Newsy muzyczne

Perkusista Pink Floyd gwiazdą warszawskiego Summer Fog Festival

Grupa Nick Mason's Saucerful of Secrets wystąpi 27 lipca na warszawskich kortach Legii.

Grupa powstała w 2018 roku z inicjatywy perkusisty Pink Floyd Nicka Masona i gitarzysty Lee Harrisa. W składzie zespołu są także: wokalista/gitarzysta Gary Kemp (ex-Spandau Ballet), klawiszowiec Dom Baken oraz basista Guy Pratt - długoletni współpracownik Pink Floyd (ma na koncie także współpracę z m.in. Roxy Music, Madonną, Davide Bowie, Echo & The Bunnymen, The Smiths, Tomem Jonesem). Według Masona Saucerful of Secrets nie jest "tribute bandem" Pink Floyd, ale bardziej ma na celu "uchwycenie ducha" wczesnego okresu działalności Pink Floyd z Sydem Barretem jako wokalistą. 

Nick Mason's Saucerful of Secrets ma na koncie dużą trasę koncertową po Europie, która odbyła się we wrześniu ubiegłego roku. 

Karnety w cenie 279 zł i 299 zł dostępne na portalach: Eventim, Go Out i Bilety24.pl. 

Kolejni artyści, którzy wezmą udział w Summer Fog Festival zostaną ogłoszeni wkrótce. 

"Summer Fog Festival to przede wszystkim autentyczna żywa muzyka i artyści, którzy zabiorą Cię w Himalaje sztuki, jaką trudno uświadczyć w dzisiejszych czasach. Idea festiwalu jest wielowymiarowa. Wiemy, że muzyka to przede wszystkim emocje zatem zadbaliśmy o odpowiednią selekcję zespołów, które uświetnią pierwszą edycję festiwalu swoją nieszablonową ekspresją. Pragniemy również pokazać, że prawdziwy Rock and roll z całym dobrodziejstwem inwentarza nadal ma się świetnie. Wierzymy, że zabawa będzie świetna i będziecie w niej uczestniczyć z pełnym zaangażowaniem, bo przecież ona jest dla Was!" - informują organizatorzy.Źródło: Kubica Production

Pokrewne wątki:

Low Roar na trzech koncertach w Polsce

2022-01-17

Low Roar czyli muzyczna wizja Ryana Karaziji wystąpi w maju na trzech koncertach w Polsce.

Czytaj więcej...

Lubelskie Tatvamasi wyda 'Etad Vai Tad'

2022-01-17

30 stycznia do sprzedaży trafi nowa płyta lubelskiego Tatvamasi zatytułowana 'Etad Vai Tad'.

Czytaj więcej...

Gitarowa mozaika od Moniki Dżuła-Radkiewicz

2022-01-17

Gdańska artystka Monika Dżuła-Radkiewicz wydała album "Guitar Mosaic" w cenionej oficynie Opus Series.

Czytaj więcej...

Cat Power wydała 'Covers'

2022-01-17

Covery zawsze zajmowały istotne miejsce w twórczości Chan Marshall, a 'Covers' dopełnia swoistą trylogię, po kolekcjach 'Jukebox' (2008) i 'The Covers Record' (2000).

Czytaj więcej...

Booze & Glory z nowym utworem 'Raising the Roof'

2022-01-15

Polsko-włosko-hiszpańska grupa Booze & Glory wydała pierwszy premierowy materiał od 2 lat. Jest to nowy singel "Raising the Roof".

Czytaj więcej...

Slash wydał nowy singel

2022-01-15

"Call Off the Dogs" to tytuł nowego singla grupy Slash feat. Myles Kennedy & The Conspirators. Jest to zapowiedź nowej płyty Slasha "4", która ukaże się 11 lutego.

Czytaj więcej...

The Drums zagra w Warszawie

2022-01-14

Amerykańska indie-popowa grupa The Drums wystąpi 7 kwietnia w warszawskiej Proximie.

Czytaj więcej...

Michał Wojtas nawiązał współpracę z Maxem Richterem

2022-01-14

Michał Wojtas znany z grup Amarok i Uniqplan wydał dziś solowy mini-album "Towards the Light". Jest to owoc jego współpracy ze znanym kompozytorem Maxem Richterem.

Czytaj więcej...

Muse z nowym utworem 'Won't Stand Down'

2022-01-14

Dwukrotni zdobywcy nagrody GRAMMY grupa Muse powrócili z nowym utworem 'Won't Stand Down', który ukazał się nakładem Warner Records.

Czytaj więcej...

Czy White Lies umrą?

2022-01-14

"Am I Really Going To Die" to kolejny singel grupy White Lies zapowiadający jej nowy album zatytułowany "As I Try Not To Fall Apart", który ukaże się nakładem [PIAS] w piątek 18 lutego.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania