Newsy muzyczne

Sufjan Stevens tworzy dla New York City Ballet

Nominowany do Oscara i nagrody Grammy kompozytor, wokalista, multiinstrumentalista - Sufjan Stevens stworzył ścieżkę dźwiękową do przedstawienia „The Decalogue” dla New York City Ballet.

Album pojawi się w sklepach 18 października. Utwory wykonał uznany pianista Timo Andres. 

Sufjan Steven już po raz piąty współpracował z wybitnym choreografem NYCB Justinem Peckiem. Wcześniej artyści spotkali się przy pracy nad takimi przedstawieniami jak: „Year of the Rabbit” (2012 r.), „Everywhere We Go” (2014 r.), „The Countenance of Kings” (2016 r.) oraz „Principia” (2019 r.).

Kompozytor, pianista z Brooklynu Timo Andres jest artystą Nonesuch Records. Napisał ważne utwory dla Boston Symphony, Carnegie Hall, Barbican, Takács Quartet, Concertgebouw i innych. Regularnie występuje z Gabrielem Kahane,  pojawiał się również u boku Philipa Glassa, Becci Stevensen, Nadi Siroty, Kronos Quartet, Johna Adamsa, Teda Hearna i innych. Jako pianista Timo występował w Lincoln Center, w New York Philharmonic, LA Phil, w Wigmore Hall, w San Francisco Performances oraz w (le) Poisson Rouge. W nadchodzącym czasie pianista weźmie udział w programie the Cincinnati Symphony (z udziałem Dance Heginbotham i wykonaniem koncertu wiolonczelowego, Upstate Obscura) oraz  wykona solowy recital fortepianowy dla Carnegie Hall. Poprzednia współpraca z Sufjanem Stevensem obejmowała orkiestrację do "Principia" z choreografią Justina Pecka. 

W 2019 r. ukazały się dwa single Stevensa - „Love Yourself” oraz „With My Whole Heart”, które były celebracją odbywającego się na świecie Pride Month. Część dochodu ze sprzedaży została przeznaczona na wspieranie środowisk LGBTQ oraz fundacje charytatywne Ali Forney Center z Nowego Jorku oraz the Ruth Ellis Center z Detroit,  odpowiedzialne za pomoc bezdomnym dzieciom w Ameryce. Artysta skomponował również trzy utwory, które stały się częścią ścieżki dźwiękowej szeroko komentowanego w mediach filmu Luci Guadagnino „Call Me By Your Name”, a „Mystery of Love” zdobył nominację do Oscara. 

 Źródło: PIAS Poland

Pokrewne wątki:

Supergrupa Eddiego Veddera

2021-12-07

Eddie Vedder szykuje się do wydania solowej płyty „Earthling”, którą promować będzie na żywo ze swoją grupą, a w zasadzie supergrupą.

Czytaj więcej...

My Chemical Romance zagra w Warszawie

2021-12-06

Największa gwiazda emo-pop-punka wystąpi 9 czerwca 2022 na Dużej Letniej Scenie warszawskiego klubu Progresja.

Czytaj więcej...

The Cure wróci do Polski po 6 latach

2021-12-06

Grupa Roberta Smitha wystąpi 20 października 2022 w krakowskiej Tauron Arenie oraz 21 października w łódzkiej Atlas Arenie.

Czytaj więcej...

Wojciech Waglewski zaśpiewał wiersz Tadeusza Różewicza

2021-12-06

Ukazał się kolejny singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza”. Tym razem z twórczością słynnego poety zmierzył się Wojciech Waglewski .

Czytaj więcej...

Midnight Oil zagra ostatnie tournee

2021-12-04

Australijska grupa podała szczegóły nowej płyty "Resist", która będzie promowana ostatnią trasą koncertową w karierze tego zespołu.

Czytaj więcej...

Bracia Sarapata prezentują 'EP1'

2021-12-04

Ukazał się debiutancki album elektronicznego krakowskiego duetu Sarapata zatytułowany "EP1".

Czytaj więcej...

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania