Nowy materiał to drugi, po wydanym w zeszłym roku albumie ‘Kilka lat, parę miesięcy i 24 dni’, projekt wydany przez Zagi pod szyldem Warner Music Poland. Na epce usłyszeć będzie można cztery zupełnie nowe utwory:
1. Drapacz Chmur
2. Siano
3. Rekonesans
4. Korzeniami
Wszystkie te piosenki dostępne będą w serwisach digitalnych już 31 sierpnia.
Zagi, to wokalistka, instrumentalistka, autorka muzyki i tekstów. Ma na swoim koncie 3 albumy: „Kilka lat, parę miesięcy i 24 dni” (2017), epkę „UKE” (2013) oraz demo „Kilka Słów o Miłości” (2012). Debiutancki Long Play „Kilka lat, parę miesięcy i 24 dni” ukazał się 7 kwietnia 2017 roku.
Artystka jest laureatką znaczących nagród – I miejsce na Konkursie Piosenki Poetyckiej w Gnieźnie (2009), I miejsce w XXIII Zimowej Giełdzie Piosenki w Opolu (2013), I miejsce w Konkursie Muzyki niePOPularnej (2017). Wystąpiła również na wielu festiwalach, takich jak Orange Warsaw Festival 2015, Spring Break 2015, Asymmetry Festiwal 2015, Songwriter Łódź festiwal 2015 oraz 2016, II Czech Ukulele Festiwal 2014, Blues nad Bobrem 2014, Emergenza 2013, Cały Poznań Ukulele 2017.
Ukazał się debiutancki solowy album Kim Deal znanej z The Breeders i Pixies.
Dokładnie rok temu w sieci pojawił się tajemniczy „Prolog 5 minut” – melorecytowany i przejmujący manifest z wizualizacjami od Sarsy. Utwór otwierał nowy, alternatywny etap w twórczości artystki oraz zapowiadał jej pierwszy wydany przez wytwórnię Kayax album „*jestem marta”. Dwanaście miesięcy po premierze „Prolog 5 minut”, Sarsa stawia kropkę w tej osobistej opowieści i oddaje w ręce słuchaczy „Epilog 5 minut”.
Do sieci właśnie trafił soundtrack do filmu „Imago” autorstwa Andrzeja Smolika – wybitnego polskiego muzyka i instrumentalisty. Podczas tegorocznego festiwalu w Gdyni, artysta otrzymał nagrodę za Najlepszą Muzykę. Ponadto, film w reżyserii Olgi Chajdas, nagrodzono Srebrnymi Lwami oraz za Najlepszą Główną Rolę Kobiecą dla Leny Góry. Singlem promującym soundtrack jest utwór „IMAGO SWAN”, który wykonuje Y (BOKKA).
Album "The Last Splash" The Breeders obchodzi w tym roku 30 urodziny.
Grupa Leash Eye nie tylko zbliża się do 30-lecia swojej działalności, ale przede wszystkim jest cały czas aktywna koncertowo i wydawniczo. Najnowsza płyta zespołu nosi tytuł „Destination: 125” i osadzona jest w anturażu filmowym. Jakim? O tym opowiedzieli mi gitarzysta Opath i klawiszowiec Voltan, którzy przybliżyli także kilka historii z bogatej drogi, jaką przebył zespół.
Pierwsza od 24 lat płyta studyjna lesznieńskiego Atmosphere to miła niespodzianka nie tylko dla fanów tej nieco zapomnianej grupy, ale też znaczące wydarzenie na polskiej scenie rockowej.
Ukazała się nigdy niepublikowana kompozycja The Doors z 1971 roku.
Projekt Polskie Znaki został założony przez Radka Łukasiewicza (ex-Pustki, Bisz/Radex), Jarka Ważnego (ex-Kult, El Doopa) i Janusza Zdunka (Marienburg, 4Syfon, Kult). Muzycy wzięli na warsztat ludowe teksty i pieśni związane ze śmiercią oraz odchodzeniem i nagrali swoje interpretacje z udziałem zaproszonych gości. O powstaniu tego zespołu i kulisach stworzenia płyty "Rzeczy Ostatnie" porozmawialismy z Radkiem Łukasiewiczem.
Natalia Zastępa po występach w programach "The Voice Kids" i "The Voice Of Poland", stopniowo zaczęła stawiać pierwsze kroki na polskim rynku muzycznym za sprawą wydawanych co jakiś czas singli. Teraz przyszedł czas na pełnowymiarową płytę. "Nie Żałuję" ukazała się 21 maja, a o szczegółach jej realizacji wokalistka opowiedziała nam w poniższej rozmowie.
Jezabel Jazz było ewenementem na polskiej scenie. Na początku lat 90. wywołali spore zamieszanie na polskim rynku muzycznym. Ich energetyczna mieszkanka rocka, jazzu i psychodelii, zyskała sporo zwolenników. Materiał studyjny, który wówczas została zarejestrowany, ukazał się jednak tylko na kasetach. Dopiero teraz po ponad trzech dekadach pojawiła się dwupłytowa antologia „Euforia”, zbierająca wszystkie nagrania zespołu. O okolicznościach wydania tego materiału, a przede wszystkim o historii Jazabel Jazz opowiedział mi wokalista i gitarzysta grupy, Tomasz Wojciechowski.
Zagi nie tak dawno wydała drugi długogrający album studyjny o tytule „Prześwit”. Jest to specyficzne przedsięwzięcie, gdyż na płycie znajdziemy utwory wspólnie napisane z fanami podczas transmisji online. O tym między innymi porozmawiała z Artystką nasza wysłanniczka Jagoda Dobrzyńska.
Ukazała się pierwsza od 13 lat płyta studyjna legendarnej rzeszowskiej grupy 1984. Z tej okazji z jej liderem Piotrem "Mizernym" Liszczem porozmawiał nasz wysłannik Jakub Oślak.
Łódzka grupa Blitzkrieg reaktywowała się w ubiegłym roku po 26 latach przerwy. Zespół wydał odnowioną wersję debiutanckiego albumu "Holy War", w październiku tego roku opublikował nowe wydawnictwo "Good Times" i szykuje się do wydania nowej płyty studyjnej. Z tej okazji wywiadu udzieliło nam dwóch muzyków zespołu: wokalista, gitarzysta i klawiszowiec Peter Guellard oraz basista Paweł Bulski.
Na nową płytę Noviki zatytułowaną "Bez Cukru" czekaliśmy ponad pięć lat. Album od 3 dni jest już w sprzedaży. Z tej okazji porozmawialiśmy z Artystką między innymi o nowym wydawnictwie, jej współpracy z córką Niną, polskich tekstach oraz supergrupie Futro.
Pod koniec września i października ukazały się długo oczekiwane kompaktowe reedycje dwóch albumów grupy Kobong: "Kobong" i "Chmury Nie Było". Z tej okazji porozmawialiśmy z byłym gitarzystą oraz współkompozytorem Kobonga Maciejem Miechowiczem. Muzyk opowiedział nam między innymi o kulisach wydania reedycji, przypomniał historię rejestracji koncertu Kobong z warszawskiego Remontu z 1994 roku oraz wyjaśnił jakie były kulisy powstania tekstu do utworu "Rege".
Pod koniec września ukazał się nowy pierwszy od 4 lat album studyjny formacji Variété zatytułowany "Nie Wiem". Z tej okazji z liderem zespołu, autorem tekstów i wokalistą Grzegorzem Kaźmierczakiem spotkał się i porozmawiał nasz wysłannik Jakub Oślak.
Pochodząca z Włodawy, a stacjonująca w Warszawie wokalistka Zagi przygotowała pierwszy album studyjny, który ukaże się wiosną przyszłego roku nakładem wytwórni Warner Music Poland. Z tej okazji Zagi udzieliła nam krótkiego wywiadu.
Pod koniec sierpnia ukaże się debiutancki album trójmiejskiej grupy The Shipyard. Z tej okazji rozmawialiśmy z założycielem zespołu Piotrem Pawłowskim.
Nakładem Requiem Records ukazała się reedycja legendarnej "Międzynarodówki" rzeszowskiej Aurory. Jakub Oślak opisał dla nas na czym polega wyjatkowość tego materiału.
Czternasty album najjaśniejszej gwiazdy alternatywnego rocka z Walii można z łatwością określić: znowu oni?! Tak, Manic Street Preachers przynoszą nam nowiutką, świeżą płytę; jak zwykle, w swoim neurotycznym, zaniepokojonym stylu, z nowoczesnością produkcyjną i melodyjną chwytliwością.
Co dzieje się, gdy odkopujesz materiał, który przeleżał 25 lat w szufladzie, który nie tylko się nieco zestarzał, ale i nosi pewne znamiona typowe dla młodości? Odpowiedź poniżej.
"Prześwit" to drugi długogrający album studyjny wokalistki i songwriterki Zagi. Płyta składa się z utworów napisanych wspólnie z fanami podczas transmisji online.
Sytuacja pandemiczna zatrzymała nas wszystkich na różne sposoby. Niektórzy jednak czas izolacji wykorzystali i nadal wykorzystują twórczo. Do tych osób należy Mariusz Duda - frontman Riverside i twórca Lunatic Soul, który właśnie wypuścił pierwsze wydawnictwo, sygnowane wyłącznie swoim imieniem i nazwiskiem.
Brytyjska grupa White Door, nieco zapomniana legenda nurtu new romantic, wydała następcę płyty "Windows" z 1983 roku.
Popularna w latach 80. ubiegłego wieku brytyjska grupa synth popowa Red Box powróciła z pierwszym od 9 lat albumem studyjnym. Wydawnictwo zrecenzował dla nas Jakub Oślak.