Laboratorium, legenda jazz-rocka, która od 45 lat wciąż zachwyca na estradach krajowych i zagranicznych. Już 2 listopada „Laborki” powrócą po 32 latach z nowym studyjnym albumem „NOW” w składzie: Janusz Grzywacz, Marek Stryszowski, Marek Raduli, Krzysztof Ścierański oraz RIP Grzegorz Grzyb.
Na płycie znalazło się 12 utworów, soczysta mieszanka brzmieniowa i muzyka niezwykle osobista ze specjalnym gościnnym udziałem Bernarda Maseli, O.S.T.R.’a oraz Jaroza. Okładkę do płyty stworzył uznany na całym świecie artysta Mirosław Rogala. Warto wspomnieć, że fanem zespołu jest m.in. Russell Hobbs – wirtualny perkusista grupy Gorillaz.
Data premiery płyty nie jest przypadkowa, bo 2 listopada to dzień urodzin tragicznie zmarłego w lipcu tego roku Grzegorza Grzyba, który nagrał z Laboratorium swój pierwszy i zarazem ostatni album.
TUTAJ nasza galeria z koncertu Laboratorium w warszawskim Promie Kultury.
Tracklista:
01. Now
02. Nurek
03. Pustynna Burza
04. Pink Nostalgy
05. I Am So Glad Punk Is Dead
06. Makijaż
07. Laboratorium feat. O.S.T.R.
08. Jeziorko G
09. Latin Groove
10. Grzybogranie
11. Anatomy Lesson
12. We Will Be Back
Sensacyjne odkrycie z archiwum Radia Lublin: jazzowe nagrania braci Ryszarda i Krzysztofa Olesińskich, muzyków pierwszego składu Maanamu, zrealizowane w przerwach między pracami nad debiutanckim albumem zespołu Kory i Marka Jackowskiego.
„Jesień – Tańcuj” to pierwszy z czterech singli, który został stworzony przez L.U.C. & Rebel Babel Film Orchestra specjalnie do malowanej adaptacji „Chłopów”, który został polskim kandydatem do Oscara. Każdy z tych singli, zgodnie z duchem powieści Reymonta, nawiązuje do jednej z czterech pór roku.
Po pięciu latach od startu prac ukazuje się pierwszy wspólny album niezwykłego duetu – Thoma Yorke’a z Radiohead, oraz Marka Pritcharda z Global Communication.
Po 35 latach aktywnej działalności w licznych projektach, wirtuoz wibrafonu Bernard Maseli nagrał solową płytę. „Drifter” skupia w sobie to, co fani twórczości artysty znają i cenią jego w twórczości najbardziej, zaś całym przedsięwzięciu pomagają mu liczni przyjaciele. O pomyśle, jego realizacji oraz statusie pozostałych projektów artysta opowiedział mi w poniższej rozmowie.
Klasycy polskiej zimnej fali Made In Poland wydali album "Kult", na którym znalazły się studyjne wersje kompozycji znanych z koncertowego repertuaru z lat osiemdziesiątych. Z tej okazji nasz wysłannik Jakub Oślak porozmawiał z basistą oraz współzałożycielem Made In Poland Piotrem Pawłowskim. Nie zabrakło również nawiązań do innych projektów muzycznych, w które jest zaangażowany ten muzyk: Dance Like Dynamite, The Shipyard oraz Neverending Delays.
Gitarzysta grupy Marillion Steve Rothery przyjechał do Warszawy na zaproszenie The Web Poland. W klubie VooDoo muzyk spotkał się z polskimi fanami Marillion oraz wykonał na żywo kilka kompozycji macierzystego zespołu z towarzyszeniem formacji Collage. Dzień wcześniej Rothery spotkał się w jednym z warszawskich hoteli z naszym wysłannikiem Jakubem Oślakiem. Oto zapis tej rozmowy.
Poznańska grupa CETI wydała nowy, znakomity album "Snakes of Eden". Na temat tej płyty porozmawialiśmy z wokalistą i liderem zespołu - Grzegorzem Kupczykiem.
Spacer po Warszawie w oparach awangardowego, ponadczasowego jazzu.
Czołowa polska grupa grająca fusion – Laboratorium – po trzech dekadach milczenia przynosi nam nowy album studyjny.
"Drifter" to tytuł nowego autorskiego albumu znanego polskiego wibrafonisty Bernarda Maseliego.
Od dziś w sklepach jest debiutanckie wydawnictwo nowego projektu Paula Banksa z Interpol.
To dziesiąta płyta emitera i spojrzenie na elektronikę z innej strony, tak jakby ta muzyka istniała wcześniej - setki, może tysiące lat.
"Now" to tytuł nowej płyty studyjnej grupy Laboratorium - pierwszej od 1986 roku.
Dziś w wypadku w Warszawie zginął tragicznie ceniony perkusista Grzegorz Grzyb.