Newsy muzyczne

"Swobodna" Agnes B.

Agnes B. (ex-Agyness B) zaprezentowała nowy singel zatytułowany "Swobodnie", który zapowiada jej nową płytę studyjną.

Agnes B. o singlu: „Swobodnie” to efekt współpracy z Tomaszem Sierajewskiem. Wszystko zaczęło się od wiadomości do mojego managera. Tomek zapytał, czy może podesłać mi kilka swoich podkładów. Po pierwszym przesłuchaniu, moja głowa była pełna pomysłów. Zupełnie niezobowiązująco nagrałam melodię i odesłałam. To, co stworzyłam, spodobało się wszystkim tak bardzo, że chwilę później miałam gotowy tekst, ale po angielsku. Po wielu przemyśleniach, zdecydowałam, że fajnie byłoby mieć jednak coś w języku polskim. Pisząc melodię i tekst, byłam przekonana, że stworzymy z Tomkiem nowy projekt. Niemniej jednak sama siebie zaskoczyłam faktem, że wydajemy tę piosenkę w moim repertuarze. Stąd można pomyśleć, że singiel nieco odbiega od mojej dotychczasowej twórczości.

"Swobodnie" to piosenka o niezrozumieniu między dwojgiem ludzi wynikającym z błędnie dobranego środka komunikacji, którym jest słowo. Brak zrozumienia intencji prowadzi do konfliktów, podczas gdy każda ze stron ma to samo na myśli. Dlatego nie należy wypowiadać słów spontanicznie, a każde z nich powinno zostać dobrze przemyślane.

Agnes B. pierwszy raz sięgnęła po gitarę w wieku dwunastu lat, dwa tygodnie później powstała jej pierwsza piosenka. Od samego początku wiedziała, że nie będzie grać cudzych utworów. Tworzy lekko psychodelicznego, ale bardzo melodyjnego rocka. Jej charakterystyczny, lekko zachrypnięty głos jest porównywany do wokalu Miry Kubasińskiej czy Grace Slick z Jefferson Airplane. W 2015 wydała debiutancki album “Agyness B. Marry”, który zrealizował i zmiksował Maciej Cieślak (Ścianka). Jej występy to niezwykle emocjonalne i energetyczne show. Poza śpiewem gra na gitarze, a na scenie towarzyszą jej na stałe Jędrzej Weber, Piotr Binkul i Mateusz Remiszewski. Występowała przed najważniejszymi polskimi artystami, takimi jak Brodka, Hey, Krzysztof Zalewski, czy Natalia Przybysz – a także przed zagranicznymi gwiazdami pokroju Blues Pills, All Them Witches czy Ballet School. Jej koncerty można było obejrzeć na największych polskich festiwalach, takich jak Open’er, Orange Warsaw Festiwal czy Jarocin. Obecnie Agnes B. kończy prace nad drugim albumem, który ukaże się w 2020 roku.Źródło: Kayax

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Jakub Skorupa zaprasza na 'Barbórkę'

2021-12-02

Nowy singel artysty okrzykniętego kandydatem do Polskiego Debiutu Roku oraz plan jego pierwszej trasy koncertowej.

Czytaj więcej...

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu World Wide Warsaw 2022

2021-12-01

Przyszłoroczna edycja World Wide Warsaw odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w kilkunastu lokalizacjach na terenie stolicy.

Czytaj więcej...

Mars nie dla White Lies

2021-12-01

White Lies udostępnili dziś „I Don't Want To Go To Mars”, najnowszy utwór z nadchodzącego, szóstego albumu „As I Try Not To Fall Apart”, który ukaże się nakładem [PIAS] 18 lutego 2022 r.

Czytaj więcej...

Kolejna leśna opowieść Sarsy

2021-11-30

„La La Las” to już trzeci rozdział leśnych opowieści Sarsy. Utwór zapowiada „Runostany”, czyli nowy album artystki. Płyta światło dzienne ujrzy już w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania