Newsy muzyczne

Przedpremierowy Odsłuch Debiutu Black Star Riders

Już w najbliższy poniedziałek ukaże się debiutancka płyta grupy Black Star Riders założonej przez muzyków formacji Thin Lizzy.

Do sieci trafił odsłuch albumu "All Hell Breaks Loose". Płytę można wysłuchać TUTAJ. A pod TYM adresem możecie przeczytać nasz wywiad z Rickym Warwickiem. 

Wigilia świąt Bożego Narodzenia kojarzy się większości z choinką, opłatkiem, zimą, spędzaniem czasu z rodziną. U muzyków Black Star Riders z pewnością też takowe skojarzenia przywołuje. Ale nie tylko. Właśnie 24 grudnia 2012 roku Scott Gorham (gitara), Ricky Warwick (śpiew, gitara), Damon Johnson (gitara) i Marco Mendoza (gitara basowa) ogłosili narodziny nowego zespołu.

W Black Star Riders, w odróżnieniu od ostatniego wcielenia Thin Lizzy, nie ma Briana Downeya i Darrena Whartona. Perkusista i klawiszowiec, którzy mieli jeszcze okazję współpracować z niezapomnianym Philem Lynottem, zrezygnowali z udziału w nowym projekcie. Pierwszy nie miał ochoty na długie trasy koncertowe, drugi postanowił poświęcić się swojej grupie Dare oraz projektom związanym z muzyką filmową. Scott, Ricky, Damon i Marco na miejsce Downeya dokooptowali do składu Jimmy'ego DeGrasso (perkusja, m.in. Alice Cooper, Megadeth, Suicidal Tendencies), a z klawiszy zupełnie zrezygnowali.

W styczniu 2013 roku Black Star Riders weszli do studia w Los Angeles i rozpoczęli nagrywanie piosenek na debiutancki krążek. Za konsoletą siedział sam Kevin Shirley (Led Zeppelin, Iron Maiden, Aerosmith, Rush, Dream Theater). Powstało kilkanaście rasowych, hardrockowych piosenek, z pięknymi melodiami, mocarną sekcją rytmiczną i kapitalnym wokalem Ricky'ego Warwicka. Całości nadano tytuł "All Hell Breaks Loose". Wiele piosenek powstało jeszcze w czasach, gdy ostatnie wcielenie Thin Lizzy odbywało trasę koncertową, która - przypomnijmy - nie ominęła również Polski. "Jesteśmy niezmiernie podekscytowani nowymi piosenkami. Synergia między nami jest fenomenalna i nie możemy się doczekać aż świat usłyszy naszą płytę" - mówi szczęśliwy Ricky Warwick.

Nie tylko wokalista zachwyca się "All Hell Breaks Loose". Pochwał nie szczędzi też legendarny w świecie mocnej muzyki Monte Conner, prezes Nuclear Blast Entertainment (wcześniej Roadrunner Records), który ściągnął Black Star Riders do wytwórni Nuclear Blast. "Jako fan Thin Lizzy od zawsze, zostałem powalony na łopatki przez ten materiał. Te piosenki nie tylko brzmią jak Thin Lizzy, one brzmią jak klasyczne Thin Lizzy! Black Star Riders uchwycili to, co w tym zespole było najlepszego, a jednocześnie dodali czegoś świeżego i nowoczesnego" - mówi Conner. Lepiej mu wierzyć, bo na dobrej muzyce Amerykanin zna się jak mało kto.

Premiera albumu "All Hell Breaks Loose" w Polsce nastąpi 27 maja 2013. Krótko potem Black Star Riders rozpoczną europejską trasę koncertową, podczas której zawitają na wszystkie najważniejsze festiwale.

Lista utworów na płycie "All Hell Breaks Loose":

1. All Hell Breaks Loose
2. Bound For Glory
3. Kingdom Of The Lost
4. Bloodshot
5. Kissin' The Ground
6. Hey Judas
7. Hoodoo Voodoo
8. Valley Of The Stones
09. Someday Salvation
10. Before The War
11. Blues Ain't So Bad

Autor: Grzegorz Szklarek

Pokrewne wątki:

Wilki przypomną debiutancki album

2019-10-22

W styczniu grupa Wilki zagra sześć koncertów w największych miastach Polski w ramach "Niebieskiej Trasy Koncertowej".

Czytaj więcej...

Łódzki Blitzkrieg wydaje nową ep-kę i zaprasza na tournee

2019-10-22

Dwadzieścia siedem lat po premierze jedynego w dorobku łódzkiego Blitzkriegu albumu „Holy War”, którego reedycja ukazała się w czerwcu b.r., zespół wraca tej jesieni z kolejnym wydawnictwem.

Czytaj więcej...

Sun Kil Moon wróci do Polski

2019-10-22

Mark Kozelek wraz z zespołem przyjedzie 11 maja do krakowskiego klubu Kwadrat, aby promować swój najnowszy album „I Also Want To Die In New Orleans”.

Czytaj więcej...

Archive prezentuje kolejny nowy singel

2019-10-22

"Lightning Love" to tytuł najnowszego singla Archive. Brytyjski zespół do współpracy nad tym utworem zaprosił Steve'a Masona.

Czytaj więcej...

The Mission na dwóch koncertach w Warszawie

2019-10-22

Słynna brytyjska grupa kierowana przez Wayne'a Husseya wystąpi 7 oraz 8 kwietnia w warszawskiej Proximie.

Czytaj więcej...

Małgorzata Ostrowska wyda nowy album

2019-10-21

12 lat czekaliśmy na studyjną płytę Małgorzaty Ostrowskiej. Już 15 listopada pojawi się jej nowy album zatytułowany „Na świecie nie ma pustych miejsc”.

Czytaj więcej...

Pentatonix po raz pierwszy w Polsce

2019-10-21

Najbardziej znany na świecie zespół a capella wystąpi w 16 marca w warszawskiej Hali Expo XXI.

Czytaj więcej...

Steven Wilson wróci do Polski

2019-10-21

Były lider grupy Porcupine Tree wystąpi 30 września przyszłego roku w warszawskim Torwarze.

Czytaj więcej...

Foreigner zagra w Katowicach

2019-10-21

Amerykańska grupa zaprezentuje się 16 czerwca w katowickim Spodku.

Czytaj więcej...

The Comet Is Coming wystąpi w Warszawie

2019-10-21

13 lutego w warszawskim klubie Niebo zaprezentuje się niezwykłe brytyjskie trio The Comet Is Coming.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania