Newsy muzyczne

Obejrzyj portret szaleństwa L.U.C.

Do sieci trafił film dokumentalny "Mów co chcesz" Małgorzaty Maszkiewicz.

Miał to być zwykły making off z uroczystego koncertu z okazji jedenastolecia twórczości Łukasza L.U.C Rostkowskiego, laureata m.in. Paszportów Polityki, Yacha i Mateusza Trójki. Przypadkowo zarejestrowane wypowiedzi, zmagania z przeciwnościami losu a finalnie niebezpieczny wypadek podczas koncertu na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej zmieniły jednak tor montażu filmu. Przewrotność i mistycyzm sytuacji zainspirowały Małgorzatę Maszkiewicz do opowiedzenia pewnej historii. 

Oprócz ukazania portretu szalonego, niezłomnego artysty z twórczym ADHD wyłania się dość przerażający obraz tego jak ogromny wpływ na nasz los mają nasze własne myśli i słowa. To oparty na faktach artystyczny dokument o kreowaniu rzeczywistości. Artysta igrając z losem tworzy spektakl na wielu płaszczyznach a zarazem nieświadomie przepowiada własne wypadki. 

Niemożliwość dokręcania dodatkowych materiałów zmusiła autorkę filmu do reżyserii praktycznie na "stole montażowym".

W filmie oprócz L.U.C pojawiają się także artyści, którzy wzięli udział w jedenastoleciu m.in. Leszek Możdżer, Urszula Dudziak, Wienio i Natalia Grosiak.

Małgorzata SAMOHA Maszkiewicz: Ten film to dla mnie montażowy eksperyment, próba zmierzenia się z dłuższą formą. Mam świadomość jego niedoskonałości ponieważ zrobiłam go właściwie z materiałów, które nie miały scenariusza i miały być tylko luźną dokumentacją. Wierzę jednak, że ta tragikomiczna historia o determinacji, szaleństwie i pokonywaniu przeciwności losu była warta podjęcia tej próby.

L.U.C: Cała ta sytuacja ma tyle płaszczyzn, przewrotności (także dosłownych) oraz wątków ile szczątków mózgu ludzkość traci koło piątku. Nie umiem się jeszcze odnieść do tej historii, ale jest mi miło, że ktoś zadał sobie tyle trudu by spróbować to opowiedzieć, w dodatku z tak poszarpanych materiałów. To był przełomowy i najtrudniejszy moment mojego życia. Starałem się uśmiechać i robić swoje choć sypało mi się w życiu kolejno prawie wszystko. Mam nadzieję, że film ten mimo wszystko nastroi do pozytywnego myślenia, ale przede wszystkim uświadomi siłę naszych myśli i słów. To chyba także film o lekcji pokory i dystansu do naszych perfekcyjnych jak retuszowane modelki planów. A przy okazji niezwykła pamiątka z mojego 11-lecia, za którą dziękuję Gosi.


Pokrewne wątki:

Manchester przedstawił 'Kota'

2020-10-23

"Kot" to kolejna propozycja grupy Manchester, która od ubiegłego roku współpracuje z nowym wokalistą Maciejem Zadykowiczem znanym z projektu Cały na Czarno.

Czytaj więcej...

Paul McCartney wyda nową płytę

2020-10-23

Paul McCartney podczas lock downu nagrał nowy album. Krążek „McCartney III” ukaże się 11 grudnia. Płyta domyka trylogię „McCartney” z 1970 i „McCartney II” z 1980.

Czytaj więcej...

Dziś premiera debiutu Better Person

2020-10-23

"Something To Lose" to tytuł debiutanckiej płyty projektu Better Person kierowanego przez Adama Byczkowskiego.

Czytaj więcej...

Adam Nowak I Akustyk Amigos z nowym teledyskiem

2020-10-22

Adam Nowak prezentuje teledysk do pierwszego singla promującego album o intrygującej nazwie „Pół płyty”. Utwór „Cokolwiek ujęte” to jeden z 7 utworów, jakie znajdziemy na krążku.

Czytaj więcej...

Krzysztof Krawczyk na 'Horyzoncie'

2020-10-22

Już jutro premiera tej najbardziej osobistej płyty w dorobku Krzysztofa Krawczyka.

Czytaj więcej...

'Czułe struny' Natalii Kukulskiej po raz pierwszy koncertowo

2020-10-22

Jutro odbędzie się premiera koncertu on-line Natalii Kukulskiej promującego jej album "Czułe Struny".

Czytaj więcej...

Kontrabasista Krzysztof Pacan wydał muzyczną autobiografię

2020-10-21

"Story of 82" to tytuł nowej płyty cenionego kontrabasisty Krzysztofa Pacana.

Czytaj więcej...

Bovska wydała nowy taneczny teledysk

2020-10-21

Ukazał się teledysk stworzony z inicjatywy Bovskiej oraz Agi Konopki (tancerka, choreografka), który jest kolejnym romansem wokalistki z tańcem.

Czytaj więcej...

Kylie Minogue zaprasza na niekończącą się dyskotekę

2020-10-21

7 listopada odbędzie się niezwykły koncert on-line Kylie Minogue „Kylie: Infinite Disco”.

Czytaj więcej...

Blauka zapowiada premierę pierwszego singla z drugiej płyty

2020-10-21

W najbliższy piątek ukaże się pierwszy klip zapowiadający nową płytę duetu Blauka.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania