Koncertowy

Baasch czyli sythpopowy projekt Bartka Schmidta zagra swój pierwszy, tegoroczny koncert 28 lutego w Warszawie.

Koncert odbędzie się 28 lutego w klubie Cząstki Elementarne (ul. Przeskok 2). Wejście od godziny 21, start o godzinie 22. Bilety: 20 zł.

BAASCH czyli Simple, Dark & Romantic. To pierwsze w pełni solowe przedsięwzięcie muzyka, mającego w dorobku zarówno udział w kilku wydawnictwach jak i liczne występy w klubach i na scenach festiwalowych. Cztery synthpopowe utwory, którymi BAASCH podzielił się niedawno za pośrednictwem internetu, zebrały bardzo pochlebne recenzje, a jeden z nich znalazł się na kompilacji francuskiej wytwórni Glacis Records prezentującej najciekawsze europejskie projekty z szeroko pojętej nowej elektroniki.

BAASCH nie umknął uwadze polskich promotorów. Jeszcze przed debiutem płytowym, obok zaledwie kilku artystów z Polski, reprezentował krajową scenę elektroniczną na prestiżowych festiwalach: Tauron Nowa Muzyka i Free Form Festival 2012. Oba występy zostały bardzo dobrze przyjęte zarówno przez publiczność jak i dziennikarzy muzycznych. BAASCH live określano mianem odkrycia obu festiwali. Skład koncertowy: Bartek BAASCH Schmidt (wokal), Iza Lamik (synth), Robert Alabrudziński - perkusja oraz Arizona Loner, czyli połowa duetu producenckiego Bueno Bros (elektronika).

 BAASCH tworzy także na potrzeby kina, jego utwór pojawia się w filmie "W sypialni" Tomasza Wasilewskiego, skomponował także muzykę do krótkiego metrażu "Insight" hiszpańskiego reżysera Cenzo A. de Haro. 


Autor: Grzegorz Szklarek

Pokrewne wątki:

Zmarł Piotr Strojnowski

2020-11-28

W wieku 62 lat na zawsze odszedł Piotr Strojnowski - współzałożyciel grupy Daab i autor tekstu jednego z jej największych przebojów "Ogrodu Serce".

Czytaj więcej...

Nowy singel od Carpenter Brut

2020-11-28

Czołowy francuski przedstawiciel nurtu synth wave wydał nowy singel zatytułowany „Fab Tool”. To pierwszy premierowy materiał od premiery albumu „Leather Teeth” w 2018 roku.

Czytaj więcej...

Low Island 'W Twoich Ramionach'

2020-11-28

Brytyjska grupa wydała kolejny nowy singel - tym razem zatytułowany "In Your Arms".

Czytaj więcej...

Krakowskie Dziewczęta pełne 'Namiętności'

2020-11-27

Dziś ukazał się debiutancki album krakowskiej formacji Dziewczęta grającej w klimatach shoegaze / alternative.

Czytaj więcej...

Dziś premiera świątecznego albumu Urszuli

2020-11-27

"Cud Nadziei" to tytuł nowej świątecznej płyty Urszuli, która od dziś jest w sprzedaży.

Czytaj więcej...

Post-punkowy GLOSS wydał debiutancki singel

2020-11-27

Dziś ukazał się pierwszy singel zamieszkałego w Warszawie amerykańsko-brytyjskiego duetu GLOSS zatytułowany "PIN Number".

Czytaj więcej...

Nowy singel Krzysztofa Cugowskiego

2020-11-27

Były wokalista Budki Suflera przedstawił pierwszą zapowiedź nowej płyty studyjnej.

Czytaj więcej...

Szczegóły nowej płyty Balthazar

2020-11-26

Belgijski zespół Balthazar ujawnił drugi zwiastun nowego krążka „Sand”, który miał się ukazać pod koniec stycznia. Wraz z nowym singlem „You Won’t Come Around” grupa ogłosiła nową datę premiery płyty. Album trafi na półki sklepowe 29 lutego nakładem wytwórni Play It Again Sam.

Czytaj więcej...

'Jedna Noc' Roberta Cichego

2020-11-26

Robert Cichy prezentuje kolejny singiel ze swojej płyty "Dirty Sun". Tym razem jest to utwór "Jedna noc" z gościnnym udziałem Mroza.

Czytaj więcej...

Mikromusic zrobił 'Operację Na Otwartym Sercu'

2020-11-26

Grupa Mikromusic opublikowała kolejny klip promujący album "Kraksa". W utworze zaśpiewał gościnnie Piotr Rogucki.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania