Recenzje

2017-11-24
The Matter of A - "Anomalous"
Pochodzący z Mińska Mazowieckiego gotycko-industrialny solowy projekt The Matter of A wydał debiutancką płytę "Anomalous". Album zrecenzował dla nas Marcin Knapik.
Wykonawca: The Matter of A
Wytwórnia: Schizomous Records
Rok wydania: 2017

Artur Jankowski zaprasza nas do zapoznania się ze swoim nowym projektem. Nazywa się The Matter of A i w pełni realizuje hasło: solowy projekt. Muzyk nie tylko śpiewa, ale też gra na wszystkich instrumentach. Jest więc sam sobie sterem, żaglem i okrętem. Biorąc to pod uwagę, poczyna sobie na swojej debiutanckiej płycie „Anomalous” odważnie.

Ciężko zaszufladkować muzykę, której słuchamy na albumie. Jest to mieszanka różnych brzmień, zmieniających się często w obrębie jednego utworu. Fortepianowy na początku „Garden A.M.” przeistacza się w ciężką muzykę zahaczającą też o gotyckie klimaty i z domieszką elektroniki. Znajdziemy też metalowy „Stillness”, charakteryzujące się spokojniejszymi początkami i zmianami w mocniejsze granie „Deeply Inside” i „My Vibe Today”. Klimatycznie przedstawia się „When Possibilities Are Exhuasted” z elektronicznymi pasażami. Połączeniem mocnego grania z elektronicznym tłem jest „The Third Eye”. Na tej płycie Jankowski sięga chętnie też po brzmienia progresywnego rocka. Najbardziej słychać tę inspirację w najdłuższym utworze, zamykającym płytę „The Poison Inside” z domieszką gotyku.

Sięganie po różne muzyczne style. Połączenia, które nie zgrzytają, ale współgrają ze sobą. Daje to efekt zachęcający do słuchania kolejnych utworów na płycie. Różnorodność, nieschematyczność i interesujące wokale są największa siłą tego materiału. Warto sięgnąć po „Anomalous”, bo to ciekawy debiut.


Autor: Marcin Knapik


End of content

No more pages to load