Newsy muzyczne

Recenzja: Redakcja - "Polskie Piekło"

Dariusz Dusza i jego Redakcja powrócili po 4 latach przerwy z trzecim albumem studyjnym.

"Polskie piekło" to jedna z tych płyt, na których teksty spełniają równie ważną lub nawet ważniejszą rolę niż muzyka. Jest to znakomity, INTELIGENTNY album, który jest świetnym komentarzem do polskiej codzienności. Rewelacyjnym, ironicznym i prześmiewczym tekstom piosenek śpiewanym zadziornym głosem przez Adama Antosiewicza towarzyszy dynamiczna, punkrockowa muzyka. Brzmienie piosenek wzbogacone jest o brzmienie takich instrumentów jak banjo, sitar i saksofon. W "Domdom" Redakcja udanie flirtuje z country, a w "Dzień dobry, wszyscy umrzemy" słychać echa muzyki ska. "Nie mów do mnie rano" to z kolei bardzo fajna, melodyjna piosenka, która z powodzeniem mogłaby trafić na playlisty komercyjnych stacji radiowych! Niespodzianką dla fanów są dwie bardzo udane, nowe wersje utworów z repertuaru Absurdu czyli punkrockowej grupy Darka Duszy istniejącej w połowie lat 80 ("Doły" i "Zżera mnie dżuma").

Warto podkreślić, że cała płyta tworzy od strony muzycznej i tekstowej bardzo udaną całość, bez słabych punktów. Kompozycje pasują do siebie niemal idealnie, a "wyjęcie" choć jednej z tych muzycznych cegiełek sprawiłoby, że gmach jakim jest "Polskie piekło" zacząłby niebezpiecznie trzeszczeć. Mam tylko nadzieję, że na kolejną płytę Redakcji nie będziemy czekać aż cztery lata. Ten album rozpala apetyt na więcej!

Autor: Grzegorz Szklarek

Pokrewne wątki:

Niemoc wyda debiut

2019-04-18

Po występach w Polsce i za granicą, wydaniu kilku singli i EP-ek, zespół zaplanował na 25 kwietnia premierę debiutanckiej płyty długogrającej zatytułowanej "Baśnie".

Czytaj więcej...

Pierwsza zapowiedź nowej płyty Madonny

2019-04-18

Czternasty album studyjny w dorobku Madonny, zatytułowany „Madame X”, ukaże się 14 czerwca.

Czytaj więcej...

The Flaming Lips wydadzą nowy album

2019-04-18

Grupa The Flaming Lips ogłosiła premierę ich piętnastego albumu „King’s Mouth”. Płyta trafi na półki sklepowe 19 lipca nakładem wytwórni Bella Union.

Czytaj więcej...

Nowa płyta od Hollywood Vampires

2019-04-18

21 czerwca ukaże się drugi album supergrupy Hollywood Vampires zatytułowany "Rise". W składzie zespołu są m.in. Johnny Depp, Alice Cooper i Joe Perry z Aerosmith.

Czytaj więcej...

Daria Zawiałow zebrała 2 tony pokarmu dla psów

2019-04-17

15 miast, 16 koncertów, 9 wyprzedanych klubów i ponad 2 tony karmy dla psów z lokalnych schronisk. Tak wygląda bilans trasy „Helsinki Tour” Darii Zawiałow.

Czytaj więcej...

Polsko-francuskie The Blind Suns na trasie po Polsce

2019-04-17

Polsko-francuskie trio The Blind Suns dowodzone przez zamieszkałą we Francji Dorotę Kuszewską, zaprezentuje się podczas tzw. francuskiego showcase’u w ramach festiwalu Enea Spring Break w Poznaniu, a poza tym wystąpi w kilku innych największych miastach Polski.

Czytaj więcej...

Post-punkowa baṣnia wydała debiutancki album

2019-04-17

Ukazała się debiutancka płyta warszawskiego projektu baṣnia zatytułowana “No Falling Stars And No Wishes”.

Czytaj więcej...

Terrfic Sunday w "Amoku"

2019-04-17

Po roku milczenia Terrific Sunday prezentują nowy polskojęzyczny singel.

Czytaj więcej...

Drugi zwiastun nowej płyty Editors

2019-04-17

Grupa Editors ujawniła drugi muzyczny zwiastun najnowszego wydawnictwa "The Blanck Mass Sessions" - "Hallelujah (So Low)".

Czytaj więcej...

Novika z nowym teledyskiem

2019-04-16

"Emotika" to trzeci singiel z solowego albumu Noviki „Bez Cukru” i kolejny - po "Słabościach" z Buslavem - duet męsko-damski na tej płycie.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania