Newsy muzyczne

Nowy Singel Sóley

Islandzka wokalistka zaprezentowała nową kompozycję.

Znamy już datę premiery nowego albumu Sóley! Niezwykle lubiana w Polsce Islandka swoje najnowsze dzieło zatytułowała „Ask The Deep”. Płyta trafi do sklepów 8 maja, jednak już teraz posłuchać możemy pięknego singla „Aevintyr”. Przypominamy też, że Sóley będzie promować krążek w Polsce - pod koniec maja zobaczymy ją aż na czterech koncertach.

„Trzeba zmierzyć się ze swoją baśnią” - mówi Islandka, zapowiadając premierowe dzieło. „Ask The Deep” ma być rozwinięciem lirycznej formuły piosenek z „We Sink”. To wedle jej słów, osobista i poetycka muzyczna podróż. Piosenki Sóley krytycy porównują do twórczości takich grup jak Múm, Sigur Ros czy CocoRosie, jednak absolwentka Icelandic Art Academy w zakresie pianina wypracowała swój unikalny i rozpoznawalny styl. Dbałość o kompozycję, oryginalny głos i misterne aranże sprawiają, że piosenki Islandki są niezwykle bogate i dojrzałe, a równocześnie urokliwie chwytliwe. Nowy materiał ukaże się w 8 maja nakładem Morr Music, jednak już teraz jednak wokalistka udostępniła premierowe nagranie „Aevintyr”.

Niedługo po premierze Sóley z zespołem ponownie odwiedzi Polskę - 21 maja zagra koncert w warszawskim „Basenie”, dzień później wystąpi w „Rialto” w Katowicach, 23 maja zobaczymy ją w poznańskim klubie "Eskulap", a na koniec – 24 maja w „Eterze” we Wrocławiu. Bilety na koncerty już w sprzedaży.Źródło: Nopaperrecords

Pokrewne wątki:

Modern Lies wydali singel "Za Mało"

2020-04-05

„Za mało” to kolejny utwór promujący debiutanckie wydawnictwo zespołu Moder Lies „Ekstrawertyka”.

Czytaj więcej...

The 1975 z z singlem "Jesus Christ 2005 God Bless America"

2020-04-04

The 1975 prezentuje nowy utwór „Jesus Christ 2005 God Bless America”. W kawałku gościnnie słyszymy Phoebe Bridgers.

Czytaj więcej...

Abradab, Rahim i Kleszcz prezentują #ApsikChallenge

2020-04-04

Abradab, Rahim i Kleszcz kilka dni temu stanęli przez majkami i zmierzyli się w e-cypherze. Wideo jest już dostępne na MaxFloRecTV. Numer zatytułowany jest „Apsik”. MCs udostępniają bit do niego i zapraszają do udziału w wyzwaniu.

Czytaj więcej...

Bebel Gilberto prezentuje teledysk do utworu "Deixa"

2020-04-04

Bebel Gilberto zaprezentowała nowy klip, który powstał do utworu „Deixa”. Teledysk wyreżyserował Erik Sohlström. Wideo powstało pod koniec 2019 r., a zdjęcia kręcono w The Nomad Hotel w Los Angeles.

Czytaj więcej...

Krzysia Górniak wydała nowy album "Memories"

2020-04-03

Czołowa polska gitarzystka jazzowa wydała wczoraj nową ósmą już płytę w swoim dorobku zatytułowaną "Memories".

Czytaj więcej...

The Fruitcakes prezentują teledysk "Home"

2020-04-03

The Fruitcakes prezentują nowy klip z ich najnowszego albumu. Autorką obrazu do piosenki “Home” jest trójmiejska artystka, tworząca pod pseudonimem Susie Moon.

Czytaj więcej...

Restless w "Mieście Grzechu"

2020-04-03

„Miasto grzechu” to druga płyta warszawskiego zespołu rockowego Restless, która ukaże się 24 kwietnia.

Czytaj więcej...

Nowy teledysk od Alestorm

2020-04-03

“Treasure Chest Party Quest” to pierwszy teledysk i singel Alestorm z nowego albumu, który ukaże się 29 maja.

Czytaj więcej...

Natalia Szroeder częstuje "Pestkami"

2020-04-03

Jedna z najpopularniejszych i najzdolniejszych wokalistek na polskiej scenie muzycznej powróciła z nowym singlem „Pestki”.

Czytaj więcej...

Dawid Ogrodnik wyreżyserował nowy klip Buslava

2020-04-02

Teledysk do "Boję się" (ft. OH LOU!) to nie pierwsza współpraca Buslava, Dawida Ogrodnika i Pawła Szkolika. Wcześniej wspólnie stworzyli teledysk do piosenki „Tysiąc”.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania