Newsy muzyczne

Recenzja: Eagles Of Death Metal - "Zipper Down"

Eagles Of Death Metal swoja najnowszą płytą przypominają, czym jest rock and roll.

Aż 7 lat przyszło nam czekać na kolejną płytę Jesse’ego Hughesa i Josha Homme’a. Jej zawartość przekonuje jednak, że warto było czekać. Ten niespełna 35-mitnuowy album rozpoczyna singlowe „Complexity”. To tętniący życiem, korzenny rock and roll w pełnej krasie. Wzbogacony brzmieniami sekcji dętej, jest idealnym rozgrzewaczem imprez. Następnie podtrzymujący ten ogień „Silverlake (K.S.O.F.M.)”, który świetnie nadaje się tańca. Ba, wręcz goni na parkiet, by wywinąć zakręconego twista! A na nim zatrzyma was także krótki, szybki i dudniący „Got A Woman”. Zaś beatlesowsko-stonesowy „I Love You All The Time”, nieznacznie przypominający „If I Had a Tail” Queens Of The Stone Age (przypadek?) jest jednym z najciekawszych momentów krążka. Pokręcony „Oh Girl” i esencjonalne boogie „Got The Power” to z kolei takie radosne wariactwa, za które uwielbiamy Eagles Of Death Metal. Impreza trwa w najlepsze! Natomiast „Skin-Tight Boogie” to wręcz monument. Ciężki rytm, zmutowane gitary, wykręcony klawisz i zmodulowane nieco wokale tworzą odjazd, którego pewnie i Frank Zappa by się nie powstydził. Jest również śmieszna  40-sekundowa repryza „Got A Woman (Slight Return)” – jeszcze szybsza od oryginału. Natomiast gdyby nie pewna dbałość o formę, to „The Deuce” spokojnie mógłby być utworem The Rolling Stones. Brzmi bowiem jak młodszy brat „Brown Sugar”. Dziwnie w tym zestawie prezentuje się „Save A Prayer” z repertuaru Duran Duran. Oczywiście przetworzony przez zespół, ma pewien swój urok, ale wydaje się raczej wypełniaczem. Płytę wieńczy zaś kapitalny „The Reverend”. Numer przypomina trochę ostatnie dokonania naszych rodzimych The Stubs i kapitalnie zamyka czwartego długograja Orłów Death Metalu.

Przypisywanie Eagles Of Death Metal do modnego nurtu retro-rocka wydaje się bezpodstawne. Ten zespół to osobna jakość. To rock and roll w pełnym jego znaczeniu. Muzycznie i zjawiskowo. Zatem zamki w dół i jazda!

Autor: Maciej Majewski

Pokrewne wątki:

Edyta Bartosiewicz śpiewa Różewicza

2021-11-28

Jest już dostępny pierwszy singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza” To utwór w wykonaniu Edyty Bartosiewicz „Nie śmiem (tam, gdzie trzeba)".

Czytaj więcej...

Zremiksowany Robert Cichy

2021-11-27

Wczoraj ukazała się płyta Roberta Cichego "3 & remixed".

Czytaj więcej...

Inga Mejer przedstawiła 'Afrodytę'

2021-11-27

"Afrodyta" to debiutancki singiel 22-letniej Ingi Mejer - kobiety, która zdecydowanie nie lubi się nudzić.

Czytaj więcej...

Zapal Ruskiefajki

2021-11-26

Po debiutanckim singlu „Szatan kazał tańczyć”, który na YouTube odtworzono aż 7 milionów razy, a także featach u Kartky’ego, Majora SPZ i innych reprezentantów sceny hip-hopowej, nadszedł jej czas. Ruskiefajki zapowiada swój pierwszy album.

Czytaj więcej...

MIN t wydała drugą płytę

2021-11-26

Pomiędzy życiowymi trudnościami, toksycznymi związkami i doświadczeniem pandemicznej izolacji, artystka odnalazła inspiracje do stworzenia materiału, który przenosi neo-soul na zupełnie nowy poziom. Singiel „Fight Freeze Flight” podobnie jak teledysk to niezbity dowód na gatunkową świeżość, muzyczną dojrzałość i otwartość na brzmieniowe eksperymenty.

Czytaj więcej...

ECM Warsaw Festival już za tydzień

2021-11-26

ECM Warsaw Festival 2021– muzyczne święto z legendarną monachijską wytwórnią ECM Records w tle ponownie w Warszawie w dniach 3-5 grudnia.

Czytaj więcej...

Krysztaliczna reedycja pierwszej płyty Maanamu

2021-11-25

40 lat temu na rynku ukazał się pierwszy długogrający album zespołu Maanam. Z okazji jubileuszu na rynku pojawiała się limitowana wersja albumu wytłoczona na krystalicznym winylu.

Czytaj więcej...

Portico Quartet przyjedzie do Warszawy

2021-11-25

Portico Quartet powracają na jedyny koncert do Polski. Londyńczycy odwiedzą Warszawę 26 kwietnia 2022 roku w ramach promocji najnowszego albumu “Monument”, który został nominowany do nagrody Mercury Prize.

Czytaj więcej...

Karo Glazer nagrała świąteczną piosenkę

2021-11-25

Po otrzymaniu prestiżowej nagrody w konkursie International Songwriting Competition i reedycji płyty “NORMAL”, Karo Glazer wydała świąteczny singel: „So This Is Xmas”.

Czytaj więcej...

Working Men's Club zagra w Warszawie

2021-11-25

5 marca w warszawskim klubie Hydrozagadka wystąpi brytyjska post-punkowa grupa Working Men's Club.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania