Niekwestionowana legenda polskiego metalu - grupa Stos, która obok zespołów takich jak Kat, Turbo czy TSA przyczyniała się w latach osiemdziesiątych do rozwoju polskiej sceny - powróci na jeden, ekskluzywny koncert w ramach drugiej edycji Helicon Metal Festival, który odbędzie się 30 marca 2019 roku w Warszawie. Zespół rozpoczął już próby i przygotowania, co ogłosił w mediach społecznościowych.
Oprócz trzonu, czyli Jana i Ireny Bol, zespół tworzą obecnie Łukasz Krawiec, Bartek Tabak i Marcin Frąckowiak, który na co dzień jest muzykiem zespołu Percival Schuttenbach. Jak dotąd zaplanowano jeden, pożegnalny koncert, po tym jak latem tego roku zespół wydał oświadczenie o zakończeniu działalności, jednak niewykluczone, że w razie dużego zainteresowania i pozytywnego przyjęcia pojawią się kolejne daty.
Oprócz Stos na Helicon Metal Festival II zagrają również zespoły: Savager, Monstrum świętujący w 2019 roku piętnastolecie płyty „Za horyzontem ciszy” oraz niemiecki Sacred Steel, który będzie gwiazdą festiwalu. Kolejne zespoły zostaną ogłoszone wkrótce.
Więcej szczegółów: www.facebook.com/events/2187078101573768/
Ukazała się debiutancka płyta gitarzysty klasycznego Kacpra Dworniczaka.
Nowy teledysk Dagadany powstał we współpracy z Niebieską Linią IPZ.
Francuska legenda muzyki elektronicznej zaprezentuje się 20 czerwca w położonej niedaleko Słupska Dolinie Charlotty.
Legendarna grupa kierowana przez Bobbiego Gillespie zawita 13 czerwca do warszawskiej Stodoły.
Amerykanie wystąpią 9 maja w krakowskim Hype Parku, dzień później w gdyńskim klubie Ucho oraz 17 maja w warszawskich Hybrydach. Przed nimi zagra brutalny Ingested łączący deathcore z slam death metalem, prog metalowe duo Entheos oraz portugalskie The Voynich Code.
Piotr Kozłowski debiutuje utworem “Kuszenie”. Singiel to bardzo osobista spowiedź artysty, która powstała na bazie osobistych doświadczeń Piotra w zmaganiu się z uzależnieniami. Singiel ma zwrócić uwagę na niezwykle istotny i powszechny obecnie problem wysokofunkcjonujących alkoholików i narkomanów.
Jan Benedek (kompozytor takich przebojów, jak "King" i "Warszawa"), wraz ze swoim synem Gaborem rozpoczynają nową, muzyczną przygodę, pod szyldem BNDK.
B.I to południowokoreański muzyk, piosenkarz, autor tekstów oraz producent, który wydaje muzykę pod szyldem własnej wytwórni 131 Label. 24 października wystąpi w warszawskim Torwarze.
„Patience In Observation” to druga zapowiedź długogrającego albumu HÉR, „Monochrome”, który ukaże 4 października.
Kolejny rozdział w liczonej dekadami historii rodzinnego zespołu z Białego Dunajca: „Kiedy góry wołają” współczesną paletą dźwięków malują ponadczasowy obraz podhalańskiej tradycji.
Hania Rani & Ensemble present: Ghosts w COS Torwar 23 marca 2025 roku. Polska artystka o międzynarodowej renomie wystąpi w Warszawie w ramach specjalnej europejskiej trasy. Będzie to jedyny koncert tego wyjątkowego projektu w naszym kraju w 2025 roku.
Daria Zawiałow, Mrozu oraz Kacperczyk, czyli Męskie Granie Orkiestra 2024, nagrali utwór „Wolne Duchy”, promujący tegoroczną, 15. już, edycję kultowej trasy Męskie Granie. Singlowi towarzyszy teledysk, w którym monumentalne głowy artystów – podobnie jak każdego lata sponsorowana przez markę Żywiec trasa – przemierzają Polskę, prezentując jej różne oblicza.
Ukazała się pierwsza odsłona najnowszego albumu sygnowanego przez Mateusza Smoczyńskiego - "Adam's Apple". Zapowiada go trzecia część tytułowego koncertu skrzypcowego, skomponowanego przez Mateusza - „Temptation”.
Zespół EABS wrócił do korzeni nagrywając własną wersję albumu "Purple Sun" Tomasza Stańko.
Dziś ukazała się nowa ep-ka Olki zatytułowana "Krótka Historia". Z tej okazji ukazał się nowy klip artystki zatytułowany "Na Dwa".
"Grzybnia pierwsza - Leczenie Zimną Wodą" to długogrająca płyta psycho-garażowej formacji Tekla Goldman, która ukaże się 12 kwietnia 2024 r.
Wytwórnia Domino wydała fizyczne reedycje drugiego i trzeciego solowego albumu Nico: "The Marble Index" z 1968 roku i "Desertshore" z 1970 roku".
Zespół Worms of Senses, który z powodzeniem miesza ze sobą rock, mathrock, pop, psychodelię, jazz, elektronikę, czy metal świętuje dziś wydanie swojego drugiego albumu.
17 marca to data premiery nowej płyty toruńskiej wokalistki, autorki tekstów i kompozytorki Asi Czajkowskiej.
Ukazał się pierwszy singiel z nadchodzącego albumu Atom String Quartet "UNIVERSUM". Utworem, którym zespół wprowadza słuchacza w świat swoich najnowszych muzycznych opowieści jest niezwykle barwny i energetyczny "Modraszek Adonis (Adonis Blue)".
Do sieci właśnie trafił soundtrack do filmu „Imago” autorstwa Andrzeja Smolika – wybitnego polskiego muzyka i instrumentalisty. Podczas tegorocznego festiwalu w Gdyni, artysta otrzymał nagrodę za Najlepszą Muzykę. Ponadto, film w reżyserii Olgi Chajdas, nagrodzono Srebrnymi Lwami oraz za Najlepszą Główną Rolę Kobiecą dla Leny Góry. Singlem promującym soundtrack jest utwór „IMAGO SWAN”, który wykonuje Y (BOKKA).
Dwa ważne zespoły czeskiej sceny alternatywnej wyruszają w trasę koncertową po Polsce. Khoiba i ba:zel wystąpią 30 listopada we Wrocławiu (Klubogaleria Dobro), 1 grudnia w warszawskim klubie Chmury oraz 2 grudnia w Poznaniu (PIES Andaluzyjski).
W najbliższy piątek ukaże się nowy album brytyjskiej grupy Cykada zatytułowany "Metamorphosis".
Warszawsko-lubelskie Na Tak zaprezentowało premierową kompozycję "Pracownik Miesiąca.
Justyna Chowaniak zapowiada swój nowy solowy album protest songiem w imieniu zwierząt.