Recenzje

2015-06-04
Paradise Lost - "The Plague Within"
Paradise Lost spojrzeli wstecz i nagrali album, który przypadnie do gustu zwłaszcza tym z fanów, którzy lubią pierwsze dokonania zespołu.
Wykonawca: Paradise Lost
Wytwórnia: Century Media

Pomysł na powrót do cięższych, "doom'owych" brzmień rodem z pierwszej połowy lat dziewięćdziesiątych był dla Paradise Lost przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Słuchając ostatnich płyty zespołu można było odnieść wrażenie, że Brytyjczycy zabrnęli w ślepą uliczkę i zaczyna brakować im pomysłów. Postanowili więc zrobić woltę jakiej dokonali ostatnio ich koledzy z Moonspell i przypomnieć sobie oraz fanom, jak to było na początku lat dziewięćdziesiątych. Pomysł ryzykowny, gdyż można by było posądzić ich o regres i żerowanie na sentymentach. O dziwo, zabieg się udał i dostaliśmy najlepszą płytę Paradise Lost od dekady. 

"The Plague Within" przypadnie do gustu zwłaszcza tym z fanów, którzy najbardziej cenią sobie dokonania Paradise Lost na albumach "Shades of God", "Icon" i "Draconian Times". Na nowej płycie jest mnóstwo ciężkich riffów i świdrujących uszy solówek gitarowych, a Nick Holmes kilka razy przypomina nam, jak znakomicie posługuje się growlingiem. Jednocześnie pod doom metalowym płaszczykiem pokrywającym nowe kompozycje kryją się świetne melodie, co jest ukłonem w stronę fanów ukierunkowanych na mniej ekstremalne oblicze Paradise Lost. 

"The Plague Within" to bez wątpienia zastrzyk świeżego powietrza dla Paradise Lost i płyta, która rozbudza ciekawość: w jakim kierunku pójdzie teraz ta zasłużona grupa? 


Autor: Grzegorz Szklarek


End of content

No more pages to load