Newsy muzyczne

Endorphine wraca do korzeni

Ukazał się nowy album trio Endorphine zatytułowany "Return to the Roots".

Historia powstania płyty to dwie osobne opowieści. Pierwsza z nich to wieloletnia praca nad materiałem muzycznym, który powstawał mniej więcej dwanaście lat z przerwami. Druga zaś to zupełnie odrealniona historia zbierania funduszy na jej wydanie, kiedy to w systemie crowdfoundingowym okazało się, iż płyta jest tak bardzo oczekiwana przez fanów Endorphine, że w ciągu trzech dni została zebrana całkowita kwota potrzeba do jej wyprodukowania, zaś do końca zbiórki kwota ta podwoiła się, co pozwoliło na wydanie albumu z ciekawszą szatą graficzną.

Album promuje piosenka "Targowisko Próżności", która jest jedynym utworem słowno-muzycznym zawartym na albumie. Gościnnie zaśpiewał Olgierd Sienkiewicz, który jest również autorem tekstu.

Endorphine to grupa trzech przyjaciół wspólnie tworzących od 2004 roku muzykę ogólnie nazywaną elektroniczną. Są to: Adam "Mr Smok" Bórkowski, Krzysztof "Kenny" Kurkowski oraz Piotr Skrzypczyk znany również z toruńskiego zespołu Half Light.

Muzyka zespołu jest wypadkową klasycznej muzyki elektronicznej, muzyki orkiestrowej, nierzadko również muzyki etnicznej. Oparta jest na przyjaznej dla ucha melodyce, oryginalnych i niepowtarzalnych brzmieniach oraz niezwykle bogatej rytmice.

Zespół wydał w 2007 roku swój pierwszy album pod tytułem "End Or Fine", który został bardzo ciepło przyjęty przez słuchaczy, zaś echa pozytywnych refleksji na jego temat dochodziły z całego niemal świata.


Pokrewne wątki:

VooVoo na 'Łajbie'

2022-01-19

"Łajba" to pierwszy od 3 lat premierowy utwór formacji VooVoo. W utworze gościnnie wystąpiła Masha Natanson.

Czytaj więcej...

ta Ukrainka jako 'Pani Money - Melania'

2022-01-19

Po debiutanckim singlu „POLSKI SEN - DOLORES” oraz wydanym miesiąc później kolejnym utworze „ROCKET MAN - DORY”, przyszedł czas na kolejną opowieść tej Ukrainki. Tym razem Anastazja prezentuje nieco ironiczny singiel „PANI MONEY - MELANIA”.

Czytaj więcej...

Surrealistyczny klip od Archive

2022-01-19

Archive, uznany kolektyw z południowego Londynu, opublikował trzeci singel „Fear There & Everywhere” zwiastujący studyjny album „Call To Arms & Angels”, który ukaże się 8 kwietnia nakładem wytwórni Dangervisit.

Czytaj więcej...

Summer Fog Festival w Warszawie na początku czerwca

2022-01-19

5 czerwca w warszawskiej Progresji odbędzie się pierwsza od 2019 roku edycja Summer Fog Festival.

Czytaj więcej...

Melody Gardot na dwóch koncertach w Polsce

2022-01-18

Słynna amerykańska wokalistka, pianistka i gitarzystka jazzowa Melody Gardot wystąpi w Zabrzu i Warszawie.

Czytaj więcej...

Tears For Fears o sile kobiety

2022-01-18

Duet Tears For Fears prezentuje trzeci singiel zapowiadający album „The Tipping Point”, który ukaże się 25 lutego. Po utworze tytułowym oraz „No Small Thing”, Roland Orzabal i Curt Smith przedstawiają „Break the Man” - piosenkę o sile kobiety i potrzebie damsko-męskiej równowagi na świecie.

Czytaj więcej...

Ochman w preselekcjach do Eurowizji

2022-01-18

Już 19 lutego odbędzie się Koncert Finałowy Krajowych Eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji – Turyn 2022, podczas którego zaprezentuje się dziesięcioro uczestników, wybranych z nadesłanych zgłoszeń. Jednym z nich będzie Krystian Ochman, który zaprezentuje premierowy utwór „River”.

Czytaj więcej...

Low Roar na trzech koncertach w Polsce

2022-01-17

Low Roar czyli muzyczna wizja Ryana Karaziji wystąpi w maju na trzech koncertach w Polsce.

Czytaj więcej...

Lubelskie Tatvamasi wyda 'Etad Vai Tad'

2022-01-17

30 stycznia do sprzedaży trafi nowa płyta lubelskiego Tatvamasi zatytułowana 'Etad Vai Tad'.

Czytaj więcej...

Gitarowa mozaika od Moniki Dżuła-Radkiewicz

2022-01-17

Gdańska artystka Monika Dżuła-Radkiewicz wydała album "Guitar Mosaic" w cenionej oficynie Opus Series.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania