Newsy muzyczne

Low Roar zapowiada nowy album "ross."

Low Roar zapowiada nowy album “ross.”, który premierowo ukaże się 8 listopada. Zwiastuje go piękny singiel “Slow Down”. To czwarty studyjny krążek projektu Ryana Karaziji, Kalifornijczyka, który od kilku lat mieszka w Warszawie.

„ross.” to najpełniejszy dotychczas manifest artystycznej wizji Ryana - Low Roar odnajduje tu balans między kameralnymi, akustycznymi piosenkami w minimalistycznych aranżacjach i bardziej rozbudowanymi kompozycjami o kontrastowej dynamice, w których Karazija sięga po elektroniczne brzmienia. Płytę spaja hipnotyzujący głos Ryana i intymne teksty, nadające całości emocjonalnej głębi. Wspaniała produkcja i dbałość o każdy brzmieniowy szczegół  służą tu podkreśleniu kompozycyjnego i wykonawczego kunsztu muzyka.

Nad końcowym brzmieniem płyty czuwali: trzykrotny laureat Grammy Andrew Scheps  (Adele, Red Hot Chilli Peppers, Hozier) oraz Mike Lindsay (Tunng, Lump).

Od czasu gdy w 2010 Karazija przeprowadził się z rodzimych Stanów do Reykjaviku, jego muzyka zyskała tysiące fanów na całym świecie. To na Wyspie Gejzerów Amerykanin nagrał swój debiutancki krążek „Low Roar”, który recenzenci porównywali do nagrań Sigur Ros czy Bon Iver.  Płyta przyniosła mu rozgłos i zaproszenia na największe festiwale: Eurosonic, The Great Escape czy ATP. Kolejne krążki: „0” oraz „Once |n A Long, Long While” potwierdziły unikalny talent Ryana.

Data premiery płyty zbiega się z wydaniem jednej z najbardziej oczekiwanych gier wideo 2019, "Death Stranding" (z udziałem Normana Reedusa, Madsa Mikkelsena i w reżyserii Guillermo del Toro), autorstwa uznanego projektanta i reżysera Hideo Kojimy [Metal Gear]. Na ścieżce dźwiękowej z płyty znajdzie się kilkanaście utworów Low Roar, w tym utwory z nowej płyty „ross.”. Współpraca między twórcami nawiązała się po tym, jak Kojima przypadkowo odkrył muzykę Low Roar w sklepie muzycznym w Reykjaviku, dzięki czemu „I’ll Keep Coming” i „Easy Way Out” (z płyty 0) znalazły się w pierwszym zwiastunie "Death's Stranding" w 2016 roku.

Nowy album Low Roar do sklepów trafi 8 listopada. Wcześniej mamy okazję posłuchać przepięknego singla „Slow Down” - Ryan z akompaniamentem arpeggio akustycznej gitary i delikatnego pianina śpiewa o godzeniu się z mijającym czasem. W finale emocjonalną siłę piosenki podkreśla partia saksofonu i brzmienie melotronu.

„Obudziłem się pewnego dnia o 7 rano w Margate, gdzie nagrywaliśmy płytę i po prostu napisałem tę piosenkę.” - opowiada muzyk.

Być może stąd bierze się siła jego nagrań - Ryan ma zwyczaj dokumentowania swojego życia w szczerych piosenkach, które potrafią podnosić na duchu albo złamać serce, w zależności od pory dnia. To głęboko osobista muzyka, sięgająca do ludzkich emocji.

W listopadzie rusza również trasa koncertowa artysty. W Polsce będziemy mogli go zobaczyć na 3 koncertach:

7 listopada w Poznaniu (Próżność)

8 listopada w Warszawie (BARdzo Bardzo)

9 listopada w Krakowie (Alchemia)Źródło: No Paper Records

Pokrewne wątki:

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Jakub Skorupa zaprasza na 'Barbórkę'

2021-12-02

Nowy singel artysty okrzykniętego kandydatem do Polskiego Debiutu Roku oraz plan jego pierwszej trasy koncertowej.

Czytaj więcej...

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu World Wide Warsaw 2022

2021-12-01

Przyszłoroczna edycja World Wide Warsaw odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w kilkunastu lokalizacjach na terenie stolicy.

Czytaj więcej...

Mars nie dla White Lies

2021-12-01

White Lies udostępnili dziś „I Don't Want To Go To Mars”, najnowszy utwór z nadchodzącego, szóstego albumu „As I Try Not To Fall Apart”, który ukaże się nakładem [PIAS] 18 lutego 2022 r.

Czytaj więcej...

Kolejna leśna opowieść Sarsy

2021-11-30

„La La Las” to już trzeci rozdział leśnych opowieści Sarsy. Utwór zapowiada „Runostany”, czyli nowy album artystki. Płyta światło dzienne ujrzy już w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania