Recenzje

2018-07-10
D. Wyszogrodzki - "Satysfakcja"
Lata mijają, a „Satysfakcja…” pozostaje najlepszą biografią poświęconą The Rolling Stones”, jaka kiedykolwiek się pojawiła.
Wykonawca: D. Wyszogrodzki
Wytwórnia: In Rock
Rok wydania: 2018

To już 6 wydanie książki, która w pewnych kręgach ma status kultowej. Przedstawia dzieje zespołu od jego zarania w latach 60. ubiegłego wieku. Poznajemy poszczególnych członków grupy, ich charaktery, śledzimy proces powstawania płyt i najważniejszych przebojów. Wreszcie poznajemy kulisy funkcjonowania zespołu, który na przestrzeni dekad zmienił się w wielkie przedsiębiorstwo, odbywające gigantyczne trasy koncertowe, przynoszące potężne zyski. Zmiany składu, skandale obyczajowe, czy skupienie się Micka Jaggera na karierze solowej, nie wpłynęło znamiennie na funkcjonowanie The Rolling Stones. Wciąż pozostają przede wszystkim zespołem, który daje radość milionom słuchaczy na całym świecie.

Bieżące wydanie książki sięga czasów jak najbardziej aktualnych, a więc roku 2018. Dokładność faktów po raz kolejny robi ogromne wrażenie. Autor doszukał się prawdopodobnie nawet najmniejszych informacji o zespole, by płynnie wprowadzić je w narrację całości. To sprawia, że przede wszystkim nie ma mowy o nudzie, czytając „Satysfakcję…”. Pozostaje mieć nadzieję (ba, wręcz jestem o tym przekonany), że kolejne wydania książki jeszcze się ukażą.

Autor: Maciej Majewski


End of content

No more pages to load