Newsy muzyczne

Jelonek gra z Transgresją

Gościnny udział Michała Jelonka na koncercie Transgresji w ramach Pol'And'Rock Festival w 2019 - Pokojowa Wioska Kryszny - zaowocował dalszą współpracą muzyków.

Jelonek został w sposób niezwykle podstępny uprowadzony i … nie chciał, ale nagrał wyjątkowy utwór - "Kompleksy". 

„Kompleksy” to osobista wypowiedź Pawła Gładysza (wokalisty i autora tekstów) o relacjach społecznych w kontekście walki o władzę, dominację i przywództwo w środowisku pełnym frustratów, którzy, wyładowując się na innych, próbują leczyć swoje kompleksy, jednocześnie „poprawiając” swoje samopoczucie.

Artysta opowiada: "Inspiracją do tego tekstu były moje obserwacje środowiska polityki, związków wyznaniowych, relacji w pracy i niejednokrotnie w rodzinie. Niestety bywamy wszyscy po jednej i drugiej stronie barykady". 

Singiel ukaże się także w ekskluzywnym, limitowanym wydaniu CD. Singiel dostępny jest w sklepie SP Records, wydawcy Transgresji.

"Kompleksy" wybrzmią także na koncertach - tej jesieni Transgresja zagości m. in. w Tychach (28.09), Krakowie (5.10), Radomiu (27.09|)|, muzycy mają także w planach wspólną trasę koncertową z Hunterem i Łydką Grubasa.Źródło: SP Records

Pokrewne wątki:

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu World Wide Warsaw 2022

2021-12-01

Przyszłoroczna edycja World Wide Warsaw odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w kilkunastu lokalizacjach na terenie stolicy.

Czytaj więcej...

Mars nie dla White Lies

2021-12-01

White Lies udostępnili dziś „I Don't Want To Go To Mars”, najnowszy utwór z nadchodzącego, szóstego albumu „As I Try Not To Fall Apart”, który ukaże się nakładem [PIAS] 18 lutego 2022 r.

Czytaj więcej...

Kolejna leśna opowieść Sarsy

2021-11-30

„La La Las” to już trzeci rozdział leśnych opowieści Sarsy. Utwór zapowiada „Runostany”, czyli nowy album artystki. Płyta światło dzienne ujrzy już w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Mariusz Duda zamyka pandemiczną trylogię

2021-11-30

Lider grupy Riverside nie zwalnia tempa i już 10 grudnia opublikuje kolejną solową płytę - tym razem zatytułowaną "Interior Drawings'.

Czytaj więcej...

Agressiva69 deformuje

2021-11-30

W połowie grudnia ukaże się nowe wydawnictwo klasyków polskiego industrialu Agressiva 69. Będzie to zapowiedź nowej płyty

Czytaj więcej...

Anne-Marie ponownie w Warszawie

2021-11-29

Brytyjska wokalistka wystąpi 17 sierpnia na letniej scenie warszawskiej Progresji.

Czytaj więcej...

Impact Festival wróci do Krakowa

2021-11-29

Po 3 latach przerwy Impact Festival wróci 6 lipca 2022 do krakowskiej Tauron Areny. Wystąpią: Five Finger Death Punch, Black Label Society i Hollywood Undead.

Czytaj więcej...

Debiut nowego zespołu Andrzeja Stasiuka

2021-11-29

Ukazała się pierwsza płyta trio Opla Stasiuk Trzaska.

Czytaj więcej...

Edyta Bartosiewicz śpiewa Różewicza

2021-11-28

Jest już dostępny pierwszy singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza” To utwór w wykonaniu Edyty Bartosiewicz „Nie śmiem (tam, gdzie trzeba)".

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania