Newsy muzyczne

Zobacz nowy klip Missy Elliott

Pięciokrotna laureatka Grammy zaskoczyła fanów zestawem nowych piosenek w postaci EP-ki "ICONOLOGY", na którą trafił znakomity singiel "Throw It Back", któremu towarzyszy teledysk z udziałem Teyany Taylor.

Wyprodukowany przez Elliott, Timbalanda i Wiliego Hendrixa album "ICONOLOGY" zawiera takie utwory jak "Cool Off", "DripDemeanor (Feat. Sum 1)" oraz "Why I Still Love You?". Ostatni z numerów doczekał się również specjalnej, bonusowej wersji "Why I Still Love You? (Acapella)".

W przyszłym tygodniu Missy Elliott po raz kolejny zapisze się na kratach historii jako pierwsza raperka, którą wyróżniono prestiżową nagrodą Michael Jackson Video Vanguard Award podczas MTV Video Music Awards. Ceremonia odbędzie się 26 sierpnia w Prudential Center w Newark, w stanie New Jersey. Rok 2019 niewątpliwie jest jednym z przełomowych w karierze Missy Elliott, jako że została też pierwszą raperką i trzecim hiphopowym artystą wprowadzonym do Songwriters Hall of Fame. Ponadto Elliott niedawno otrzymała tytuł doktora honoris causa Berklee College of Music. Ponownie była pierwszą raperką, która otrzymała to prestiżowe wyróżnienie.

Missy Elliott to jedna z najważniejszych artystek na współczesnej muzycznej scenie - awangardowa solistka i ikona kultury. Laureatka 5 nagród Grammy - do których nominacje otrzymywała przez trzy dekady - zdobyła bezprecedensowy sukces, sprzedając w USA ponad 30 milionów płyt. Sześć albumów Missy zdobyło złoty status w USA, co nie udało się żadnej innej raperce.Urodzona w Portsmouth, w stanie Virginia, artystka zdobyła uznanie jako innowacyjna autorka piosenek i producentka, z której talentu korzystali m.in. nieżyjąca już Aaliyah ("One In A Million", "If Only Your Girl Knew", "Hot Like Fire”), a także SWV ("Can We"9, 702 ("Where My Girls At?"), Destiny's Child ("Confessions") iWhitney Houston ("In My Business").

Kluczowym momentem w jej karierze był pierwszy album "Supa Dupa Fly" (1997), który pokrył się złotem i zadebiutował na 3. miejscu notowania Billboard 200. Płytę wypromowały single  "Sock It 2 Me", "Hit Em Wit Da Hee", "Beep Me 911" i oczywiście "The Rain (Supa Dupa Fly)". W 1999 ukazał się kolejny album Elliott, "Da Real World", z którego pochodził przebój "Hot Boyz (Remix) (Feat. Lil’ Mo, Nas, Eve & Q-Tip)".

Wydany w 2001 roku platynowy longplay "Miss E... So Addictive" okazał się kolejnym milowym krokiem, który ugruntował pozycję raperki na muzycznej scenie. Singiel "Get Ur Freak On" przedefiniował muzykę pop i hip-hop, a także zapewnił Missy Elliott jej pierwszą statuetkę Grammy. Kolejny album "Under Construction" (2002) w chwili premiery zadebiutował na 3. miejscu Billboardu i dwukrotnie pokrył się w Stanach Zjednoczonych platyną za sprzedaż 2,5 miliona egzemplarzy. Główny singiel z płyty, "Work It", przeszedł do historii, spędzając 10 tygodni na 2. miejscu notowania Billboard Hot 100. Szósty album Missy, "The Cookbook" z 2005 roku promował nominowany do Grammy singiel "We Run This" oraz pogromca list przebojów "Lose Control (Feat. Ciara & Fatman Scoop)".

Osiągnięcia Missy wykraczają daleko poza jej solową działalność. Należy pamiętać o jej gościnnych udziałach w piosenkach innych wykonawców i remiksach. Do tego dochodzi imponująca lista artystów, dla których pisała piosenki, w tym Beyoncé,Janet Jackson, Katy Perry, Ciara, Monica, K. Michelle, Faith Evans, Ginuwine,Fantasia, Jazmine Sullivan oraz Justin Timberlake.

W ostatnich latach Missy Elliott przypomniała o sobie, dając niezapomniany show u boku Katy Perry podczas koncertu w przerwie meczu Super Bowl w 2015 roku.


Źródło: Warner Music Poland

Midnight Oil zagra ostatnie tournee

2021-12-04

Australijska grupa podała szczegóły nowej płyty "Resist", która będzie promowana ostatnią trasą koncertową w karierze tego zespołu.

Czytaj więcej...

Bracia Sarapata prezentują 'EP1'

2021-12-04

Ukazał się debiutancki album elektronicznego krakowskiego duetu Sarapata zatytułowany "EP1".

Czytaj więcej...

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Jakub Skorupa zaprasza na 'Barbórkę'

2021-12-02

Nowy singel artysty okrzykniętego kandydatem do Polskiego Debiutu Roku oraz plan jego pierwszej trasy koncertowej.

Czytaj więcej...

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu World Wide Warsaw 2022

2021-12-01

Przyszłoroczna edycja World Wide Warsaw odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w kilkunastu lokalizacjach na terenie stolicy.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania