Newsy muzyczne

Recenzja: Cavalera Conspiracy - "Pandemonium"

Trzeci album w dyskografii zespołu kierowanego przez braci Cavalera to zmasowany dźwiękowy atak na zmysły słuchacza.

Już kilka miesięcy temu Max Cavalera zapowiadał, że będzie to najszybsza i najbardziej brutalna płyta Cavalera Conspiracy. I tak też się stało! Już niemal od pierwszych dźwięków rozpoczynającej płytę kompozycji "Babylonian Pandemonium" z głośników płynie obłędnie szybka kanonada bębnów, ciężkich, ostrych jak żyleta gitarowych riffów, a wszystko to podlane wściekłym growlingiem Maxa Cavalery.

Co prawda wszystkie utwory są zbudowane według identycznego schematu: szybki początek - zwolnienie w środku z gitarową solówką - szybki koniec, to jednak z płyty ani przez chwilę nie wieje nudą. Ta płyta to dla braci Cavalera powrót do początków ich muzycznej działalności w Sepulturze. Ci, którzy pamiętają i lubią takie klasyczne płyty tej formacji jak "Arise" czy "Chaos A.D." będą nową płytą Cavalera Conspiracy bardzo usatysfakcjonowani. Jedna z najlepszych produkcji, jakie wyszły spod ręki Maxa Cavalery od czasu jego odejścia z Sepultury.

Autor: Grzegorz Szklarek

Pokrewne wątki:

PJ Harvey wyda demo 'Is This Desire?'

2020-12-05

Kolekcja niewydanych wersji demo każdego utworu, który znalazł się na czwartym albumie PJ Harvey „Is This Desire?” z 1998 roku. Płyta "Is This Desire? - Demos" ukaże się 29 stycznia 2021.

Czytaj więcej...

Duet Kontaur wydał nowy singel 'Hurricane'

2020-12-05

„Hurricane” to najnowsza propozycja singlowa Kontaur. Pod pseudonimem Kontaur kryje się mieszkający na Śląsku producent muzyczny Konrad Niedojadło, który wcześniej wydał już dwie EPki w stylu electronic/dream pop.

Czytaj więcej...

Saint Asonia przyjedzie do Poznania

2020-12-05

Amerykańsko-kanadyjska supergrupa założona przez muzyków Three Days Grace oraz Staind, Saint Asonia, wystąpi w listopadzie przyszłego roku w poznańskim klubie U Bazyla na jednym koncercie w Polsce.

Czytaj więcej...

Alice Phoebe Lou wystąpi w Warszawie

2020-12-04

Hipnotyzująca songwriterka Alice Phoebe Lou, autorka tak zachwycających utworów jak “She” czy “Something Holy” przyjedzie w maju do Polski. Koncert promujący jej nadchodzący, zaplanowany na marzec 2020 album “Glow” odbędzie się 30 maja 2021 roku w warszawskim klubie Niebo.

Czytaj więcej...

Royal Republic na dwóch koncertach w Polsce

2020-12-04

Znakomita szwedzka grupa wróci po 2 latach do Polski na dwa koncerty w Krakowie i Warszawie.

Czytaj więcej...

Tulia walczy z 'Burzą'

2020-12-04

Dziś odbyła się premiera nowej premierowej kompozycji grupy Tulia.

Czytaj więcej...

'Prawdziwie polskie techno' od Fanfara Awantura

2020-12-04

Polskie melodie ludowe w rytmach techno, na dodatek zagrane przez 9-osobową orkiestrę dętą!? To „Prawdziwie Polskie Techno”. Premierze albumu Fanfara Awantura towarzyszy koncertowe video do utworu „Lewa Lewusieńka”.

Czytaj więcej...

Lacrimosa wyda urodzinowy box

2020-12-04

Niemiecka legenda rocka gotyckiego Lacrimosa (od lat stacjonująca w Szwajcarii) obchodzi w tym roku 30 rocznicę powstania. Z tej okazji 18 grudnia ukaże się wyjątkowy trzypłytowy limitowany retrospektywny box zatytułowany "Lacrimosa 1990-2020".

Czytaj więcej...

Perturbator z Health i Author & Punisher na dwóch koncertach w Polsce

2020-12-03

Perturbator powróci do Europy na trasę promującą nadchodzące wydawnictwo! Koncerty we Wrocławiu i w Warszawie uświetnią również HEALTH oraz Author & Punisher

Czytaj więcej...

Nowy teledysk od New Order

2020-12-03

Grupa New Order wydała klip do nowego singla "Be A Rebel".

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania