Newsy muzyczne

Sinfonietta Consonus na debiutanckim albumie Virtual Symmetry

Dziś obędzie się premiera debiutanckiego albumu włoskiej grupy Virtual Symmetry. W nagraniach brała udział gdańska orkiestra Sinfonietta Consonus, znana między innymi z projektu Symphonic Theather of Dreams.

Włoski zespół Virtual Symmetry, zaprosił do współpracy Michała Mierzejewskiego wraz z jego orkiestrą Sinfoniettą Consonus. Gdański artysta stworzył aranże dla tytułowego utworu albumu oraz dyrygował orkiestrą podczas nagrań w studio. Realizatorem nagrań był Jakub Mańkowski. Album utrzymany jest w stylistyce rocka progresywnego/metalu.  Nadszedł czas, w którym będziemy mogli usłyszeć efekty tej międzynarodowej współpracy. Poza nośnikiem fizycznym, album będzie dostępny także w iTunes i we wszystkich kanałach cyfrowych.

Elementem spajającym Michała Mierzejewskiego i jego orkiestrę z grupą Virtual Symmetry, jest fakt współpracy z Jordanem Rudessem (Dream Theather). Sinfonietta Consonus w 2013 r. nagrała wraz z nim album „Explorations For Keybord And Orchestra”. W przypadku Virtual Symmetry – artysta pojawia się na nadchodzącej płycie jako gość specjalny, brał udział w nagraniach utworu “Program Error”.

Inne kolaboracje orkiestry i Michała Mierzejewskiego to m.in.: Transatlantic, Flying Colors, Mike Portnoy (ex Dream Theater, Winnery Dogs), Neal Morse/Neal Morse Band, Govan Guthrie (Steven Wilson, Asia, The Aristocrats), Marco Minnemann (Paul Gilbert, Mike Keneally, Nina Hagen, Terry Bozzio, Chad Wackerman), Randy George, Eric Gillette, Bad Salad, Affector, Tina Guo (Hans Zimmer), Marc Papeghin, Krzysztof Jaryczewski (Oddział Zamknięty),  Whiterose, Collin Leijenaar, Daniel Fries, Sigma Project, Eva Kathryn, Intolerance, ARLON.


Pokrewne wątki:

"Bond in Concert" dziewięć razy w Polsce

2019-10-12

W maju i w czerwcu fanki i fani Jamesa Bonda po raz pierwszy w Polsce będą mogli słuchać na żywo utworów z filmów o przygodach agenta 007 podczas wyjątkowego "BOND in Concert"

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu Rock Na Bagnie 2020

2019-10-12

Jubileuszowa 10. edycja Rock Na Bagnie odbędzie się w dniach 3 – 4 lipca 2020 roku w Goniądzu. Do końca grudnia karnety są w cenie 80 złotych. Jedną z gwiazd przyszłorocznej edycji będzie legendarny basista UK Subs i Iggy Popa, Alvin Gibbs ze swoim nowym zespołem Disobedient Servants.

Czytaj więcej...

Seafret z nowym singlem po roku nieobecności

2019-10-12

Brytyjski zespół Seafret wypuścił właśnie swój najnowszy singiel “Fall” pod skrzydłami wytwórni The Orchard. To wielki powrót duetu, który tworzą Jack Sedman i Harry Draper.

Czytaj więcej...

Mùlk ogłasza premierę debiutanckiej płyty

2019-10-11

Mùlk ogłosili datę premiery debiutanckiego krążka. Płyta ukaże się 30 października i nosi tytuł „I”.

Czytaj więcej...

"Tragedia" od Już Nie Żyjesz

2019-10-11

Ukazał się trzeci album w dyskografii łódzkiej grupy post-punkowej Już Nie Żyjesz zatytułowany "Tragedia".

Czytaj więcej...

Devendra Banhart na drugim koncercie w Warszawie

2019-10-11

Warszawski koncert Devendra Banhart wyprzedał się w zawrotnym tempie – ponad trzy miesiące przed wydarzeniem. W związku z niesamowitym zainteresowaniem, artysta dodał datę kolejnego występu w Polsce.

Czytaj więcej...

Edyta Bartosiewicz w "Cyrku"

2019-10-11

"Cyrk" to tytuł nowego singla Edyty Bartosiewicz. Klip do utworu zrealizował Kabaret Hrabi.

Czytaj więcej...

Sweet Noise zagra jesienną trasę po Polsce

2019-10-11

Poznaliśmy szczegóły jubileuszowej trasy koncertowej Sweet Noise z okazji 25-lecia albumu "Respect".

Czytaj więcej...

Swans zagrają w Warszawie

2019-10-10

Grupa Michaela Giry odwiedzi 30 kwietnia warszawską Progresję w ramach promocji nowego albumu.

Czytaj więcej...

Mystic Festival 2020 przedstawia kolejne gwiazdy

2019-10-10

Nightwish, Accept, Heilung, Vader, Obituary, Beast In Black oraz Infected Rain w programie festiwalu, który odbędzie się w dniach 10-11 czerwca w Krakowie.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania