Newsy muzyczne

Solowy Debiut Johnny'ego Marra

Już w najbliższy poniedziałek do sklepów trafi debiutancki, solowy album Johnny'ego Marra zatytułowany "The Messenger".

Współtworzył legendę The Smiths, nagrywał chociażby z Modest Mouse, The Cribs, The The, a także jako Johnny Marr & The Healers. Teraz wspaniały gitarzysta i kompozytor Johnny Marr powraca pod własnym nazwiskiem ze znakomitą płytą solową.

Brzmienia gitary Johnny'ego nie sposób pomylić z żadną innym. Charakterystyczne brzmienie jego Rickenbackera stanowiło fundament rockowego brzmienia rodem z Manchesteru i stało się inspiracją dla artystów z kręgu niezależnego rocka oraz brit popu. To, co Johnny ma do zaoferowania najlepszego jako gitarzysta i kompozytor znalazło oczywiście odzwierciedlenie na jego pierwszej płycie solowej.

W 12 piosenkach z "The Messenger" słychać typowy dla Marra niezależny, melancholijny rock z chwytliwością godną największych popowych przebojów. Jest niesamowita, wciągająca atmosfera, przestrzeń, nowowczesne, lecz nieplastikowe brzmienie. Generalnie, synteza tego wszystkiego, co Johnny tworzył w czasach The Smiths oraz w późniejszej karierze. A nad wszystkim unosi się ciekawy, czasami lekko rozmarzony wokal artysty.

Autor: Grzegorz Szklarek
Źródło: Warner Music Poland

Pokrewne wątki:

AURA. dokonuje wyboru między sercem a rozumem

2021-01-28

Światło dzienne ujrzał najnowszy singiel AURY. pt. "Przy mnie bądź".

Czytaj więcej...

Wiosenny singel Pawła Tura

2021-01-28

Wiosna – nowy singiel Pawła Tura to optymistyczny i wypełniony pozytywną energią utwór, który jest przeciwwagą do pandemicznej rzeczywistości, w której bliskie relacje nabierają jeszcze większego znaczenia.

Czytaj więcej...

She Past Away na dwóch koncertach w Polsce

2021-01-28

Turecki duet dark wave She Past Away zagra we wrześniu w Warszawie i Wrocławiu.

Czytaj więcej...

Nowy projekt Bartosza Słatyńskiego

2021-01-28

„Zatańczmy” to pierwsza muzyczna propozycja duetu Słatyński/Wronka czyli Bartosza Słatyńskiego (byłego wokalisty zespołów Avalanche oraz Penny Lane) i Weroniki Wronki, aktorki i wokalistki znanej również z udziału w projekcie Krakowitz.

Czytaj więcej...

Whispering Sons wydali nowy singel

2021-01-27

Czołowa belgijska post-punkowa grupa Whispering Sons powróciła z premierową kompozycją "Surface"

Czytaj więcej...

Amerykańska grupa Slaves dwa razy w Polsce

2021-01-27

Amerykanie z zespołu Slaves już jesienią tego roku przybędą do Europy na trasę promującą swoje ostatnie wydawnictwo „To Better Days”. W podróży przez Stary Kontynent nie zabraknie polskich przystanków: 9 listopada grupa wystąpi w Warszawie, a dzień później w Poznaniu. W roli supportów zagrają Acres oraz Siamese.

Czytaj więcej...

LAB debiutuje singlem 'Powietrze'

2021-01-26

Dobra wiadomość dla fanów sosnowieckiej grupy Animators. Jej dwaj muzycy założyli stacjonujący w Katowicach zespół LAB, który zadebiutował singlem "Powietrze". Na początku lutego ukaże się debiutancka ep-ka LAB.

Czytaj więcej...

Shofar zapowiada nowe limitowane wydawnictwo

2021-01-26

Trio Shofar wyda w marcu nową płytę, którą 19 lutego poprzedzi premiera limitowanego do 66 egzemplarzy singla winylowego.

Czytaj więcej...

Eyedress wystąpi w Warszawie

2021-01-26

EYEDRESS, czyli artysta, który w swojej twórczości łączy to, co najlepsze w dream popie i indie rocku już pod koniec października wystąpi w warszawskim Pogłosie

Czytaj więcej...

Hey J zapowiada nowy singel

2021-01-25

W najbliższą środę ukaże się pierwszy singel anonsujący nową ep-kę warszawskiej wokalistki i autorki tekstów Hey J. Dziś ukazał się trailer klipu do utworu "Na Nowo".

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania