Koncerty

Julia Marcell
Początek: 25.11.2012 o godzinie 19:00
Miejsce: Warszawa, Stodoła

Line Up : Julia Marcell

Link : www.stodola.pl

Wokalistka, pianistka i kompozytorka, której styl określany jest jako classical punk. Utwory o akustycznych aranżacjach, w których podstawą jest fortepian i kwartet smyczkowy, grane są z punkową surowością i energią. W październiku 2007 dzięki fanom zebrała $50.000 na nagranie płyty za pomocą serwisu www.Sellaband.com. W ten sposób światło dzienne ujrzał długogrający debiut „It Might Like You”. Płyta ta została nagrana w styczniu 2008 roku w Berlinie, wyprodukował ją Moses Schneider. Wcześniej wydana została epka „Storm” w 2007 roku. 3 października 2011 roku swoją polską premierę miał drugi album - „June”. W Niemczech został on wydany 30 września. Pierwszy utwór z płyty „Matrioszka” ujrzał światło dzienne już w sierpniu.


Laureatka Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego w 2011 r. Nagroda ta została jej wręczona 17 grudnia 2011 roku podczas Koncertu Specjalnego Pamięci Grzegorza Ciechowskiego w toruńskim klubie studenckim „Od Nowa”.


W styczniu 2012 artystka została otrzymała prestiżową nagrodę „Paszport Polityki 2011” , przyznawaną młodym polskim twórcom przez tygodnik Polityka. Nagroda ta została przyznana w kategorii muzyka popularna za „udowodnienie, że karierę w muzyce pop można robić samodzielnie i na własnych zasadach. Za w pełni autorskie i nowoczesne podejście do tworzenia muzyki”.