Recenzje

2015-10-23
BOKKA - "Don't Kiss & Tell"
Pierwsza płyta formacji Bokka została okrzyknięta jedną z najlepszych płyt 2013 roku. Czy „Don’t Kiss and Tell” powtórzy ten sukces?
Wykonawca: BOKKA
Wytwórnia: Warner Music Poland

Zespół gra muzykę na skraju syntetycznego rocka i elektronicznej alternatywy. Podstawą aranżacji są komputerowo generowane brzmienia, od których zaczęła się historia zespołu. Muzycy po prostu nagrywali brzmienia przedmiotów codziennego użytku, a następnie zgrywali dźwięki na komputer i bawili się nimi tworząc melodie. Zaraz potem pisali teksty dość szybko kompletując swój debiutancki materiał. Teraz wracają do słuchaczy z drugim albumem.

Pierwsze nasuwające się spostrzeżenie dotyczy rozwoju zespołu, jaki muzycy przeszli od swojego debiutu. Z eksperymentalnych doświadczeń nad dźwiękiem przeszli do momentu, w którym „Don’t Kiss and Tell” jest zbiorem dziesięciu spójnych ze sobą piosenek z zachowaniem odrębności każdej z nich. Jest płynące „It’s There”, rockowe „Unspoken”, łączące mocne uderzenia z wyciszeniem „Changing Lovers” czy energetyczne „Flashbacks”, przy którym niejeden klub może pękać w szwach.

Trudno w kilku słowach scharakteryzować muzykę wykonywaną przez Bokkę. Grafika okładki płyty przedstawia maskę podobną do tych, w których występuje zespół podczas koncertów. I chyba to jest możliwie najlepszy symbol wykonywanej muzyki. Artyści nie odsłaniają całkowicie ani swoich twarzy, ani twórczości. Niedopowiedzenia przemieniają w atut, który tworzy tajemniczą aurę wokół brzmień.

Autor: Natalia Zakolska


End of content

No more pages to load