Newsy muzyczne

The Ears w kampanii "Popatrz na nas trochę inaczej"

Szczecińska grupa The Ears wzięła udział w kampanii “Popatrz na nas trochę inaczej”.

Zespół The Ears w swojej drodze artystycznej, pochyla się nad sprawami ważnymi. Czynnie biorąc udział w uświadamianiu ludzi o tolerancji akceptacji ale i w stwarzaniu sytuacji aby słuchacz mógł spotkać się z samym sobą.

Muzyka The Ears wnika w człowieka bardzo mocno. Skłania do myślenia. Nie pozostawia obojętnym. 

Celem kampanii “Popatrz na nas trochę inaczej” realizowanej przez Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa Iskierka ze Szczecina, była integracja osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem oraz przeciwdziałanie ich dyskryminacji. To inicjatywa, która próbuje spojrzeć na niepełnosprawność intelektualną trochę inaczej, przełamując lęki, uprzedzenia, stereotypy, poznać się wzajemnie, opowiedzieć o sobie. W tym celu powstało kilka filmów, którymi głównymi bohaterami były dzieci/ młodzież z syndromem oraz znana postać związana z danym obszarem. Obie mające podobne zainteresowania. Scenariusz był jeden obie postaci zaangażowane w projekt zapoznają się ze sobą, wspólnie spędzają trochę czasu a następnie wspólnie przygotują efekt “finalny” w postaci wspólnego wystąpienia. 

Zespół The Ears zaangażował się w projekt tworząc piosenkę-motto całego przedsięwzięcia. A do nagrania zespół zaprosił Idę, której marzeniem było śpiewanie…

Tekst piosenki napisała Malina Prześluga, muzykę napisał zespół The Ears w składzie Marta Uszko (wokal), Michał Starkiewicz (gitara), Tomasz Licak (bas klarnet) i Maciej Wróbel (perkusja). Udało się zaprosić do współpracy producenta i muzyka Darii Zawiałow. Michał Kush zajął się produkcją i miksem materiału. Wiosną tego roku powstał teledysk zrealizowany przez Kamera Jazda, czyli Małgorzatę Ochnicką i Wojciecha Wysockiego. 

Klip do utworu "Trochę Inaczej" możecie obejrzeć TUTAJ


Foto: Piotr Nykowski

Supergrupa Eddiego Veddera

2021-12-07

Eddie Vedder szykuje się do wydania solowej płyty „Earthling”, którą promować będzie na żywo ze swoją grupą, a w zasadzie supergrupą.

Czytaj więcej...

My Chemical Romance zagra w Warszawie

2021-12-06

Największa gwiazda emo-pop-punka wystąpi 9 czerwca 2022 na Dużej Letniej Scenie warszawskiego klubu Progresja.

Czytaj więcej...

The Cure wróci do Polski po 6 latach

2021-12-06

Grupa Roberta Smitha wystąpi 20 października 2022 w krakowskiej Tauron Arenie oraz 21 października w łódzkiej Atlas Arenie.

Czytaj więcej...

Wojciech Waglewski zaśpiewał wiersz Tadeusza Różewicza

2021-12-06

Ukazał się kolejny singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza”. Tym razem z twórczością słynnego poety zmierzył się Wojciech Waglewski .

Czytaj więcej...

Midnight Oil zagra ostatnie tournee

2021-12-04

Australijska grupa podała szczegóły nowej płyty "Resist", która będzie promowana ostatnią trasą koncertową w karierze tego zespołu.

Czytaj więcej...

Bracia Sarapata prezentują 'EP1'

2021-12-04

Ukazał się debiutancki album elektronicznego krakowskiego duetu Sarapata zatytułowany "EP1".

Czytaj więcej...

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania