Newsy muzyczne

Dennis Lloyd po raz pierwszy w Polsce

Izraelski twórca hitów „Nevermind” i „Never Go Back” wystąpi 16 listopada w Warszawie. Dokładną lokalizację poznamy wkrótce.

Bilety w ogólnej sprzedaży dostępne będą od piątku 6 września od 10:00 na LiveNation.pl. Przedsprzedaż Spotify ruszy we wtorek, 3 września o 10:00 i zakończy się w czwartek, 5 września o 10:00. Przedsprzedaż na stronie artysty (https://DennisLloyd.lnk.to/ngbeuropetour) rozpocznie się w środę, 4 września o 10:00, a zakończy w piątek 6 września o 9:00. Przedsprzedaż dla zarejestrowanych użytkowników LiveNation.pl rozpocznie się w czwartek, 5 września od 10:00  i potrwa do piątku, 6 września do 9:00.

Nir Tibor to pochodzący z Izraela piosenkarz, autor tekstów, producent i multiinstrumentalista. Nagrywając i występując jako Dennis Lloyd przekracza granice kultury i gatunku muzyką, która z natury rezonuje na całym świecie.

Jego hit „Nevermind” stał się globalnym fenomenem - został odsłuchany ponad miliard razy, pokrył się platyną w ośmiu krajach oraz uplasował się na 3. miejscu na listach alternatywnych stacji radiowych w USA. Geniusz jego muzyki tkwi w jej niemal tajemniczej wszechstronności – przenika różne gatunki i cechuje się złożonością emocjonalną, a jednocześnie pozostaje minimalistyczna.

Gry na trąbce nauczył się w wieku 8 lat, natomiast gitarę klasyczną opanował mając lat 13. Jako nastolatek, podczas podróży do USA Dennis kupił pierwszy mikrofon, który szybko wykorzystał do nagrywania muzyki którą tworzył wtedy w swoim pokoju.

Do liceum Dennis uczęszczał do Thelma Yellin Art School, gdzie studiował jazz, doskonaląc swoje umiejętności techniczne, a w szczególności grę na trąbce. Po ukończeniu szkoły artystycznej Dennis wstąpił do wojska, gdzie służył przez trzy lata. Następnie przeniósł się do Tajlandii w 2015 roku w poszukiwaniu kreatywnej przystani.

Wygrzewając się w cichej przestrzeni jednopokojowego mieszkania w Bangkoku bez dostępu do Wi-Fi, tylko ze swoimi instrumentami, laptopem i mikrofonem Dennis spędził rok na tworzeniu muzyki. W tym czasie skomponował i nagrał około 40 utworów, w tym utwór „Nevermind”. Po opublikowaniu nagrania w 2016 roku, „Nevermind” zaczął zyskiwać popularność na Spotify, osiągając ostatecznie 17. pozycję na liście przebojów.

W lutym 2019 roku Dennis wydał kolejny singiel „Never Go Back”, który jest bezpośrednią kontynuacją „Nevermind”. Słuchalność „Never Go Back” przerosła sukces jego poprzednika „Nevermind”. Utwór „Never Go Back” pojawił się na jego debiutanckiej EPce „Exident”, która opowiada pełną historię relacji Dennisa z jego byłą dziewczyną. EPka „Excident” została odsłuchana ponad 150 milionów razy, a singiel „Never Go Back” znalazł się na listach przebojów w wielu krajach, w tym w Niemczech, Szwajcarii, Francji, Austrii i na 1. miejscu w Izraelu.

Dennis promował swoją debiutancką EPkę podczas już drugiej wyprzedanej trasy koncertowej Never Go Back Tour, podczas której wystąpił w 25 miastach Ameryki Północnej i Australii. Liczba jego występów, szczególnie w Tel Avivie, znacząco rośnie. W 2017 roku grał w klubach, które mieściły do 250 osób, a do 2018 roku Dennis zapełniał wyprzedawał koncerty w miejscach dla 2,5 tysiąca osób w ciągu kilku minut. Dennis przygotowuje się obecnie do swojej drugiej trasy koncertowej po Europie, gdzie planuje zatrzymać się w ponad 20 europejskich miastach.Źródło: Live Nation Polska

My Chemical Romance zagra w Warszawie

2021-12-06

Największa gwiazda emo-pop-punka wystąpi 9 czerwca 2022 na Dużej Letniej Scenie warszawskiego klubu Progresja.

Czytaj więcej...

The Cure wróci do Polski po 6 latach

2021-12-06

Grupa Roberta Smitha wystąpi 20 października 2022 w krakowskiej Tauron Arenie oraz 21 października w łódzkiej Atlas Arenie.

Czytaj więcej...

Wojciech Waglewski zaśpiewał wiersz Tadeusza Różewicza

2021-12-06

Ukazał się kolejny singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza”. Tym razem z twórczością słynnego poety zmierzył się Wojciech Waglewski .

Czytaj więcej...

Midnight Oil zagra ostatnie tournee

2021-12-04

Australijska grupa podała szczegóły nowej płyty "Resist", która będzie promowana ostatnią trasą koncertową w karierze tego zespołu.

Czytaj więcej...

Bracia Sarapata prezentują 'EP1'

2021-12-04

Ukazał się debiutancki album elektronicznego krakowskiego duetu Sarapata zatytułowany "EP1".

Czytaj więcej...

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania