Hollywood Undead zagrał w lutym w Polsce na dwóch wyprzedanych koncertach, a jeszcze trzy w tym roku przed nami. „Piątka” z Los Angeles będzie gościem specjalnym Hollywood Vampires, a także zagra na dwóch samodzielnych koncertach w Krakowie i Gdańsku. Zespół regularnie wyprzedaje koncerty na całym świecie – od Massachusetts i Miami po Moskwę i Manchester. Ich pierwszy singiel/video "California Dreaming" z nowego albumu “Five”, w zaledwie trzy tygodnie osiągnął blisko 1,8 miliona wyświetleń na YouTube. Ich debiutancki, platynowy albumu “Swan Songs” wydany w 2008 roku, zaprezentował genialne połączenie rocka, hip-hopu, muzyki industrialnej i elektronicznej i zdobyli miliony fanów na świecie. Następny album z 2011 roku zatytułowany "American Tragedy" zdobył tytuł Złotej Płyty i uplasował się na 4 miejscu listy Billboard Top 200, podczas gdy „Notes From The Underground” z 2013 roku wskoczył na pozycję nr 2. W 2015 roku HOLLYWOOD UNDEAD zdobyli popularność dzięki piosence „Day of the Dead”, która została odsłuchana ponad 21,1 mln razy na Spotify i wyświetlona ponad 17 milionów razy w serwisie YouTube.
Historia zespołu Hollywood Vampires sięga lat 70., gdy grupa prawdziwych rock’n’rollowców przemierzających nocami bary Los Angeles nazwała się Hollywood Vampires. Frontmanem został Alice Cooper, do którego dołączyli: Harry Nilsson, John Lennon, Ringo Starr, Keith Moon i Micky Dolenz. Nic dziwnego, że tak utalentowana grupa szybko obrosła legendą, a ich wybryki nie odeszły w zapomnienie. Czterdzieści lat później Alice Cooper wskrzesił Hollywood Vampires w towarzystwie Joe Perry’ego i Johnny’ego Deppa, nawiązując do dokonań poprzedniego składu i zapraszając wiele innych znanych nazwisk do współpracy nad wydanym w 2015 roku albumem. Lista ta jest imponująca: Paul McCartney, Dave Grohl, Slash, Joe Walsh, Perry Farrell, Brian Johnson z AC/DC, Robbie Krieger z The Doors czy Kip Winger z Winger. Podczas występów na żywo do Coopera, Perry’ego i Deppa często dołączają: Duff McKagan z Guns’N’Roses (bass), Matt Sorum (perkusja) i Tommy Hendriksen (trzecia gitara).
Bilety na LiveNation.pl. W sprzedaży dostępne są również pakiety hospitality. Specjalna cena biletu 129 zł w strefie GA2 obowiązuje tylko do 23.04 lub do wyczerpania puli.
Johnny Depp, Alice Cooper i Joe Perry ponownie postanowili połączyć siły, a efektem tego jest drugi album formacji The Hollywood Vampires zatytułowany „Rise”.
Amerykańska supergrupa pojawi się 18 sierpnia na Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty koło Słupska.
21 czerwca ukaże się drugi album supergrupy Hollywood Vampires zatytułowany "Rise". W składzie zespołu są m.in. Johnny Depp, Alice Cooper i Joe Perry z Aerosmith.