Newsy muzyczne

Jan Akkerman na trzech koncertach w Polsce

Znakomity holenderski gitarzysta znany chociażby z grupy Focus wystąpi w czerwcu w naszym kraju.

Koncerty odbędą się w następujących miejscach:

07.06.2018. Piekary Śląskie, Andaluzja
08.06.2018. Warszawa, Hybrydy
09.06.2018. Bydgoszcz, Kuźnia

Holenderski gitarzysta Jan Akkerman osiągnął prawie wszystko, co mógł osiągnąć muzyk. Przez pół wieku współpracował z wieloma różnymi muzykami, takimi jak: BB King, Charlie Byrd, Cozy Powell, Claus Ogerman i Ice-T, a także był członkiem międzynarodowych zespołów takich jak: Brainbox i Focus. Stworzył kilkanaście albumów solowych, które pokazują jego wszechstronną grę bez żadnych ograniczeń. Niezależnie od tego, czy chodzi o „Tabernakel” (1973), słynny album „Jan Akkerman” (1977), czy też jego najnowsze występy studyjne „CU” (2003) i ”Minor Details” (2011), odkrywa on i łączy elementy rocka, jazzu, bluesa, muzyki klasycznej oraz dance. Przez całą swoją karierę Akkerman pojawił się na światowych scenach. Poza koncertami na Montreux Jazz Festival, North Sea Jazz Festival i niezliczoną ilością tras po teatrach oraz różnych scenach, gitarzysta występował także poza Europą w takich krajach jak: Japonia, Rosja, Syria, Ameryka Północna i Południowa oraz Indonezja. 

Międzynarodowi fani zjeżdżają się z całego świata, aby zobaczyć występy Jana na scenie w Holandii. W swoim własnym kraju Akkerman otrzymał Złotą Harfę w 2005 roku za całokształt twórczości i ponownie zyskuje uznanie i sympatię dla swojej wyróżniającej się roli w muzyce gitarowej. Pod koniec 2012 roku Jan został uhonorowany odznaczeniem „Order of Oranje Nassau” w uznaniu jego wkładu w muzykę holenderską. Jego najnowszy zestaw DVD / DVD „North Sea Jazz Legendary Concerts” (2013) pokazuje różne oblicza gitarzysty i jest skompilowany z trzech wykonań nagranych na słynnym North Sea Jazz Festival w latach 1993-2011.

W 2015 roku Jan Akkerman wyruszył w holenderską trasę teatralną „Powrót do winylu”. Po raz pierwszy wykonał słynny album „Guitar in Bed” w całości, w tym klasyczne utwory: „Streetwalker”, „Skydancer” i „Crackers”. Siedem utworów z albumu uzupełniają nowe kompozycje i starsze ulubione utwory. Przeżycie koncertu Jana Akkermana jest odświeżającym i nigdy nie powtarzanym fascynującym doświadczeniem.


Depeche Mode wyda kolekcję singli na winylach

2018-06-20

Seria kolekcjonerskich boxów zawierajacych single winylowe zremasterowane z oryginalnych taśm audio w legendarnym studio Abbey Road. Boxy "Speak & Spell | The 12" Singles" oraz "A Broken Frame | The 12" Singles" dostępne w sprzedaży od 31 sierpnia 2018 roku.

Czytaj więcej...

Pierwsza zapowiedź drugiej płyty Aviaries

2018-06-20

„Deaden Me” to tytuł nowego klipu wrocławskiej formacji Aviaries.

Czytaj więcej...

Dirty Projetors z nowym utworem

2018-06-20

"That’s A Lifestyle" pochodzi z nadchodzącej płyty Dirty Projectors "Lamp Lit Prose", której premiera odbędzie się 13 lipca 2018. To drugi ujawniony utwór po "Break-Thru" z tego wydawnictwa.

Czytaj więcej...

Nowe wydawnictwo koncertowe Nick Cave & The Bad Seeds

2018-06-19

Na 28 września 2018 Nick Cave & The Bad Seeds zapowiadają nowe, specjalne wydawnictwo, zatytułowane "Distant Sky – Nick Cave & The Bad Seeds Live In Copenhagen".

Czytaj więcej...

Nowy singel Komet

2018-06-19

„Upiory w Szuwarach” to tytuł pierwszego singla zapowiadającego nową płytę warszawskich Komet, która ukaże się w przyszłym roku nakładem Thin Man Records.

Czytaj więcej...

Slash zapowiedział nowy album

2018-06-19

Premiera "Living The Dream" Slash Ft. Myles Kennedy & The Conspirators już 21 września.

Czytaj więcej...

Amorphis i Soilwork zagrają w Krakowie

2018-06-19

Fińskie Amorphis i szwedzki Soilwork wystąpią 20 stycznia w krakowskim Kwadracie.

Czytaj więcej...

Oly. przedstawia "Mapę naszych miejsc"

2018-06-19

Singel zatytułowany „Mapa naszych miejsc” zapowiada drugi album Oly.

Czytaj więcej...

Above & Beyond wróci do Warszawy

2018-06-18

Klubowa trasa koncertowa Above & Beyond rozpocznie się już tej jesieni, a jednym z przystanków zespołu będzie warszawska Progresja. Artyści promować będą najbardziej topowy i taneczny album „Common Ground”.

Czytaj więcej...

Years & Years zagra w Warszawie

2018-06-18

1 lutego brytyjska grupa Years & Years wystąpi w hali Torwar w Warszawie.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania