Recenzje

2018-01-04
Annihilator - "For The Demented"
Kanadyjska kapela thrashmetalowa Annihilator wydała swój szesnasty album studyjny. „For The Demented” jest następcą „Suicide Society”, który ukazał się w 2015 roku.
Wykonawca: Annihilator
Wytwórnia: Neverland Music / Warner Music Polska
Rok wydania: 2017

Ponownie w roli wokalisty – gitarzysta Jeff Waters. Zespół wzbogacił się też o nowych członków – basistę Richa Hinksa, który jest współtwórcą (wraz z Watersem) tej płyty oraz perkusistę Fabio Alessandriniego.

Ci, którzy sięgną po nową pozycję autorstwa Annihilatora dostaną sporą dawkę dobrego thrash metalu. Zapewniają już to trzy pierwsze utwory. „Twisted Lobotomy” z jazdą bez trzymanki, mocny „One To Kill” oraz „For The Demented”. Mocne granie i solówki. Podobnie w „The Demon You Know” i „Altering The Alter”. Ale to nie wszystko, co znajdziemy na płycie.

„Pieces of You” jak żywo przypomina ballady Metalliki. „The Way” można określić jako bardziej rockowy niż metalowy kawałek. Słychać w nich bardziej luźny styl niż na innych utworach, wręcz luzacki. Luźno robi się też momentami w „Not All There”. Sporo w nim zmian tempa – raz szybko, raz wolno, raz tanecznie. Jej główną osią są metalowe brzmienia, ale są fragmenty, gdzie wchodzi taneczna, funkująca, wręcz dyskotekowa gitara. Jednym z najjaśniejszych punktów płyty jest „Phantom Asylum”. Współbrzmiące ze sobą połączenia mocnego grania i czystej gry gitary, solówki i klimatyczne intro i outro.

W sumie dostajemy solidny album z nieoczywistymi momentami. Zestawienie ostrego grania z dodatkiem balladowości, funku i innych połączeń daje nam coś, czego słucha się z zainteresowaniem.


Autor: Marcin Knapik


End of content

No more pages to load