Newsy muzyczne

Ventolin na trasie po Polsce

Makes It Happen zaprasza na polskie występy zjawiskowego producenta prosto z Czech. Jego muzyka, inteligentnie łącząca brzmienia z pogranicza detroit techno i italo disco, podbija serca naszych południowych sąsiadów.

Ventolin podczas polskiego tournée odwiedzi pięć polskich miast – Wrocław, Kraków, Łódź, Warszawę i Gdańsk.

Fenomen jego muzyki polega na łączeniu kiczowatych i jednocześnie chwytliwych, tanecznych brzmień z niesamowitym poczuciem humoru. Bez użycia komputerów, a jedynie analogowych syntezatorów i archaicznych automatów perkusyjnych, Ventolin stworzył przestrzeń do beztroskiej zabawy. Naturalnym następstwem tych zabiegów są charyzmatyczne i pełne energii występy. Następna okazja do zobaczenia Czecha w akcji już podczas listopadowych koncertów:

5.11 – Wrocław – D.K Luksus
6.11 – Kraków – Szpitalna 1
7.11 – Łódź – Konkret
8.11 – Warszawa – Pogłos
9.11 – Gdańsk – Ziemia

Bilety w cenie od 15 zł dostępne za pośrednictwem Going., Empik bilety oraz najpopularniejszych bileterii w kraju.

Ventolin to elektroniczny, w pełni analogowy projekt muzyczny Davida Doubeka, na co dzień wykładającego antropologię kulturową na Uniwersytecie Karola w Pradze.Foto: Prokop Holoubek
Źródło: Makes It Happen

Supergrupa Eddiego Veddera

2021-12-07

Eddie Vedder szykuje się do wydania solowej płyty „Earthling”, którą promować będzie na żywo ze swoją grupą, a w zasadzie supergrupą.

Czytaj więcej...

My Chemical Romance zagra w Warszawie

2021-12-06

Największa gwiazda emo-pop-punka wystąpi 9 czerwca 2022 na Dużej Letniej Scenie warszawskiego klubu Progresja.

Czytaj więcej...

The Cure wróci do Polski po 6 latach

2021-12-06

Grupa Roberta Smitha wystąpi 20 października 2022 w krakowskiej Tauron Arenie oraz 21 października w łódzkiej Atlas Arenie.

Czytaj więcej...

Wojciech Waglewski zaśpiewał wiersz Tadeusza Różewicza

2021-12-06

Ukazał się kolejny singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza”. Tym razem z twórczością słynnego poety zmierzył się Wojciech Waglewski .

Czytaj więcej...

Midnight Oil zagra ostatnie tournee

2021-12-04

Australijska grupa podała szczegóły nowej płyty "Resist", która będzie promowana ostatnią trasą koncertową w karierze tego zespołu.

Czytaj więcej...

Bracia Sarapata prezentują 'EP1'

2021-12-04

Ukazał się debiutancki album elektronicznego krakowskiego duetu Sarapata zatytułowany "EP1".

Czytaj więcej...

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania