Newsy muzyczne

Shakira Nagrywała W Gdańsku

Shakira nagrywała w ostatnich dniach w Radiu Gdańsk utwory do swojej najnowszej płyty.

Prezes Radia Gdańsk Lech Parell powiedział w piątek PAP, że kolumbijska gwiazda wraz z ekipą przebywała w studiach nagraniowych przez prawie tydzień. Podkreślił, że „rozgłośnia obiecała artystce całkowitą dyskrecję”.

Studio Koncertowe im. Janusza Hajduna w Radiu Gdańsk jest uważane za jedno z najlepszych w północnej Polsce. „Konsoleta legendarnej marki SSL gwarantuje charakterystyczne i bardzo poszukiwane brytyjskie brzmienie” – tłumaczył inżynier dźwięku Tomasz Cybula z Radia Gdańsk.

Parell poinformował, że gwiazda „pracowała w różnych porach, unikając rozgłosu wokół swojej osoby”. „Ostatniego dnia planowanych nagrań (w minioną środę – PAP), jak część mediów dowiedziała się już, że Shakira nagrywa w radiu, to w ogóle nie przyjechała do studia” - powiedział.

Parell powiedział, że studio było do dyspozycji Shakiry przez całą dobę i artystka mogła pracować w wybranych przez siebie godzinach. Do jej dyspozycji były różne udogodnienia, m.in. miejsce do ćwiczeń fizycznych czy stół do ping-ponga.

Szef rozgłośni powiedział, że „Shakira i jej ekipa sami znaleźli studio i w sprawie jego wynajęcia najpierw zwrócili się incognito”. Gwiazda ujawniła się dopiero wtedy, gdy okazało się, że w określonym terminie studio jest zajęte. W tym samym czasie w studio miał nagrywać płytę zespół No Limits. „To dzięki uprzejmości tego zespołu, który zgodził się przesunąć swoją sesję nagraniową, udało się znaleźć termin dla Shakiry” – dodał.

Radio zagwarantowało Shakirze także hiszpańsko- i anglojęzycznego tłumacza, którym była mezzosopranistka Monika Czalej-Pujol.

Parell powiedział, że „piosenkarka i jej ekipa byli bardzo zadowoleni z pracy w gdańskiej rozgłośni". „Jej menedżerka przekazała nam, że Shakirze odpowiadała akustyka studiów nagraniowych oraz profesjonalna obsługa techniczna” – pochwalił się.

Zapewnił, że „umowa podpisana z Shakirą była standardową stosowaną przy wynajęciu studia, bez dodatkowych warunków”.

Album ukaże się jeszcze w tym roku.

Shakira przyjechała do Polski 10 czerwca, kiedy w Gdańsku odbył się pierwszy mecz z udziałem drużyny Hiszpanii, w której gra jej narzeczony Gerard Pique. Gwiazda wraz z innymi żonami i narzeczonymi piłkarzy z Półwyspu Iberyjskiego m.in. wypoczywała w Juracie.

Autor: Grzegorz Szklarek
Foto: oficjlana strona artystki
Źródło: Polska Agencja Prasowa

Pokrewne wątki:

PJ Harvey wyda demo 'Is This Desire?'

2020-12-05

Kolekcja niewydanych wersji demo każdego utworu, który znalazł się na czwartym albumie PJ Harvey „Is This Desire?” z 1998 roku. Płyta "Is This Desire? - Demos" ukaże się 29 stycznia 2021.

Czytaj więcej...

Duet Kontaur wydał nowy singel 'Hurricane'

2020-12-05

„Hurricane” to najnowsza propozycja singlowa Kontaur. Pod pseudonimem Kontaur kryje się mieszkający na Śląsku producent muzyczny Konrad Niedojadło, który wcześniej wydał już dwie EPki w stylu electronic/dream pop.

Czytaj więcej...

Saint Asonia przyjedzie do Poznania

2020-12-05

Amerykańsko-kanadyjska supergrupa założona przez muzyków Three Days Grace oraz Staind, Saint Asonia, wystąpi w listopadzie przyszłego roku w poznańskim klubie U Bazyla na jednym koncercie w Polsce.

Czytaj więcej...

Alice Phoebe Lou wystąpi w Warszawie

2020-12-04

Hipnotyzująca songwriterka Alice Phoebe Lou, autorka tak zachwycających utworów jak “She” czy “Something Holy” przyjedzie w maju do Polski. Koncert promujący jej nadchodzący, zaplanowany na marzec 2020 album “Glow” odbędzie się 30 maja 2021 roku w warszawskim klubie Niebo.

Czytaj więcej...

Royal Republic na dwóch koncertach w Polsce

2020-12-04

Znakomita szwedzka grupa wróci po 2 latach do Polski na dwa koncerty w Krakowie i Warszawie.

Czytaj więcej...

Tulia walczy z 'Burzą'

2020-12-04

Dziś odbyła się premiera nowej premierowej kompozycji grupy Tulia.

Czytaj więcej...

'Prawdziwie polskie techno' od Fanfara Awantura

2020-12-04

Polskie melodie ludowe w rytmach techno, na dodatek zagrane przez 9-osobową orkiestrę dętą!? To „Prawdziwie Polskie Techno”. Premierze albumu Fanfara Awantura towarzyszy koncertowe video do utworu „Lewa Lewusieńka”.

Czytaj więcej...

Lacrimosa wyda urodzinowy box

2020-12-04

Niemiecka legenda rocka gotyckiego Lacrimosa (od lat stacjonująca w Szwajcarii) obchodzi w tym roku 30 rocznicę powstania. Z tej okazji 18 grudnia ukaże się wyjątkowy trzypłytowy limitowany retrospektywny box zatytułowany "Lacrimosa 1990-2020".

Czytaj więcej...

Perturbator z Health i Author & Punisher na dwóch koncertach w Polsce

2020-12-03

Perturbator powróci do Europy na trasę promującą nadchodzące wydawnictwo! Koncerty we Wrocławiu i w Warszawie uświetnią również HEALTH oraz Author & Punisher

Czytaj więcej...

Nowy teledysk od New Order

2020-12-03

Grupa New Order wydała klip do nowego singla "Be A Rebel".

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania