Newsy muzyczne

Jaga Jazzist wystąpi w Warszawie

Norwescy przedstawiciele słynnej wytwórni Ninja Tune wystąpią 28 kwietnia w warszawskim klubie Niebo.

Jaga Jazzist to norweska supergrupa czerpiąca w swojej muzyce zarówno z muzyki jazzowej, klasycznej, jak i elektronicznej. Przygoda zespołu rozpoczęła się w 1994 roku w Tønsburg, w domu rodzinnym Horntvethów. To właśnie tam Lars i Martin, jedyni członkowie grupy, którzy niezmiennie od początku zasilają skład Jaga Jazzist, pracowali nad wydanym w 1996 roku debiutem „Grete Stitz”. Płyta przyniosła im zainteresowanie fanów, które zaowocowało ukazaniem się w 2001 roku „A Livingroom Hush” pod egidą legendarnej wytwórni Ninja Tune. Dzięki tej współpracy Norwegowie wydali rok po roku albumy „A Livingroom Hush” i „The Stix” (2002) zyskując międzynarodowy rozgłos, a ich jazzowy eksperyment rozprzestrzenił się po całym świecie.

Po zmianie producenta płyty i wydaniu w 2005 roku krążka „What We Must”, Jaga Jazzist zrobili sobie kilkuletnią przerwę od nagrywania. Pięć lat później, w 2010 roku, powrócili z jeszcze większą mocą, o czym świadczy krążek „One-Armed Bandit” – jeszcze bardziej progresywny i elektroniczny niż jego poprzednicy. Obecnie dyskografię norweskiej grupy zamyka „Starfire” z 2015 roku.

Na ich koncie znajduje się szereg mini-wydawnictw, siedem długogrających krążków i przeszło dwie dekady scenicznego doświadczenia. Brzmienie Jaga Jazzist ukształtowała niepohamowana wyobraźnia, a także ambicja tworzenia nagrań brzmiących świeżo i odmiennie. Lata spędzone na poszukiwaniach i eksperymentowaniu zaowocowały własnym, eklektycznym brzmieniem, które nie może równać się z żadnym innym.

28.4. Niebo, Warszawa

https://www.fource.pl/events/jaga-jazzist-no/ 

https://www.facebook.com/events/1315578678608392/ 

Bilety w cenie 119 zł dostępne od 4 marca na fource.pl, goout.pl, eventim.pl, biletomat.pl, ticketmaster.pl, going.pl i w Empikach.

 


Źródło: fource.pl

Pokrewne wątki:

Low Roar na trzech koncertach w Polsce

2022-01-17

Low Roar czyli muzyczna wizja Ryana Karaziji wystąpi w maju na trzech koncertach w Polsce.

Czytaj więcej...

Lubelskie Tatvamasi wyda 'Etad Vai Tad'

2022-01-17

30 stycznia do sprzedaży trafi nowa płyta lubelskiego Tatvamasi zatytułowana 'Etad Vai Tad'.

Czytaj więcej...

Gitarowa mozaika od Moniki Dżuła-Radkiewicz

2022-01-17

Gdańska artystka Monika Dżuła-Radkiewicz wydała album "Guitar Mosaic" w cenionej oficynie Opus Series.

Czytaj więcej...

Cat Power wydała 'Covers'

2022-01-17

Covery zawsze zajmowały istotne miejsce w twórczości Chan Marshall, a 'Covers' dopełnia swoistą trylogię, po kolekcjach 'Jukebox' (2008) i 'The Covers Record' (2000).

Czytaj więcej...

Booze & Glory z nowym utworem 'Raising the Roof'

2022-01-15

Polsko-włosko-hiszpańska grupa Booze & Glory wydała pierwszy premierowy materiał od 2 lat. Jest to nowy singel "Raising the Roof".

Czytaj więcej...

Slash wydał nowy singel

2022-01-15

"Call Off the Dogs" to tytuł nowego singla grupy Slash feat. Myles Kennedy & The Conspirators. Jest to zapowiedź nowej płyty Slasha "4", która ukaże się 11 lutego.

Czytaj więcej...

The Drums zagra w Warszawie

2022-01-14

Amerykańska indie-popowa grupa The Drums wystąpi 7 kwietnia w warszawskiej Proximie.

Czytaj więcej...

Michał Wojtas nawiązał współpracę z Maxem Richterem

2022-01-14

Michał Wojtas znany z grup Amarok i Uniqplan wydał dziś solowy mini-album "Towards the Light". Jest to owoc jego współpracy ze znanym kompozytorem Maxem Richterem.

Czytaj więcej...

Muse z nowym utworem 'Won't Stand Down'

2022-01-14

Dwukrotni zdobywcy nagrody GRAMMY grupa Muse powrócili z nowym utworem 'Won't Stand Down', który ukazał się nakładem Warner Records.

Czytaj więcej...

Czy White Lies umrą?

2022-01-14

"Am I Really Going To Die" to kolejny singel grupy White Lies zapowiadający jej nowy album zatytułowany "As I Try Not To Fall Apart", który ukaże się nakładem [PIAS] w piątek 18 lutego.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania