Newsy muzyczne

Eric Clapton W Oświęcimiu

Eric Clapton będzie gwiazdą ostatniego dnia tegorocznego Life Festival Oświęcim.

Artysta zagra na stadionie MOSiR w sobotę 28 czerwca. Będzie to jego czwarta wizyta w Polsce. W 1979 roku wystąpił w warszawskiej Sali Kongresowej i katowickim Spodku, w 2008 roku w Gdyni, a w 2012 - w łódzkiej Atlas Arenie. 

Clapton jest jedną z najwybitniejszych postaci w historii muzyki rockowej. W latach 60. współtworzył niezwykle wpływowy, rockowy zespół Cream, był również członkiem grup The Yardbirds, Blind Faith i Derek And The Dominos. Z ostatnim z wymienionych zespołów nagrał słynną „Laylę” – jeden z ponadczasowych hymnów rocka. Po 50 latach na scenie wciąż jest bardzo aktywnym artystą. Jego ostatni jak dotąd album „Old Sock” ukazał się w marcu 2013 r. Eric nie przestaje koncertować – w lutym i marcu zagra w Japonii, Singapurze i Dubaju.

Występ na LFO2014 jest jak dotąd jedynym potwierdzonym koncertem Claptona w Europie w 2014 roku.

Bilety na koncert LFO2014 z udziałem Erica Claptona trafią do sprzedaży 9 stycznia. Można również kupować karnety obejmujące dwa koncerty – 27 i 28 czerwca. Gwiazdą pierwszego z nich będzie słynna amerykańska formacja Soundgarden; zagrają także Balkan Beat Box i Luxtorpeda.


Źródło: Live Nation