Newsy muzyczne

tęskno prezentuje nowy singel i zapowiada letnie tournee

Duet tęskno wyruszy w letnią trasę koncertową. Zespół zagości na scenach wielu festiwali, nie tylko w Polsce, ale również za granicą. W trakcie występów na żywo tęskno zaprezentuje, oprócz utworów z debiutanckiego krążka „Mi”, również nowy singiel „Bzdury”.

“Bzdury” to piosenka, która opiera się na jasnym stwierdzeniu: lepiej się nie odzywać niż palnąć coś głupiego. Nasze rozwiązanie? Nabierać oddech, nabierać go jak najwięcej, bo wtedy można skupić się na słuchaniu drugiej osoby zamiast forsować własne “mądrości”. Utwór jest podsumowaniem płyty “Mi”, ostatnim słowem w temacie samodoskonalenia i szukania piękna w sobie i innych. Podobnie jak na wspomnianym albumie w warstwie instrumentalnej głosom towarzyszą fortepian, analogowe syntezatory oraz kwintet smyczkowy w składzie: Marta Piórkowska - skrzypce, Ada Wadoń - skrzypce, Artur Wieczerzyński - altówka, Małgorzata Oller - wiolonczela, Mateusz Woźniak - kontrabas.

W listopadzie zeszłego roku miał swoją premierę pierwszy longlplay tęskno zatytułowany „Mi”. Płyta ukazała się nakładem wytwórni [PIAS] Poland and Eastern Europe.  Materiał został zarejestrowany w Monochrom Studio , a wyprodukowany przez Hanię Rani i Piotra Wieczorka, który jest odpowiedzialny za mix i mastering. Na płycie znalazł się również utwór „Razem”, stworzony wspólnie z producentem Duitem. Album podbił serca nie tylko stale rosnącej liczby fanów, ale też krytyków muzycznych. „Mi” trafił na listę muzycznych podsumowań roku - Wyborczej (#4), Interii (#1) czy Polityki (#6).  Ukoronowaniem sukcesów było otrzymanie prestiżowej Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego oraz nominacja do Fryderyka 2019 w kategorii „Fonograficzny Debiut Roku”. 

24.05. Goethe Instytut ,Kraków 

28.05. Primavera Sound, Barcelona 

30.05. Primavera Sound, Barcelona 

14-15.06. Co Jest Grane 24 Festival, Warszawa 

22.06. Wianki, Kraków 

30.06. Halfway Festival, Białystok

09-13.07. Slot Art Festival, Lubiąż 

17-20.07. Colours Of Ostrava Festival, Ostrava 

20-21.07. Edison Festival, Baranowo 

02-05.08. OFF Festival, Katowice 

11.08. Kolory Polski, Bełdów Źródło: PIAS Poland

Pokrewne wątki:

WaluśKraksaKryzys z nowym klipem 'To co między nami'

2022-01-22

Piąty singiel WaluśKraksaKryzys i - jeśli nie liczyć lyric video do tytułowego utwory z płyty "ATAK" - czwarty klip promujący album, tym razem do utworu "TO, CO MIĘDZY NAMI". Twórcą obrazu jest Tomasz Stenzel, który wraz z Alicją Szrajer, odpowiadał za koncepcję, scenariusz, reżyserię i montaż oraz produkcję.

Czytaj więcej...

Igo zaprasza na pierwsze tournee

2022-01-21

Wokalista znany z elektronicznego duetu Bass Astral x Igo, czy rockowego Clock Machine wyrusza w pierwszą solową trasę koncertową.

Czytaj więcej...

Kasia Moś złapała stopa

2022-01-21

Ukazał się nowy singel Kasi Moś "Autostop". Jest to zapowiedź jej nowej płyty, która ukaże się wiosną tego roku.

Czytaj więcej...

Lanberry w 'Nocnym Expressie'

2022-01-21

Jedna z najbardziej utalentowanych polskich wokalistek i songwriterek otwiera nowy rozdział swojej kariery. Lanberry zmienia wytwórnię i wydaje nowego singla. Pierwszym utworem wydanym nakładem Agora Music jest "Nocny Express".

Czytaj więcej...

T.Love zapalił 'Pochodnię'

2022-01-21

Grupa T.Love wydała nowy singel "Pochodnia" z gościnnym udziałem Kasi Sienkiewicz z Kwiatu Jabłoni.

Czytaj więcej...

Nowy singel Hammerfall z Kingem Diamondem

2022-01-21

“Venerate Me” to nowy singiel Hammerfall z gościnnym udziałem Kinga Diamonda. Jest to zapowiedź nowego albumu Hammerfall "Hammer of Dawn", który ukaże się 25 lutego.

Czytaj więcej...

Meat Loaf nie żyje

2022-01-21

W wieku 74 lat zmarł wokalista i aktor Michael Lee Aday, znany jako Meat Loaf. Przyczyna śmierci nie została ujawniona.

Czytaj więcej...

Kasai nagrała klasyk Noviki

2022-01-20

Ukazał się kolejny singel z płyty "Novika 2.0". Tym razem jest to nowa wersja utworu "She's Dancing" w wykonaniu Kasai.

Czytaj więcej...

BOKKA podała szczegóły nowej płyty i tournee

2022-01-20

Najbardziej tajemniczy zespół w Polsce powraca z czwartym, długo oczekiwanym albumem “Blood Moon”. Płyta ukaże się 25 lutego nakładem wytwórni [PIAS].

Czytaj więcej...

Band of Horses zapalił 'Światła'

2022-01-20

Ukazał się singel "Lights" zapowiadający nową płytę formacji Band of Horses "Things Are Great" (premiera 4 marca), która 15 marca wystąpi w warszawskiej Progresji.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania