Newsy muzyczne

Transsexdisco zagra cztery jesienne koncerty

Po sukcesie ubiegłorocznych koncertów w całej Polsce, tej jesieni formacja powraca z serią występów w największych miastach kraju.

Fani alternatywnej muzyki z popowym zacięciem i wielbiciele charakterystycznego wokalu Damiana Langego (znanego także z Romantyków Lekkich Obyczajów) powinni zapisać te daty w kalendarzach - Transi wystąpią w Gdańsku, Warszawie, Krakowie oraz swoim rodzinnym Olsztynie:

08.10.2019. - Gdańsk, Klub Metro,
10.10.2019. - Olsztyn, sala kameralna pod Amfiteatrem,
29.11.2019. - Warszawa, VooDoo Club,
30.11.2019. - Kraków, Klub Studencki Żaczek

Zespół zagra swoje największe przeboje, w tym "Wyspę", oraz nowości, które ukazały się w ostatnim czasie - jak "Strategiczny punkt", najnowszy singiel Transsexdisco. 

Transsexdisco intensywnie działa i koncertuje od czerwca 2007 roku. Założycielem formacji jest Damian Lange, znany także jako współtwórca duetu Romantycy Lekkich Obyczajów. Damian jest wokalistą Transsexdisco i autorem teksów, a w skład zespołu wchodzą także basista Krystian Zemanowicz, gitarzysta Michał Bagiński, klawiszowiec Marcin Matyszewski, na perkusji gra zaś Macek Matuszczyk.

Do tej pory zespół Transsexdisco wydał cztery płyty: epkę "Ultrapromo", album "Ultrachemia" (wydany własnym sumptem) oraz wydawnictwa "Transsexdisco" i „Surreal”, które ukazały się nakładem wytwórni SP Records.

Muzyka Transów to przede wszystkim rock, ale w ich twórczości nie brakuje brzmień popowych z elektronicznym klimatem. Ten alternatywny miks brzmień, wraz z poetyckimi, aktualnymi tekstami autorstwa Damiana Langego, przyniosły zespołowi rozpoznawalność. Obecnie muzycy pracują nad nowymi utworami.

Zespół ma na swoim koncie ponad 15 teledysków oraz setki zagranych koncertów w Polsce (między innymi podczas Pol'And'Rock Festival), jak i za poza granicami kraju.Źródło: SP Records

Pokrewne wątki:

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Jakub Skorupa zaprasza na 'Barbórkę'

2021-12-02

Nowy singel artysty okrzykniętego kandydatem do Polskiego Debiutu Roku oraz plan jego pierwszej trasy koncertowej.

Czytaj więcej...

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu World Wide Warsaw 2022

2021-12-01

Przyszłoroczna edycja World Wide Warsaw odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w kilkunastu lokalizacjach na terenie stolicy.

Czytaj więcej...

Mars nie dla White Lies

2021-12-01

White Lies udostępnili dziś „I Don't Want To Go To Mars”, najnowszy utwór z nadchodzącego, szóstego albumu „As I Try Not To Fall Apart”, który ukaże się nakładem [PIAS] 18 lutego 2022 r.

Czytaj więcej...

Kolejna leśna opowieść Sarsy

2021-11-30

„La La Las” to już trzeci rozdział leśnych opowieści Sarsy. Utwór zapowiada „Runostany”, czyli nowy album artystki. Płyta światło dzienne ujrzy już w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania