Newsy muzyczne

Koncert Perfume Genius W Innym Terminie

Warszawski koncert Perfume Genius nie odbędzie się 18 września.

Występ, który miał się odbyć w klubie Hydrozagadka, został przełożony w związku ze zmianą planów zespołu. Koncert odbędzie się jeszcze w tym roku, zakupione bilety zachowują ważność. Wkrótce podamy szczegóły dotyczące nowej daty. Warszawski koncert to jeden z dziewięciu przełożonych występów Perfume Genius jesienią 2012.

Perfume Genius to pseudonim sceniczny Mike’a Hadreasa. Na swoim koncie muzyk ma dwa albumy – debiutancki „Learning” i wydany w tym roku – „Put Your Back N 2 It” – który zbiera bardzo dobre recenzje. W 2011 roku Perfume Genius supportował Beirut na trasie po Ameryce Północnej. Obecnie muzyk znajduje się w intensywnej trasie koncertowej, promującej nowe wydawnictwo. Tego lata zagra m.in. na Roskilde, Latitude i End of The Road.

Muzyk często porównywany jest do grupy Antony And The Johnsons. Jego wielkim fanem jest Michael Stipe z grupy R.E.M., który stanął w obronie  klipu "Hood" promującego drugi album Perfume Genius, gdy serwis You Tube zagroził jego usunięciem z powodu rzekomego łamania regulaminu.

Autor: Grzegorz Szklarek
Źródło: Go-Ahead

Pokrewne wątki:

Edyta Bartosiewicz śpiewa Różewicza

2021-11-28

Jest już dostępny pierwszy singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza” To utwór w wykonaniu Edyty Bartosiewicz „Nie śmiem (tam, gdzie trzeba)".

Czytaj więcej...

Zremiksowany Robert Cichy

2021-11-27

Wczoraj ukazała się płyta Roberta Cichego "3 & remixed".

Czytaj więcej...

Inga Mejer przedstawiła 'Afrodytę'

2021-11-27

"Afrodyta" to debiutancki singiel 22-letniej Ingi Mejer - kobiety, która zdecydowanie nie lubi się nudzić.

Czytaj więcej...

Zapal Ruskiefajki

2021-11-26

Po debiutanckim singlu „Szatan kazał tańczyć”, który na YouTube odtworzono aż 7 milionów razy, a także featach u Kartky’ego, Majora SPZ i innych reprezentantów sceny hip-hopowej, nadszedł jej czas. Ruskiefajki zapowiada swój pierwszy album.

Czytaj więcej...

MIN t wydała drugą płytę

2021-11-26

Pomiędzy życiowymi trudnościami, toksycznymi związkami i doświadczeniem pandemicznej izolacji, artystka odnalazła inspiracje do stworzenia materiału, który przenosi neo-soul na zupełnie nowy poziom. Singiel „Fight Freeze Flight” podobnie jak teledysk to niezbity dowód na gatunkową świeżość, muzyczną dojrzałość i otwartość na brzmieniowe eksperymenty.

Czytaj więcej...

ECM Warsaw Festival już za tydzień

2021-11-26

ECM Warsaw Festival 2021– muzyczne święto z legendarną monachijską wytwórnią ECM Records w tle ponownie w Warszawie w dniach 3-5 grudnia.

Czytaj więcej...

Krysztaliczna reedycja pierwszej płyty Maanamu

2021-11-25

40 lat temu na rynku ukazał się pierwszy długogrający album zespołu Maanam. Z okazji jubileuszu na rynku pojawiała się limitowana wersja albumu wytłoczona na krystalicznym winylu.

Czytaj więcej...

Portico Quartet przyjedzie do Warszawy

2021-11-25

Portico Quartet powracają na jedyny koncert do Polski. Londyńczycy odwiedzą Warszawę 26 kwietnia 2022 roku w ramach promocji najnowszego albumu “Monument”, który został nominowany do nagrody Mercury Prize.

Czytaj więcej...

Karo Glazer nagrała świąteczną piosenkę

2021-11-25

Po otrzymaniu prestiżowej nagrody w konkursie International Songwriting Competition i reedycji płyty “NORMAL”, Karo Glazer wydała świąteczny singel: „So This Is Xmas”.

Czytaj więcej...

Working Men's Club zagra w Warszawie

2021-11-25

5 marca w warszawskim klubie Hydrozagadka wystąpi brytyjska post-punkowa grupa Working Men's Club.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania