Newsy muzyczne

Grupa VOX wróciła po 5 latach z nowym singlem

"Porwij mnie" to tytuł nowego singla trio VOX.

Tym razem Witold Paszt, Jerzy Słota i Dariusz Tokarzewski porwą swoich fanów do lat 80-tych – czasów, kiedy święcili największe triumfy na scenach polskich i zagranicznych.

„Pomysł na nagranie Porwij mnie zrodził się w naszych głowach już jakiś czas temu. Zainspirowała nas do tego młodsza część naszej publiczności, która odgrzebuje teraz nasze stare nagrania, słucha ich na winylach i kasetach, i jak donosi, widzi w nich wielką wartość i jakość. Pomyśleliśmy, że fajnie byłoby wrócić muzycznie do tamtych czasów i pokazać naszym fanom, że nadal możemy tworzyć na najwyższym poziomie i w oryginalnym stylu” – mówi Witold Paszt, lider zespołu. „Oczywiście jest to też dla nas podróż sentymentalna do czasów naszej młodości! A potraktowaliśmy ją niezwykle poważnie, bo do nagrania teledysku przygotowaliśmy się solidnie, jak za starych dobrych czasów, z bardzo konkretną choreografią i kostiumami.”

Piosenka powstała w 1987 roku na terenie dawnej Czechosłowacji. W wersji oryginalnej zespół VOX śpiewał ją po angielsku (tyt. org: „Rainy Day”). „Liczymy, że singiel urzeknie też tę część naszej publiczności, która ma podobne pesele do naszych i pamięta wersję angielską. To jest swego rodzaju prezent od nas dla nich z okazji #40latVOX” – dodaje Witold Paszt.

Za najnowszy aranż odpowiada uznany producent muzyki elektronicznej Agim Dżeljilji. Tworzył zespoły Öszibarack, NERVY, współpracował z Noviką, zespołami Hurt, Husky oraz HEY, a ostatnio z Brodką przy projekcie „Wszystko czego dziś chcę”, promującym serial Rojst. Był także odpowiedzialny za produkcję muzyczną ostatniej piosenki VOX – „Tęczowy Most”.

Klip do piosenki zrealizowany został we współpracy z największą firmą oświetleniową w Polsce – PIRAMIDA FILM. Do jego realizacji wykorzystano ponad 200 źródeł światła, profesjonalny sprzęt filmowy, efekty specjalne oraz połączenie współczesnych technik realizacyjnych z analogowymi, znanymi z polskiej telewizji lat 70-tych i 80-tych. Autorem zdjęć jest Mateusz Pastewka, a reżyserem - Marek Serdiukow.


Źródło: Wydawnictwo Agora

Pokrewne wątki:

Marek Kościkiewicz z nową wersją 'Statków Na Niebie'

2022-05-22

„Statki na niebie” to jeden z największych przebojów grupy De Mono, pochodzący z jej albumu „Stop” z 1992 roku. Autorem jego muzyki i słów jest Marek Kościkiewicz, przez lata gitarzysta i producenta płyt De Mono. Nowa wersja piosenki w wykonaniu samego Marka Kościkiewicza powstała z okazji jubileuszu 35-lecia pracy twórczej artysty. Zapowiada ona planowaną na jesień trasę koncertową, a także epkę z premierowymi utworami.

Czytaj więcej...

Lanberry na niedzielę

2022-05-21

Lanberry konsekwentnie prezentuje nowe single, które pokazują kolejne odsłony jej nowej, artystycznej drogi. Gdzie zmierza Lanberry i jaki cel sobie obrała? Odpowiedź znajdziecie w singlu Niedziela, choć nie tylko jedna odpowiedź będzie poprawna.

Czytaj więcej...

Midge Ure wróci do Warszawy

2022-05-20

Były wokalista grupy Ultravox wystąpi w warszawskiej Progresji 29 października.

Czytaj więcej...

Lubelskie Na Tak wypuściło 'Ptaki'

2022-05-20

Ukazał się kolejny singel z nowej czwartej już płyty grupy Na Tak zatytułowanej "Trzymaj się".

Czytaj więcej...

Vangelis nie żyje

2022-05-19

W wieku 79 lat zmarł słynny kompozytor muzyki filmowej Vangelis.

Czytaj więcej...

'Zjednoczone stany' Damiana Ukeje

2022-05-19

Damian Ukeje wydał nowy singel zatytułowany "Zjednoczone Stany".

Czytaj więcej...

ROME (Jerome Reuter) na trzech koncertach w Polsce

2022-05-19

Po długiej, pandemicznej przerwie Jerome ROME Reuter znów rusza w trasę promując swój nowy materiał: zapowiadana kolejna płyta luksemburskiego barda, która ukaże się w tym roku będzie jego szesnastym albumem, po wydanych niedawno „Parlez-Vous Hate?” (2021) i „The Lone Furrow”.

Czytaj więcej...

Danger Mouse i Black Thought wydadzą wspólną płytę

2022-05-18

Danger Mouse i Black Thought oficjalnie zapowiedzieli swój wspólny album „Cheat Codes”, który ukaże się 12 sierpnia nakładem wytwórni BMG. Wraz z ogłoszeniem daty premiery krążka do sieci trafił pierwszy singiel i teledysk zapowiadający album - "No Gold Teeth" .

Czytaj więcej...

Editors wystąpią w Krakowie

2022-05-18

Editors zagrają 12 października 2022 w krakowskim klubie Studio i będzie to jedyny koncert w Polsce na nadchodzącej trasie zespołu.

Czytaj więcej...

Elizabeth Fraser zaprezentowała drugi singel Sun's Signature

2022-05-18

Była wokalistka grupy Cocteau Twins Elizabeth Fraser i perkusista Damon Reece udostępnili nowy singiel z ich nadchodzącego projektu, Sun's Signature. "Underwater" to niezwykle soczysty, rozbudowany utwór otwierający tytułową EP-kę duetu, która ukaże się 18 czerwca nakładem Partisan Records z okazji Record Store Day, a w lipcu ukaże się w wersji cyfrowej (data zostanie określona niebawem).

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania