Newsy muzyczne

Gwiazdy na płycie perkusisty Foo Fighters

Taylor Hawkins, perkusista, który spędził ostatnie dwa lata w trasie z Foo Fighters, promującej album Concrete and Gold, ogłosił właśnie premierę trzeciego albumu Taylor Hawkins & the Coattail Riders.

Płyta Get The Money ukaże się 8 listopada. Wraz z ogłoszeniem albumu, Taylor Hawkins, opublikował utwór “Crossed The Line”, w którym można usłyszeć Dave’a Grohla oraz wokalistę zespołu Yes – Jona Davisona.

Płytę wyprodukowali John Lousteau oraz Taylor Hawkins, a za mix odpowiada Sylvia Massy. Get The Money to następca wydanej w 2016 roku mini-płyty KOTA. Na nowym albumie Taylorowi i Coattail Riders - Chrisowi Chaneyowi, Brentowi Woodsowi i Johnowi Lousteau – towarzyszy szereg gwiazd, w tym jego koledzy z Foo Fighters – Dave Growl i Pat Smear oraz Roger Taylor, Joe Walsh, Duff McKagan, Nancy Wilson, Chrissie Hynde, Perry Farrell, LeAnn Rimes i inni. Eftektem jest imponujący mix różnych gatunków rocka – od classic rocka, przez prog, glam i wszystko pomiędzy.

Tracklista Get The Money:

1. Crossed the Line (featuring Dave Grohl, Jon Davison)

2. Don’t Look At Me That Way (featuring Duff McKagan, Nancy Wilson)

3. You’re No Good at Life No More (featuring Dave Grohl)

4. I Really Blew It (featuring Dave Grohl, Perry Farrell)

5. Queen Of The Clowns  (featuring Mark King)

6. Get the Money (featuring Joe Walsh, Chrissie Hynde, Duff McKagan)

7. C U in Hell (featuring LeAnn Rimes)

8. Middle Child (featuring Dave Grohl)

9. Kiss the Ring

10. Shapes Of Things (featuring Roger Taylor, Pat Smear)

Taylor Hawkins jest nieodłącznym elementem Foo Fighters od trasy w 1997 roku promującej płytę The Colours and the Shape. Jego perkusję można usłyszeć na nagrodzonych Grammy płytach There Is Nothing Left To Lose, One by One i Wasting Light, a jego głos w takich utworach jak „Sunday Rain” na Concrete and Gold oraz „Cold In The Sun” na In Your Honor. Dotychczasowa dyskografia Taylora Hawkinsa to dwie płyty z The Coattail Riders, jedna z The Birds of Satan oraz wspomniana wyżej solowa minipłyta KOTA, na której Hawkins jest głównym wokalistą i gra na niemal wszystkich instrumentach.Źródło: Sony Music Polska

Pokrewne wątki:

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Jakub Skorupa zaprasza na 'Barbórkę'

2021-12-02

Nowy singel artysty okrzykniętego kandydatem do Polskiego Debiutu Roku oraz plan jego pierwszej trasy koncertowej.

Czytaj więcej...

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu World Wide Warsaw 2022

2021-12-01

Przyszłoroczna edycja World Wide Warsaw odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w kilkunastu lokalizacjach na terenie stolicy.

Czytaj więcej...

Mars nie dla White Lies

2021-12-01

White Lies udostępnili dziś „I Don't Want To Go To Mars”, najnowszy utwór z nadchodzącego, szóstego albumu „As I Try Not To Fall Apart”, który ukaże się nakładem [PIAS] 18 lutego 2022 r.

Czytaj więcej...

Kolejna leśna opowieść Sarsy

2021-11-30

„La La Las” to już trzeci rozdział leśnych opowieści Sarsy. Utwór zapowiada „Runostany”, czyli nowy album artystki. Płyta światło dzienne ujrzy już w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania