Newsy muzyczne

Relacja: Primal Scream w Warszawie

Grupa Primal Scream wystąpiła 24 czerwca w warszawskim klubie Palladium. Relację z tego wydarzenia napisał dla nas Maciej Majewski.

Grupa Primal Scream od ponad 30 lat sukcesywnie porusza się po różnych gatunkach muzycznych takich jak rock, psychodelia, pop, rave, czy industrial. W maju okazała się składanka „Maximum Rock `n’ Roll: The Singles Remastered Volume 1”, będąca zbiorem singli zespołu z lat 1986-2000. I właśnie w ramach promocji tegoż wydawnictwa brytyjczycy wystąpili w warszawskim klubie „Palladium”.

Trudno o tak bezceremonialnego i nonszalanckiego frontmana jak Bobby Gillespie, który wchodząc na scenę, natychmiast wprowadził całość w imprezowy nastrój. Ubrany w fuksjowy garnitur, jawił się jako swoiście wyjątkowa hybryda Micka Jaggera i Iggy'ego Popa. Słowem: mistrz ceremonii Począwszy od "Movin' On Up" zabawa zaczęła się na dobre. Przepełniony groovem "Jailbird", wykręcone "Can't Go Back" (które zespół rozpoczynał dwa razy z powodu nietrafionego wejścia Gillespiego), ‘kwaśne’ "Miss Lucifer", mocno odjechany, choć skrócony "Kowalski", czy wariacki "Accelerator", to tylko sam początek. Najbardziej zaskoczyły 'stonesujący' "(I'm Gonna) Cry Myself Blind" oraz "Velocity Girl", przypominający dokonania... naszego T.Love. Zaś kompletny odlot przyniosła "Swastika Eyes" oraz kołyszący "Loaded". O tym, że zespół świetnie odnajduje się w najbardziej charakterystycznym brytyjskim gatunku rocka ostatnich 2 dekad, czyli britpopie, uświadomił z kolei "Country Girl". Dłuższą chwilę trzeba było poczekać na bis, w ramach którego wybrzmiały rozpędzający wszystko na nowo "Kill All Hipies" oraz integrujący przestrzenny hymn "Come Together".

To było 90 minut rozrywkowej pełnej energii rockowej jazdy, mimowolnie i automatycznie wciągającej do zabawy. Momentami wrażenie było powrównywalne z koncertami The Rolling Stones. I nawet kameralne warunki, jakie panują w "Palladium" nie przeszkodziły w odbiorze całości. Wręcz przeciwnie – miało się odczucie uczestnictwa w czymś wyjątkowym i... nielegalnym.

Autor: Maciej Majewski
Foto: Grzegorz Szklarek

Pokrewne wątki:

Conan Gray zawita do Warszawy

2021-10-25

Jeden z najważniejszych popowych głosów swojego pokolenia, Conan Gray po raz pierwszy zagra w Polsce. Autor multiplatynowych hitów „Heather” i „Maniac” wystąpi 11 maja 2022 w warszawskiej hali COS Torwar, a bilety na to wydarzenie trafią do otwartej sprzedaży już 29 października.

Czytaj więcej...

Polskie Znaki i Sanah przełamują śmiertelne tabu

2021-10-25

sanah dołącza do Michała Szpaka, Matyldy Damięckiej i Polskich Znaków. Razem przełamują tabu dotyczące śmierci.

Czytaj więcej...

Colin Stetson na trasie po Polsce

2021-10-25

Znakomity amerykański saksofonista mający na koncie współpracę z takimi gwiazdami jak: Bon Iver, Arcade Fire, czy TV On The Radio zagra w Gdańsku, Warszawie i Poznaniu.

Czytaj więcej...

Shabazz Palaces zagra w Warszawie

2021-10-25

Shabazz Palaces wystąpi 13 kwietnia w warszawskiej Hydrozagadce.

Czytaj więcej...

Dave Gahan & Soulsavers nagrali cover hitu Jamesa Carra

2021-10-24

„The Dark End Of The Street” to drugi singiel zapowiadający płytę „Imposter”, która pojawi się na rynku już 12 listopada 2021 roku

Czytaj więcej...

ABBA wydała niepublikowaną kompozycję sprzed 43 lat

2021-10-24

ABBA ponownie zaskoczyła fanów i cały świat. Legendarny szwedzki zaprezentował właśnie nowy singiel „Just A Notion”.

Czytaj więcej...

Nowa płyta Duran Duran już w sklepach

2021-10-23

Od wczoraj można kupować nową płytę Duran Duran zatytułowaną "Future Past".

Czytaj więcej...

Olena zatopiona w 'Nocy'

2021-10-23

"Noc" to szósty już singel promujący nową płytę Oleny "ROSE".

Czytaj więcej...

Marcin Szczurski w taksówce

2021-10-23

Ukazał się kolejny klip wokalisty Marcina Szczurskiego anonsujący jego nową płytę, która ukaże się 29 października.

Czytaj więcej...

Band of Horses na pierwszym koncercie w Polsce

2021-10-22

Stacjonująca w Seattle grupa Band of Horses wystąpi 15 marca w warszawskiej Progresji.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania