Newsy muzyczne

Shakira Nagrywała W Gdańsku

Shakira nagrywała w ostatnich dniach w Radiu Gdańsk utwory do swojej najnowszej płyty.

Prezes Radia Gdańsk Lech Parell powiedział w piątek PAP, że kolumbijska gwiazda wraz z ekipą przebywała w studiach nagraniowych przez prawie tydzień. Podkreślił, że „rozgłośnia obiecała artystce całkowitą dyskrecję”.

Studio Koncertowe im. Janusza Hajduna w Radiu Gdańsk jest uważane za jedno z najlepszych w północnej Polsce. „Konsoleta legendarnej marki SSL gwarantuje charakterystyczne i bardzo poszukiwane brytyjskie brzmienie” – tłumaczył inżynier dźwięku Tomasz Cybula z Radia Gdańsk.

Parell poinformował, że gwiazda „pracowała w różnych porach, unikając rozgłosu wokół swojej osoby”. „Ostatniego dnia planowanych nagrań (w minioną środę – PAP), jak część mediów dowiedziała się już, że Shakira nagrywa w radiu, to w ogóle nie przyjechała do studia” - powiedział.

Parell powiedział, że studio było do dyspozycji Shakiry przez całą dobę i artystka mogła pracować w wybranych przez siebie godzinach. Do jej dyspozycji były różne udogodnienia, m.in. miejsce do ćwiczeń fizycznych czy stół do ping-ponga.

Szef rozgłośni powiedział, że „Shakira i jej ekipa sami znaleźli studio i w sprawie jego wynajęcia najpierw zwrócili się incognito”. Gwiazda ujawniła się dopiero wtedy, gdy okazało się, że w określonym terminie studio jest zajęte. W tym samym czasie w studio miał nagrywać płytę zespół No Limits. „To dzięki uprzejmości tego zespołu, który zgodził się przesunąć swoją sesję nagraniową, udało się znaleźć termin dla Shakiry” – dodał.

Radio zagwarantowało Shakirze także hiszpańsko- i anglojęzycznego tłumacza, którym była mezzosopranistka Monika Czalej-Pujol.

Parell powiedział, że „piosenkarka i jej ekipa byli bardzo zadowoleni z pracy w gdańskiej rozgłośni". „Jej menedżerka przekazała nam, że Shakirze odpowiadała akustyka studiów nagraniowych oraz profesjonalna obsługa techniczna” – pochwalił się.

Zapewnił, że „umowa podpisana z Shakirą była standardową stosowaną przy wynajęciu studia, bez dodatkowych warunków”.

Album ukaże się jeszcze w tym roku.

Shakira przyjechała do Polski 10 czerwca, kiedy w Gdańsku odbył się pierwszy mecz z udziałem drużyny Hiszpanii, w której gra jej narzeczony Gerard Pique. Gwiazda wraz z innymi żonami i narzeczonymi piłkarzy z Półwyspu Iberyjskiego m.in. wypoczywała w Juracie.

Autor: Grzegorz Szklarek
Foto: oficjlana strona artystki
Źródło: Polska Agencja Prasowa

Pokrewne wątki:

Till Lindemann w niezwykłym duecie

2020-12-02

Wokalista grupy Rammstein nagrał singel ze znanym skrzypkiem Davidem Garrettem.

Czytaj więcej...

'Kłamstwo' Muńka Staszczyka

2020-12-02

„Kłamstwo” to singel zamykający promocję solowej płyty Muńka Staszczyka „Syn miasta”.

Czytaj więcej...

Disout prezentuje debiutancki teledysk

2020-12-02

Grupa Disout wydała pierwszy w swojej karierze teledysk do kompozycji "Dissonance".

Czytaj więcej...

Warszawskie trio Eddie zapowiada nowy singel

2020-12-02

Po prezentacji na antenie Radia, licznych występach w warszawskich klubach, włączając w to sławną „Stodołę” i supportowaniu Luxtorpedy, warszawskie trio jest gotowe rozpocząć nowy etap swojej kariery. 8 stycznia ukaże się nowy singel Eddie, a tydzień temu premierę miała piosenka "Leftovers".

Czytaj więcej...

'Z Domowego Śpiewnika' Moniuszki na jazzowo

2020-12-02

Opus Series wydało bardzo ciekawą propozycję zarówno dla fanów muzyki klasycznej, jak i jazzu.

Czytaj więcej...

Poziom Prywatny wydał drugą płytę

2020-12-01

Jeden z najciekawszych rodzimych projektów okołojazzowych Poziom Prywatny wydał drugą płytę studyjną.

Czytaj więcej...

Wu-Tang Clan w Texasie

2020-12-01

Grupa Texas nawiązała współpracę z legendą rapu - grupą Wu-Tang Clan. Dziś o godzinie 13:00 odbędzie się premiera kipu do ich wspólnej kompozycji "Hi".

Czytaj więcej...

Czeski festiwal Hradecký slunovrat zaprasza polskich wykonawców

2020-12-01

8. edycja festiwalu Hradecký slunovrat odbędzie się w dniach 24 - 26.06.2021 r. i "Welcome scena" jest doskonałą okazją również dla wykonawców z Polski do zaprezentowania własnej twórczości w Czechach.

Czytaj więcej...

Behemoth i Arch Enemy na jednym koncercie w Polsce

2020-12-01

Behemoth oraz Arch Enemy zaprezentują się polskim fanom 17 października 2021 roku w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Zespoły udadzą się w co-headlinerskie tournée po Europie wraz z dwójką gości specjalnych: Carcass i Unto Others (dawne Idle Hands).

Czytaj więcej...

Hiromi wystąpi w Warszawie

2020-11-30

Słynna japońska pianistka zawita 18 kwietnia do warszawskiego Domu Pod Orłami.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania