Newsy muzyczne

Thom Yorke wyda filmowy album

"Suspiria" to tytuł nowej płyty wokalisty i gitarzysty grupy Radiohead.

Będzie to ścieżka dźwiękowa do filmu "Suspiria" (reż. Luca Guadagnino). To nowa wersja klasycznego horroru Dario Argento z 1977 roku.

Album w sprzedaży pojawi się 26 października i zawierać będzie 25 oryginalnych kompozycji napisanych przez Thoma specjalnie na potrzeby filmu.

Płyta będzie miksem utworów instrumentalnych, przerywników i piosenek o bardziej tradycyjnych strukturach z wokalem Thoma takich jak: "Unmade", "Has Ended" i "Suspirium" (pierwszy singel z albumu z głównym muzycznym motywem pojawiającym się kilkukrotnie w filmie). 

Nagranie ścieżki dźwiękowej do horroru otworzyło Thomowi zupełnie nowe możliwości i wyzwania, dzięki czemu 'Suspiria' wyróżnia się spośród innych jego albumów. Fortepianowo - wokalne ballady, krautrockowe modularne syntezatory, wielowarstwowy wokal i melodie, które wyrażają przerażenie, tęsknotę i melancholię. To wszystko udało się połączyć w celu stworzenia chaotycznego, ale spójnego efektu końcowego.

"Suspiria" została napisana i zaaranżowana przez Thoma Yorke'a, nagraniem i produkcją zajął się Thom i Sam Petts-Davies.

Na albumie usłyszeć można także London Contemporary Orchestra and Choir, Noah Yorke - perkusja w utworach “Has Ended" i "Volk" oraz Pashę Mansurova -  flet w utworze tytułowym.Źródło: XL Recordings / Sonic Records

Pokrewne wątki:

My Chemical Romance zagra w Warszawie

2021-12-06

Największa gwiazda emo-pop-punka wystąpi 9 czerwca 2022 na Dużej Letniej Scenie warszawskiego klubu Progresja.

Czytaj więcej...

The Cure wróci do Polski po 6 latach

2021-12-06

Grupa Roberta Smitha wystąpi 20 października 2022 w krakowskiej Tauron Arenie oraz 21 października w łódzkiej Atlas Arenie.

Czytaj więcej...

Wojciech Waglewski zaśpiewał wiersz Tadeusza Różewicza

2021-12-06

Ukazał się kolejny singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza”. Tym razem z twórczością słynnego poety zmierzył się Wojciech Waglewski .

Czytaj więcej...

Midnight Oil zagra ostatnie tournee

2021-12-04

Australijska grupa podała szczegóły nowej płyty "Resist", która będzie promowana ostatnią trasą koncertową w karierze tego zespołu.

Czytaj więcej...

Bracia Sarapata prezentują 'EP1'

2021-12-04

Ukazał się debiutancki album elektronicznego krakowskiego duetu Sarapata zatytułowany "EP1".

Czytaj więcej...

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania