Newsy muzyczne

Pierwszy klip z nowego wydania "Desert Sessions"

'Crucifire' to utwór z nowego albumu Desert Sessions, w którym rolę głównego wokalisty wziął na siebie Mike Kerr (Royal Blood).

Wydawnictwo 'Vols. 11 & 12' (odpowiednio: ‘Arrivederci Despair’ oraz ‘Tightwads’ & ‘Nitwits’ & ‘Critics’ & ‘Heels’) to kolejna odsłona projektu Josha Homme'a z zespołu Queens of the Stone Age, na którym można usłyszeć wielu znakomitych gości.

To, co zaczęło się od zwykłego pisania i nagrywania kilku przyjaciół, przerodziło się w legendarny projekt.

W 1997 roku Joshua Homme (Queens Of The Stone Age) i garstka przyjaciół wyjechała na pustynię Joshua Tree w Kaliforni w celu odizolowania się od wygody codziennego życia. Na 12 częściach publikowanych przez dwie dekady, Desert Sessions zbierało niektóre z najbardziej cenionych ikon muzyki, wychodzących ze strefy komfortu i współpracujących ze sobą, aby stworzyć najbardziej ekscytującą muzykę w swojej karierze.

Po szesnastu latach od ostatnich części, Desert Sessions powraca. W nagraniach brali udział tacy artyści jak:

Billy Gibbons (ZZ Top), Les Claypool (Primus), Stella Mozgawa (Warpaint), Jake Shears (Scissor Sisters), Mike Kerr (Royal Blood), Carla Azar (Autolux, Jack White), Matt Sweeney, David Catching, komik Matt Berry (What We Do In Shadows), Töôrnst Hülpft i nowicjuszka Libby Grace.


 


Foto: Andreas Neumann
Źródło: Sonic Records

Pokrewne wątki:

Rob Flynn z Machine Head gościem Decapitated

2022-05-27

Dziś ma swoją premierę ósmy album studyjny Decapitated, zatytułowany „Cancer Culture”. Z tej okazji zespół opublikował klip do nowego singla, „Iconoclast”. Utwór zarejestrowano z udziałem wyjątkowego gościa – legendarnego Robba Flynna, lidera Machine Head.

Czytaj więcej...

Krystyna Durys zaprasza do Ritza

2022-05-27

Ukazał się klip do kompozycji "Puttin' On The Ritz" z nowej płyty trójmiejskiej wokalistki jazzowej Krystyny Durys zatytułowanej "At The Movies".

Czytaj więcej...

Suede wyda nowy album

2022-05-27

Album zatytułowany „Autofiction” ukaże się 16 września i zapowiada go singiel „She Still Leads Me On”.

Czytaj więcej...

EABS wyda '2061'

2022-05-26

Płyta "2061" ukaże się nakładem Astigmatic Records w digitalu, CD i LP w wersji podstawowej oraz limitowanej na białym winylu wraz z plakatem w wielkości B2 - według projektu Patryka Hardzieja. Premiera krążka zaplanowana jest na jutro.

Czytaj więcej...

Andy Fletcher nie żyje

2022-05-26

W wieku 60 lat zmarł klawiszowiec i współzałożyciel grupy Depeche Mode - Andy Fletcher.

Czytaj więcej...

Michał Salamon i Sabina mówią 'Do Widzenia'

2022-05-26

„Do Widzenia" to najnowsza, niezwykle poruszająca kompozycja Michała Salamona. Inspiracją do jej powstania stały się słowa wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Do współpracy nad utworem Michał zaprosił wokalistkę i aktorkę SABINĘ (Sabina Karwala).

Czytaj więcej...

Anowa jest najbliżej siebie

2022-05-26

Ukazał się drugi singel krakowskiej wokalistki Agnieszki Nowakowskiej działającej pod szyldem Anowa.

Czytaj więcej...

Warszawskie Lato Na Pradze i krakowskie Lato Na Kamiennej zapraszają do zabawy

2022-05-25

Poznaliśmy rozkłady jazdy tegorocznych letnich koncertów w ramach cykli Lato Na Pradze (Warszawa) oraz Lato Na Kamiennej (Kraków).

Czytaj więcej...

Armia znowu opowie 'Legendę'

2022-05-25

W najbliższy piątek do sprzedaży trafi jubileuszowa edycja jednej z najważniejszych płyt polskiego rocka, z okazji 30-lecia wydania albumu.

Czytaj więcej...

Pezet wyda 'Muzykę Komercyjną'

2022-05-25

W sieci ukazał się nowy teledysk Pezeta „Jan Paweł”, który zapowiada nową płytę rapera. Wraz z premierą klipu ruszył preorder albumu „Muzyka komercyjna”.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania