Newsy muzyczne

Blitzkrieg ponownie w "Windzie"

Reaktywowana w ubiegłym roku łódzka grupa Blitzkrieg wyda w październiku nowy mini album "Good Times...?". Jego zapowiedzią jest klip do nowej wersji utworu "Elevator" z 1992 roku.

Właśnie ukazała się reedycja ich pierwszego albumu „Holy War” z 1992 r. a już na początku września Blitzkrieg wchodzi do studia Radia Łódź, by zarejestrować nowy materiał, w którym nie zabraknie wielu mrocznych i ciężkich dźwięków, z których niegdyś słynęli. Minialbum "Good Times...?" ukaże się już 24 października. Nagrań na ten krążek dokonano w studiu Radia Łódź oraz w Psychotribe, Pittsburgh USA. 

Pytani o powody reaktywowania zespołu, muzycy odpowiadają krótko:

„Byliśmy i jesteśmy przede wszystkim przyjaciółmi. Brakowało nam wspólnego grania i przyjemności, jaką daje praca w zespole. Czujemy też, że nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa”.

A o tym, jak wiele mają do powiedzenia, świadczą pierwsze koncerty, zagrane wiosną 2019 r. w Radiu Łódź, oraz podczas festiwalu Castle Party, które tylko rozbudziły apetyty – zarówno muzyków jak i ich odbiorców. Zaowocowało to planowaną na jesień trasą koncertową, która rozpocznie się na łódzkim festiwalu SOUNDEDIT w październiku br. 

Utwór "Elevator" powstał na początku lat dziewięćdziesiątych i jest zapisem przygody, jaka przytrafiła się wokaliście (Piotr "Dyda" Czyszanowski, aka Peter Guellard), który mieszkał wtedy w wielopiętrowym bloku na łódzkich Bałutach. Kiedyś, po powrocie z próby, spędził kilka wieczornych godzin zamknięty w zablokowanej windzie. Mimo wołań o pomoc i walenia w drzwi, ratunek nadszedł dopiero po zakończeniu ważnego meczu, który był akurat transmitowany w telewizji. Wszyscy mieszkańcy jego bloku śledzili go z takim oddaniem, że chyba nawet armagedon nie oderwałby ich od odbiorników... "Dyda" napisał o tym piosenkę, która trafiła na "Holy War". Dziś Blitzkrieg przedstawia nową wersję tego utworu, z teledyskiem nakręconym między innymi w fabrycznej windzie towarowej oraz podczas pierwszego koncertu po latach, zagranego w studio Radia Łódź.


Pokrewne wątki:

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Jakub Skorupa zaprasza na 'Barbórkę'

2021-12-02

Nowy singel artysty okrzykniętego kandydatem do Polskiego Debiutu Roku oraz plan jego pierwszej trasy koncertowej.

Czytaj więcej...

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu World Wide Warsaw 2022

2021-12-01

Przyszłoroczna edycja World Wide Warsaw odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w kilkunastu lokalizacjach na terenie stolicy.

Czytaj więcej...

Mars nie dla White Lies

2021-12-01

White Lies udostępnili dziś „I Don't Want To Go To Mars”, najnowszy utwór z nadchodzącego, szóstego albumu „As I Try Not To Fall Apart”, który ukaże się nakładem [PIAS] 18 lutego 2022 r.

Czytaj więcej...

Kolejna leśna opowieść Sarsy

2021-11-30

„La La Las” to już trzeci rozdział leśnych opowieści Sarsy. Utwór zapowiada „Runostany”, czyli nowy album artystki. Płyta światło dzienne ujrzy już w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania