Newsy muzyczne

Nowy teledysk Jeffa Buckleya

23 sierpnia 2019 r. świętowaliśmy 25. rocznicę premiery albumu “Grace” Jeffa Buckleya.

Columbia / Legacy Recordings upamiętniła tę okazję rozszerzeniem katalogu artysty dostepnego w serwisach cyfrowych. Znalazły się tu materiały opublikowane po raz pierwszy, w tym długo oczekiwane pierwsze oficjalne wydanie utworu „Sky Blue Skin”. Piosenka ta jest jednym z najbardziej poszukiwanych nagrań z ostatniej sesji studyjnej artysty z 1996 roku.

We współpracy z Temple Cache, francuską firmą zajmującą się animacją, wideo do „Sky Blue Skin” zostało stworzone przy użyciu charakterystycznego stylu opartego na kolażu. Korzystając ze zdjęć i filmów Jeffa oraz skanów z Jego osobistych dzienników powstał jedyny w swoim rodzaju materiał filmowy. Teledysk ten to intymna podróż przez umysł, słowa i muzykę genialnego artysty.

„Znalezienie tego nagrania jest, jak odnalezienie prawie ukończonego obrazu, który został ukryty w opuszczonym magazynie dobrego artysty. Jeśli chodzi o wideo, nie wyobrażałem sobie lepszej wizualizacji tej melancholii”- powiedziała matka artysty Mary Guibert.Foto: materiały prasowe
Źródło: Sony Music Polska

Mars nie dla White Lies

2021-12-01

White Lies udostępnili dziś „I Don't Want To Go To Mars”, najnowszy utwór z nadchodzącego, szóstego albumu „As I Try Not To Fall Apart”, który ukaże się nakładem [PIAS] 18 lutego 2022 r.

Czytaj więcej...

Kolejna leśna opowieść Sarsy

2021-11-30

„La La Las” to już trzeci rozdział leśnych opowieści Sarsy. Utwór zapowiada „Runostany”, czyli nowy album artystki. Płyta światło dzienne ujrzy już w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Mariusz Duda zamyka pandemiczną trylogię

2021-11-30

Lider grupy Riverside nie zwalnia tempa i już 10 grudnia opublikuje kolejną solową płytę - tym razem zatytułowaną "Interior Drawings'.

Czytaj więcej...

Agressiva69 deformuje

2021-11-30

W połowie grudnia ukaże się nowe wydawnictwo klasyków polskiego industrialu Agressiva 69. Będzie to zapowiedź nowej płyty

Czytaj więcej...

Anne-Marie ponownie w Warszawie

2021-11-29

Brytyjska wokalistka wystąpi 17 sierpnia na letniej scenie warszawskiej Progresji.

Czytaj więcej...

Impact Festival wróci do Krakowa

2021-11-29

Po 3 latach przerwy Impact Festival wróci 6 lipca 2022 do krakowskiej Tauron Areny. Wystąpią: Five Finger Death Punch, Black Label Society i Hollywood Undead.

Czytaj więcej...

Debiut nowego zespołu Andrzeja Stasiuka

2021-11-29

Ukazała się pierwsza płyta trio Opla Stasiuk Trzaska.

Czytaj więcej...

Edyta Bartosiewicz śpiewa Różewicza

2021-11-28

Jest już dostępny pierwszy singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza” To utwór w wykonaniu Edyty Bartosiewicz „Nie śmiem (tam, gdzie trzeba)".

Czytaj więcej...

Zremiksowany Robert Cichy

2021-11-27

Wczoraj ukazała się płyta Roberta Cichego "3 & remixed".

Czytaj więcej...

Inga Mejer przedstawiła 'Afrodytę'

2021-11-27

"Afrodyta" to debiutancki singiel 22-letniej Ingi Mejer - kobiety, która zdecydowanie nie lubi się nudzić.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania