Newsy muzyczne

Blitzkrieg na dobre czasy

Reaktywowany w ubiegłym roku po 26 latach przerwy łódzki Blitzkrieg zaprezentował premierowy singel.

Utwór ten, nagrany po raz pierwszy w studiu Izabelin w 1989 roku, nie znalazł się na debiutanckiej płycie „Holy War” z jednej, banalnej przyczyny: był po prostu wesoły, skoczny i za bardzo pozytywny. Nie pasował do reszty repertuaru o zdecydowanie bardziej mrocznym charakterze, choć na koncertach Blitzkriegu był bardzo dobrze przyjmowany. Do tej pory jednym z częściej zadawanych przez fanów pytań jest: „dlaczego nie ma Good Times na płycie?”.

"Trzydzieści lat później świat zmienił się diametralnie, co zmobilizowało nas do zrobienia nowej, przewrotnej wersji tego numeru. Tytułowe słowa „Good Times” zostały wzięte w cudzysłów ironii i sarkazmu"  - mówią muzycy.

Ze zmienionego tekstu przebija teraz ciężar i troska o to, dokąd zmierza nasz totalnie zwariowany świat. Nowa, zwolniona aranżacja, bazująca na ciężkim, motorycznym riffie gitary barytonowej, okraszona jest dźwiękami sitaru i tabli, które wprowadzają niepokojący motyw melodyczny. Niespodziewanie niski i zmęczony głos wokalisty kontrastuje ze słowami o nadziei, że przyjdą może jeszcze kiedyś „dobre czasy”. Gitara Mecha, wprowadzająca najpierw uczucie smutku, pod koniec utworu rozwija się w piękną melodię pachnącą nadzieją, a sekcja rytmiczna napędza numer niepokojąco głębokim, potężnym pulsem. 

Utwór „Good Times” został zarejestrowany w Radio Łódź i Psychotribe Studio w Pittsburgh i jest dostępny w iTunes, Youtube oraz w dobrych rozgłośniach radiowych. Teledysk autorstwa Petera Guellarda, zespół dedykuje... Ziemi!

Premiera EPki pod tym samym tytułem, zaplanowana jest na 24 października 2019r.

Blitzkrieg zagra tej jesieni na festiwalu SoundEdit w Łodzi (24.10), w Krakowie (25.10. klub Studio), Gdańsku (30.10 klub Drizzly Grizzly), Lublinie (2.11 w klubie Graffiti) oraz Warszawie (3.11 klub Proxima).


Pokrewne wątki:

Supergrupa Eddiego Veddera

2021-12-07

Eddie Vedder szykuje się do wydania solowej płyty „Earthling”, którą promować będzie na żywo ze swoją grupą, a w zasadzie supergrupą.

Czytaj więcej...

My Chemical Romance zagra w Warszawie

2021-12-06

Największa gwiazda emo-pop-punka wystąpi 9 czerwca 2022 na Dużej Letniej Scenie warszawskiego klubu Progresja.

Czytaj więcej...

The Cure wróci do Polski po 6 latach

2021-12-06

Grupa Roberta Smitha wystąpi 20 października 2022 w krakowskiej Tauron Arenie oraz 21 października w łódzkiej Atlas Arenie.

Czytaj więcej...

Wojciech Waglewski zaśpiewał wiersz Tadeusza Różewicza

2021-12-06

Ukazał się kolejny singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza”. Tym razem z twórczością słynnego poety zmierzył się Wojciech Waglewski .

Czytaj więcej...

Midnight Oil zagra ostatnie tournee

2021-12-04

Australijska grupa podała szczegóły nowej płyty "Resist", która będzie promowana ostatnią trasą koncertową w karierze tego zespołu.

Czytaj więcej...

Bracia Sarapata prezentują 'EP1'

2021-12-04

Ukazał się debiutancki album elektronicznego krakowskiego duetu Sarapata zatytułowany "EP1".

Czytaj więcej...

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania